Pērn iedzīvotāji e-Identitātes apliecināšanai biežāk izvēlējušies lietotni "eParaksts mobile", kas izmantota 72% gadījumu no visām nacionālās e-Identitātes rīku - eID kartes un "eParaksts mobile" - izmantošanas reizēm.
Visbiežāk iedzīvotāji ar "eParaksta" rīkiem identitāti apliecinājuši izmantojot valsts vienoto autentifikācijas moduli "Latvija.lv", kas ar nacionālajiem rīkiem, kā arī citiem risinājumiem, nodrošina identitātes apliecināšanas funkciju 75 valsts un pašvaldību e-pakalpojumu portālos.
Valsts sektorā e-Identitāte ar "eParaksta" rīkiem pērn visbiežāk apliecināta Valsts kases e-pakalpojumu vietnē un Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmās. Tāpat "eParaksts" kļūst aizvien populārāks arī izglītības nozarē.
Komercsektorā vispopulārākās vietnes, kur iedzīvotāji apliecinājuši identitāti ar "eParaksta" rīkiem, pērn bijis "Datamed.lv", "Dokobit.com" un "Latvijas gāzes" klientu portāls. Tāpat ļoti bieži "eParaksts" izmantots, apmeklējot "elektrum.lv", "lmt.lv" un tiesu administrācijas portālu "elieta.lv".
Šī gada 1.februārī stājās spēkā izmaiņas fizisku personu elektroniskās identifikācijas likumā, kas paredz, ka ikvienam e-pakalpojumu sniedzējam, kas savos portālos nodrošina klientu autentifikāciju, šī iespēja jānodrošina arī ar nacionālās identifikācijas rīkiem - eID karti vai "eParaksts mobile". Šobrīd šāda funkcionalitāte integrēta jau vairāk nekā 350 portālos un informācijas sistēmās un paredzams, ka 2023.gadā portālu skaits, kuros iedzīvotāji varēs izmantot savus "eParaksta" rīkus, turpinās pieaugt.
Dokumentu parakstīšanai pērn iedzīvotāji visbiežāk izvēlējušies eID karti, kas izmantota vairāk nekā 60% no kopējā eParakstīšanas reižu skaita. Kopējais eParakstīšanas reižu skaits 2022.gadā pārsniedzis 14 miljonus. Salīdzinot ar 2021.gadu, vislielākais lietošanas reižu pieaugums gan e-Identitātes apliecināšanā, gan dokumentu parakstīšanā bijis "eParaksts mobile", kas palielinājies attiecīgi par 50% un 26%.
Pagājušajā gadā arvien vairāk uzņēmēji "eParaksta" integrācijas risinājumus sākuši izmanto dažādu procesu digitalizācijai un automatizēšanai. Par to liecina arī rekordaugstais laika zīmogu lietojums, kas pagājušajā gadā pārsniedza 66 miljonus reižu. Laika zīmogi tiek izmantoti, ne tikai lai fiksētu konkrētu dokumenta parakstīšanas laiku, bet arī citas informācijas un datu nemainīguma apliecināšanai un konkrēta notikuma laika fiksēšanai.
2022.gadā lietotnes "eParaksts mobile" lietotāju skaits pērn sasniedzis 250 000 personu, savukārt eID karšu skaits ar aktivizētiem eParaksta sertifikātiem pārsniedzis 900 000.
LVRTC ir galvenais radiofonijas un televīzijas programmu zemes apraides tīkla operators valstī.
Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 22,065 miljoni eiro, bet peļņa - 4,627 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. LVRTC pārvalda valstij piederošās mobilo sakaru operatora "Latvijas mobilais telefons" daļas.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri