• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


"Krievijai ir jātiek izolētai par izvērsto agresijas karu Ukrainā"

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
VS.LV 16:25, 28.05.2024


Inese Lībiņa-Egnere NB8 tieslietu ministru sanāksmē: nogurumam Ukrainas atbalstā nav pamata; jābūt ambiciozākiem atbildē Krievijai.Šā gada 27.-28.maijā Tallinā, Igaunijā, norisinājās Ziemeļu un Baltijas valstu jeb NB8 tieslietu ministru sanāksme, pulcējot tieslietu ministrus no Dānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Islandes, Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere savā uzrunā uzsvēra, ka atbalsts Ukrainas cīņai pret Krievijas agresijas karu ir visas Eiropas vērtību aizsardzība, tādēļ Eiropas līderiem jābūt vienotākiem un ambiciozākiem atbildē Krievijai.

Inese Lībiņa-Egnere skaidroja, ka šobrīd daudzu Eiropas līderu uztverē Krievijas izvērstais agresijas karš Ukrainā šķiet pārāk tāls, pārāk garš un bez šķietami reālas ietekmes uz eiropiešu dzīvi, kā arī ir novērojams pagurums vēlmē risināt šo svarīgo jautājumu. Tādēļ NB8 sanāksmē tieslietu ministre vēlreiz atgādināja par sekām, kas saistītas ar starptautisko tiesisko kārtību un drošības situāciju Eiropā.

Inese Lībiņa-Egnere savā uzrunā norādīja: "Krievijai ir jātiek izolētai par izvērsto agresijas karu Ukrainā un hibrīddraudiem pret Eiropu. Tomēr, neskatoties uz Krievijas izslēgšanu no Eiropas Padomes, vairāk nekā 70 Krievijas pilsoņu turpina darbu Eiropas Padomē. Steidzami ir jāmeklē tiesisks risinājums, lai izbeigtu šādu situāciju. Tāpat valstīm būtu nepieciešams aktīvāk rīkoties, lai pārņemtu iesaldētos Krievijas aktīvus Ukrainas labā, vienlaikus strādājot pie konfiskācijas risinājuma arī Eiropas līmenī. Latvija šajā jautājumā ir demonstrējusi līderību citām valstīm, pārņemot bijušo Maskavas namu. Vēlos vērst arī uzmanību tam, ka daudzas amatpersonas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, ieskaitot mani, Krievija ir izsludinājusi meklēšanā. Šāda rīcība ir hibrīddraudu taktika, ko Krievija izvērš pret Eiropas Savienības līderiem, kas ietekmē arī mūsu ierēdņu un pētnieku drošību, kuri veic darbu Krievijai draudzīgās valstīs. "


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Baidens sola neapžēlot dēlu un nemīkstināt viņa sodu

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien paziņoja, ka viņš neapžēlos savu dēlu Hanteru un nemīkstinās sodu, kas Hanteram Baidenam var tikt piespriests par ieroču likumu pārkāpumiem.

Pasaule Eiropas Savienības Tiesa piespriež Ungārijai 200 miljonu eiro sodanaudu

Eiropas Savienības Tiesa nolēmusi, ka Ungārijai jāmaksā 200 miljonu eiro sodanauda un vēl miljons eiro dienā par iepriekšējo tiesas lēmumu neievērošanu attiecībā uz patvēruma piešķiršanas politiku.

Pasaule ES valstis aicina ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā

Astoņu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri vēstulē bloka augstākajam pārstāvim ārlietās un drošības politikā aicinājuši ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā.

Pasaule Kanāda piegādās Ukrainai raķetes un munīciju

Kanāda piegādās Ukrainai raķetes, munīciju vieglajiem ieročiem un tālvadības ieroču stacijas "Nanuk", ceturtdien Briselē paziņojis Kanādas aizsardzības ministrs Bils Blērs.

Lasiet arī