• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


"Krievijai ir jātiek izolētai par izvērsto agresijas karu Ukrainā"

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
VS.LV 16:25, 28.05.2024


Inese Lībiņa-Egnere NB8 tieslietu ministru sanāksmē: nogurumam Ukrainas atbalstā nav pamata; jābūt ambiciozākiem atbildē Krievijai.Šā gada 27.-28.maijā Tallinā, Igaunijā, norisinājās Ziemeļu un Baltijas valstu jeb NB8 tieslietu ministru sanāksme, pulcējot tieslietu ministrus no Dānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Islandes, Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere savā uzrunā uzsvēra, ka atbalsts Ukrainas cīņai pret Krievijas agresijas karu ir visas Eiropas vērtību aizsardzība, tādēļ Eiropas līderiem jābūt vienotākiem un ambiciozākiem atbildē Krievijai.

Inese Lībiņa-Egnere skaidroja, ka šobrīd daudzu Eiropas līderu uztverē Krievijas izvērstais agresijas karš Ukrainā šķiet pārāk tāls, pārāk garš un bez šķietami reālas ietekmes uz eiropiešu dzīvi, kā arī ir novērojams pagurums vēlmē risināt šo svarīgo jautājumu. Tādēļ NB8 sanāksmē tieslietu ministre vēlreiz atgādināja par sekām, kas saistītas ar starptautisko tiesisko kārtību un drošības situāciju Eiropā.

Inese Lībiņa-Egnere savā uzrunā norādīja: "Krievijai ir jātiek izolētai par izvērsto agresijas karu Ukrainā un hibrīddraudiem pret Eiropu. Tomēr, neskatoties uz Krievijas izslēgšanu no Eiropas Padomes, vairāk nekā 70 Krievijas pilsoņu turpina darbu Eiropas Padomē. Steidzami ir jāmeklē tiesisks risinājums, lai izbeigtu šādu situāciju. Tāpat valstīm būtu nepieciešams aktīvāk rīkoties, lai pārņemtu iesaldētos Krievijas aktīvus Ukrainas labā, vienlaikus strādājot pie konfiskācijas risinājuma arī Eiropas līmenī. Latvija šajā jautājumā ir demonstrējusi līderību citām valstīm, pārņemot bijušo Maskavas namu. Vēlos vērst arī uzmanību tam, ka daudzas amatpersonas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, ieskaitot mani, Krievija ir izsludinājusi meklēšanā. Šāda rīcība ir hibrīddraudu taktika, ko Krievija izvērš pret Eiropas Savienības līderiem, kas ietekmē arī mūsu ierēdņu un pētnieku drošību, kuri veic darbu Krievijai draudzīgās valstīs. "


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Eksperts: atentāta mēģinājums pret Trampu varētu saliedēt viņa atbalstītājus

Atentāta mēģinājums pret ASV prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu varētu saliedēt viņa atbalstītājus, sacīja politikas zinātnes doktors, ASV politikas vērotājs Mārtiņš Hiršs.

Pasaule Pabriks: «Šis notikums var ļoti ietekmēt vēlēšanu iznākumu par labu Trampam»

Ukrainas prezidents Zelenskis nepārprotami nosodīja noziegumu Pensilvānijā.

Pasaule Valsts prezidents nosodīja Donalda Trampa slepkavības mēģinājumu (+VIDEO)

Notikumam būs tālejošas sekas Amerikā un pasaulē.

Pasaule Igaunija plāno remontēt Iklas robežšķērsošanas punktu

Igaunijas Transporta departaments 2026.gadā plāno remontēt daļu robežšķērsošanas punkta Iklā, kas ir lielākais robežšķērsošanas punkts uz Igaunijas robežas ar Latviju.

Lasiet arī