• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijai rekomendē veicināt sadarbību ar tiesībaizsardzības organizācijām

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 08:31, 12.12.2022


Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) veiktā pētījumā novērtēts līdz šim panāktais progress Latvijā cīņā pret ekonomiskajiem un finanšu noziegumiem, bet vienlaikus rekomendēts veicināt sadarbību ar starptautiskajām tiesībaizsardzības organizācijām, aģentūru LETA informēja Valsts policija.


Foto: LETA

OECD daudzu valstu nacionālo risku novērtējumos kā vienu no galvenajiem riskiem identificē tieši starptautiskās organizētās noziedzības veiktos ekonomiskos noziegumus un veiktajos pētījumos palīdz parteriem identificēt nepilnības un sniegt ieteikumus, kādā veidā pilnveidot sadarbības un koordinācijas mehānismus starppārvalžu un starpinstitucionālā līmenī šādu noziegumu efektīvākai izmeklēšanai.

Ziņojumā uzsvērts panāktais progress Latvijā cīņā pret ekonomiskajiem un finanšu noziegumiem, vienlaikus vēl iezīmējot jomas, kurām jāpievērš uzmanība. Neskatoties uz to, aizvien nepieciešams stiprināt krimināltiesību jomas kapacitāti un veicināt sadarbību ar galvenajiem dalībniekiem Eiropas un starptautiskajās tiesībaizsardzības organizācijās, lai nodrošinātu veiksmīgu noziegumu izmeklēšanu vēl efektīvāk arī turpmāk.

Ziņojumā norādīts, ka noziedzīgās struktūras un organizētās grupas motivē peļņa, ko tās gūst savu noziedzīgo darbību rezultātā, līdz ar to Latvijai nepieciešams dot skaidru vēstījumu, ka šī nav valsts, kurā nodarboties ar nelegālo rūpalu un nepieciešams parādīt savu apņemšanos, ka tie, kas to tomēr darīs, tiks saukti pie kriminālatbildības.

Pētījums norisinājās laikā no 2021.gada sākuma līdz 2022.gada 30. jūnijam Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta projektā "Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā".

Tas veikts ar mērķi paaugstināt izmeklēšanas efektivitāti un uzlabot sadarbību starp Valsts policijas struktūrvienībām, kā arī starpinstitucionālo sadarbību šajā izmeklēšanas jomā.

Pētījumā veiktas intervijas ar ekspertiem, kas saistīti ar ekonomisko noziegumu izmeklēšanu, lai apzinātu sadarbības un koordinācijas līmeni un kvalitāti izmeklēšanā un pierādījumu apstrādē par tādiem noziegumiem, kuriem ir tieša negatīva ietekme uz uzņēmējdarbības vidi Latvijā.

Tajā piedalījās eksperti no Valsts policijas, Valsts policijas koledžas, Iekšlietu ministrijas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Valsts ieņēmumu dienesta, Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras, Rīgas tiesas apgabala prokuratūras, ASV vēstniecības Latvijā, Finanšu izlūkošanas dienesta.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Gada sākumā Latvijā dzīvojuši 180 455 nepilsoņi

Gada sākumā Latvijā dzīvojuši 180 455 nepilsoņi, 1 719 396 pilsoņi un 141 702 ārzemnieki, liecina Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē prezentētā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informāciju.

Sabiedrība Policija aicina pieteikties pretterorisma vienībā «Omega» (VIDEO)

Valsts policijas (VP) pretterorisma vienība "Omega" aicina pieteikties pretendentus, kuri nākotnē sevi redz drosmīgā profesijā un vienības sastāvā.

Lasiet arī

Sabiedrība Notiesātie arvien vairāk ir brīvībā, veicot sabiedriskos darbus

No šodienas kā pamatsods personām, kuras draud nogalināt, tiks piemērota probācija ka pamatsods.

Kriminālziņas Jaunieti apsūdz par nepilngadīgas meitenes izvarošanu izlaiduma ballītē

Prokuratūra nodevusi Zemgales rajona tiesai Bauskā krimināllietu pret jaunieti par nepilngadīgas meitenes izvarošanu izlaiduma ballītē.

Sabiedrība Degmaisījuma pudeles iemešana ukrainietes mājā: iespējamie vainīgie aizturēti

Kriminālprocesā par degmaisījuma pudeles iemešanu ukraiņu influenceres Sofijas Stužukas privātmājā Rīgā nav gūts apstiprinājums par nozieguma saistību ar Krievijas īstenoto karu Ukrainā.

Kriminālziņas Rosina apsūdzēt divus Lietuvas pilsoņus par Vaļagina slepkavību

Valsts policija (VP) pirmdien Rīgas Austrumu prokuratūrai nodevusi kriminālprocesu par pērn martā Rīgā, Pļavnieku mikrorajonā, izdarīto noziedznieka Genādija Vaļagina slepkavību, aģentūru LETA informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļa.