• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pretterorisma vienības profesionāļi neitralizē bīstamos noziedzniekus (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
VS.LV 12:49, 02.06.2024


Vairāk nekā 30 gadus OMEGA ir būtiska daļa no kopējā valsts drošības pamata.


Vienības kaujinieki spēj iekļūt jebkurās telpās.

"Mēs esam šeit, lai jums būtu droši!" - ar šādu saukli un jaunu video Valsts policijas Pretterorisma vienība OMEGA izsludina kandidātu atlasi, aicinot pieteikties interesentus, kuri sevi redz Vienības sastāvā. Ja esi drosmīgs, mērķtiecīgs un gatavs pilnveidoties, arī tu vari kļūt par daļu no šīs profesionālās un elitārās komandas, lai rūpētos par Latvijas un tās iedzīvotāju drošību! Turklāt kopš šī gada ir mazliet mainījušies izglītību definējošie uzņemšanas nosacījumi, tādējādi dodot plašākas iespējas piesaistīt savām rindām jaunus, spēcīgus un enerģiskus kandidātus.

Vienības mugurkaulu veido augstas raudzes profesionāļi ar dažādu iepriekšējo profesionālo pieredzi. Viņus raksturo neatlaidība, drosme un precizitāte, viņu spēks slēpjas viņu saliedētībā un savstarpējā uzticībā, strādājot kopējai misijai - sabiedrības drošībai. Lai stiprinātu savas rindas ar jauniem un enerģiskiem komandas biedriem, Valsts policijas Pretterorisma vienība OMEGA aicina pieteikties pretendentus, kuri nākotnē sevi redz drosmīgā profesijā un Vienības sastāvā!

No pretendentiem Vienības kaujinieki sagaida mērķtiecību, labu psiholoģisko noturību un fizisko sagatavotību. Jāizceļ gan, ka absolūti nav jābūt "sporta meistaram" vai spēka vīram, tikai vēlmei pilnveidoties un ieguldīt savā izaugsmē.

Savukārt, lai paplašinātu iespējamo pretendentu loku, no šī gada būtiskas pārmaiņas ir ieviestas izglītības prasībās. Ja iepriekš pretendentam vajadzēja būt jau iegūtai vismaz pirmā līmeņa augstākajai izglītībai, tad šobrīd potenciālajiem kandidātiem jābūt vismaz uzsāktam augstākās izglītības ieguves ceļam.

Pretendenti nedrīkst būt arī krimināli sodīti.

Iepriekšējā pieredze un šī brīža izvēlētais profesionālais ceļš nebūs tik noteicošs, jo visi kandidāti tiks profesionāli apmācīti un sagatavoti. Vienlaikus iespēja dienēt Pretterorisma vienībā ir arī pretendentiem, kuri tagad vai iepriekš savu karjeru ir saistījuši ar iekšlietu vai aizsardzības dienestiem.

Vai esi pietiekami drosmīgs, lai pievienotos Pretterorisma vienībai OMEGA? Piepildi savu mērķi, sūtot motivētu pieteikumu un CV uz e-pasta adresi omega13@vp.gov.lv.

Nu jau mazliet vairāk nekā 30 gadus Valsts policijas Pretterorisma vienība OMEGA ir būtiska daļa no kopējā valsts drošības pamata. Tā ir speciāli apmācīta un ekipēta vienība, kura šobrīd veic vienus no sarežģītākajiem uzdevumiem, kas saistās ar paaugstinātu bīstamību, tostarp ķīlnieku atbrīvošanu, īpaši bīstamu noziedznieku aizturēšanu, sprāgstvielu meklēšanu un citus uzdevumus.

Lai gan lielākoties viņu darbs ir sabiedrības acij neredzams, gandarījums par paveikto ir neatsverams. Daudz par viņiem stāstīt nedrīkst, bet lepoties gan - tāpēc sadarbībā ar režisoru un video mākslinieku Edgaru Trankali un mūziķi Arvi Reiku tapis jauns Vienības video un dziesma. Atskatoties uz trīs Vienības desmitgadēm, brīžiem arī raugoties ar pašu omegiešu acīm, video un vārdos ietērpts svarīgākais par Vienību - drosme, patriotisms un komanda, kas strādā kā viens mehānisms jebkādos apstākļos.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Piedeguša ēdiena dēļ Rīgā no piedūmotiem dzīvokļiem izglābti trīs cilvēki

Sestdien piedeguša ēdiena dēļ Rīgā no piedūmotiem dzīvokļiem izglābti kopumā trīs cilvēki.

Kriminālziņas Iebraucot dīķī, Augšdaugavas novadā gājis bojā traktora vadītājs

Sestdien Latvijā reģistrēts 91 ceļu satiksmes negadījums, kuros gāja bojā viens un cieta vēl 18 cilvēki.

Kriminālziņas Ozola pērn domē nopelnīja 64 205 eiro

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola ("Kods Rīgai") pērn domē nopelnīja 64 205 eiro, liecina viņas amatpersonas deklarācija.

Kriminālziņas VDD aicina Latvijas iedzīvotājus neceļot uz Krieviju vai Baltkrieviju

Valsts drošības dienests (VDD) aicina Latvijas iedzīvotājus gaidāmajās Jāņu brīvdienās neceļot uz Krieviju vai Baltkrieviju un atgādina par augstajiem izlūkošanas un vervēšanas riskiem šo valstu teritorijā, liecina VDD ieraksts tviterī.

Lasiet arī

Kriminālziņas IeM: kibernoziegumu skaits un intensitāte nākotnē pieaugs

Kibernoziegumu skaits un intensitāte nākotnē pieaugs, turklāt jau patlaban kibervidē noziedznieku pielietotās metodes kļūst aizvien modernākas, veidojot sarežģītas shēmas, kas noziegumu atklāšanu padara sarežģītāku, secināts Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotajā Organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas plānā 2023.-2025.gadam.

Kriminālziņas Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņā iekļauts Leons Rusiņš

Šā gada Eiropā meklētāko noziedznieku kampaņā iekļauts par sava bērna mātes nežēlīgu slepkavību Jēkabpils pusē aizdomās turētais Leons Rusiņš un kokaīna realizētājs no Latvijas Romāns Ivančuks.

Kriminālziņas Noziedzības apkarošana Latvijā: kā izskaust recidīvu (+VIDEO)

Viena no ieslodzīto problēmām ir nespēja atpazīt savas emocijas.

Sabiedrība Notiesātie arvien vairāk ir brīvībā, veicot sabiedriskos darbus

No šodienas kā pamatsods personām, kuras draud nogalināt, tiks piemērota probācija ka pamatsods.