• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Paziņoti «Spēlmaņu nakts» nominanti

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 12:55, 19.06.2024


Trešdien paziņoti 2023./2024.gada sezonas Gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" nominanti 14 kategorijās, bet nominantus kategorijā "Gada jaundarbs dramaturģijā" plānots paziņot rudenī, informēja Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS).


Foto: LETA

LTDS valdes priekšsēdētājs Ojārs Rubenis nominantu paziņošanas preses konferencē akcentēja, ka bez atbalstītāju ieguldījuma ceremoniju noorganizēt būtu ļoti grūti.

Ņemot vērā lielo dramaturģijas jaundarbu pienesumu Latvijas teātros šajā sezonā, kas ir vērtējama kā ļoti pozitīva tendence, pretendenti nominācijā "Gada jaundarbs dramaturģijā" tiks paziņoti rudenī, informē LTDS. Esot nepieciešams ilgāks laiks, lai kvalitatīvi izvērtētu visas lugas, tāpēc žūrija tam veltīs laiku vasarā.

Nominanti kategorijā "Gada mazās formas izrāde" ir "Gaišās naktis" (Liepājas teātris, režisore Kristīne Brīniņa), "Maigā vara" (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Matīss Kaža), "Milžu cīņas" (Jaunais Rīgas teātris, režisore Marija Linarte), "Monstera Deliciosa" (Ģertrūdes ielas teātris, alternatīvais kamermūzikas festivāls "Sansusī", Real Life Company (Igaunija), Paides teātris (Igaunija), režisore Barbara Lehtna) un "Pazudušais dēls" (Valmieras drāmas teātris, režisors Reinis Suhanovs). Kategorijā "Gada lielās formas izrāde" par uzvaru cīnās "Jāzeps un viņa brāļi" (Valmieras drāmas teātris, režisore Inese Mičule), "Latviešu raķetes" (Liepājas teātris, režisors Regnārs Vaivars, režisora asistents Mārtiņš Kalita), "Melnais gulbis" (Jaunais Rīgas teātris, režisors Alvis Hermanis), "Spīdolas nakts" (Dailes teātris, režisors Viesturs Kairišs), "Vecās dāmas vizīte" (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, režisore Indra Roga).

Labākās izrādes kategorijā "Gada izrāde bērniem un/vai pusaudžiem" ir "Ahilleja papēdis" (Liepājas Leļļu teātris, režisore Anta Priedīte), "Bilžu vakars ar Sprīdīti" (Jaunais Rīgas teātris, režisors Jēkabs Nīmanis) "Es arī te, kas man ir jādara" (Izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros, Valmieras drāmas teātris, režisore Endīne Bērziņa, līdzrežisore Sabīne Alise Ozoliņa), "Ērces" (Teātra trupa "Kvadrifrons", režisore Paula Pļavniece) un "Sibīrijas haiku" (Latvijas Leļļu teātris, režisors Valters Sīlis).

Kā gada režisori ir nominēti Alvis Hermanis ("Melnais gulbis", Jaunais Rīgas teātris), Viesturs Kairišs ("Spīdolas nakts", Dailes teātris), Inese Mičule ("Jāzeps un viņa brāļi", Valmieras drāmas teātris), Indra Roga ("Vecās dāmas vizīte", Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris), Valters Sīlis ("Sibīrijas haiku", Latvijas Leļļu teātris), Reinis Suhanovs ("Pazudušais dēls", Valmieras drāmas teātris) un Regnārs Vaivars ("Latviešu raķetes", Liepājas teātris). Savukārt kā gada aktrises ir nominētas Dana Bjorka (Klāra Cahanasjana izrādē "Vecās dāmas vizīte", Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris), Inese Kučinska (Emīlija (Berta) izrādē "Svešā āda", Liepājas teātris), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Lomas izrādē "Visas viņas", Dailes teātris), Māra Mennika (Roplainiete izrādē "Pazudušais dēls", Valmieras drāmas teātris) un Ieva Segliņa (Margarita izrādē "Meistars un Margarita", Dailes teātris). Par gada aktiera titulu cīnās Maksims Busels (Eižens Finks iestudējumā "Sfinksa", "Producentu grupa 7"), Mārtiņš Kalita (Rolands Upatnieks izrādē "Latviešu raķetes", Liepājas teātris), Arturs Krūzkops (Rainis izrādē "Spīdolas nakts", Dailes teātris), Mārtiņš Meiers (Jāzeps izrādē "Jāzeps un viņa brāļi", Valmieras drāmas teātris), Kaspars Znotiņš (Dostojevskis/Miškins izrādē "Melnais gulbis", Jaunais Rīgas teātris).

Kategorijā "Gada aktrise otrā plāna lomā" izvēlētas Baiba Broka (Lizaveta Jepančina izrādē "Melnais gulbis", Jaunais Rīgas teātris), Jana Čivžele (Pamāte izrādē "Bilžu vakars ar Sprīdīti", Jaunais Rīgas teātris), Evija Krūze (Māte izrādē "Ugunsseja", Latvijas Nacionālais teātris), Inese Pudža (Asnate izrādē "Jāzeps un viņa brāļi", Valmieras drāmas teātris), Elīna Vāne (Aža izrādē "Pazudušais dēls", Valmieras drāmas teātris). Savukārt kategorijā "Gada aktieris otrā plāna lomā" ir nominēti Volodimirs Gorislavecs (Birģermeistars izrādē "Vecās dāmas vizīte", Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris), Rihards Jakovels (Jūda izrādē "Jāzeps un viņa brāļi", Valmieras drāmas teātris), Ivars Krasts (Džeksons izrādē "Pelikāni un vīnogas", Jaunais Rīgas teātris), Kārlis Reijers (Mihails Čehovs izrādē "Pīters Pens. Sindroms", Latvijas Nacionālais teātris) un Artūrs Skrastiņš (Poncijs Pilāts izrādē "Meistars un Margarita", Dailes teātris).

Kā "Gada jaunais skatuves mākslinieks" tiek vērtēti Aksels Aizkalns (Jāzeps izrādē "Jāzeps un viņa brāļi", Valmieras drāmas teātris), Kārlis Artejevs (Andris izrādē "Gaišās naktis", Liepājas teātris), Endīne Bērziņa (Režija izrādei "Es arī te, kas man ir jādara", izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros, Valmieras drāmas teātris), Kārlis Ērglis (Maikls Alīns izrādē "Ziloņa dziesma", Liepājas teātris), Matīss Kaža (Režija izrādē "Maigā vara", Latvijas Nacionālais teātris), Adriāns Toms Kulpe (Scenogrāfija izrādē "Ugunsseja", Latvijas Nacionālais teātris), Krišjānis Strods (Krustiņš izrādē "Pazudušais dēls", Valmieras drāmas teātris) un Madara Viļčuka (Elizabete, Roza izrādē "Wintera stāsts", Dailes teātris). Nominācijā "Gada scenogrāfs" iekļauti Krista Dzudzilo, Reinis Dzudzilo ("Jāzeps un viņa brāļi", Valmieras drāmas teātris), Ieva Jurjāne ("Spīdolas nakts", Dailes teātris), Valters Kristbergs ("Latviešu raķetes", Liepājas teātris), Reinis Suhanovs ("Spēlēju, dancoju", Latvijas Nacionālais teātris), Mārtiņš Vilkārsis ("Vecās dāmas vizīte", Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris).

Kategorijā "Gada kostīmu mākslinieks" par uzvaru cīnās Jana Čivžele ("Melnais gulbis", Jaunais Rīgas teātris), Anna Heinrihsone ("Pazudušais dēls", Valmieras drāmas teātris), Agnese Kaupere ("Patakoļako un teātra visums", Liepājas teātris), Kate Krolle, Reinis Bērziņš ("Ērces", teātra trupa Kvadrifrons), Ilze Vītoliņa, Dmitrijs Krimovs ("Pīters Pens. Sindroms", Latvijas Nacionālais teātris). Kategorijā "Gada gaismu vai video mākslinieks" nominēti Kristijons Dirse (Video izrādē "Kā kļūt nelaimīgam?", Latvijas Nacionālais teātris), Mārtiņš Feldmanis (Gaisma izrādē "Latviešu raķetes", Liepājas teātris), Aleksandrs Grebņevs, LGC (Video izrādē "Maigā vara", Latvijas Nacionālais teātris), Oskars Pauliņš (Gaisma izrādē "Vecās dāmas vizīte", Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris) un Ene-Līsa Sempere, Tīts Ojaso (Video izrādē "Meistars un Margarita", Dailes teātris).

Kategorijā "Gada horeogrāfs vai kustību mākslinieks" izvirzīti Elīna Gediņa ("Spēlēju, dancoju", Latvijas Nacionālais teātris), Linda Mīļā ("Jāzeps un viņa brāļi", Valmieras drāmas teātris), Jiri Naels ("Meistars un Margarita", Dailes teātris) un Inga Raudinga ("Vecās dāmas vizīte", Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris). Kā "Gada jaundarbs mūzikā" tiks vērtēti Līva Blūma ("Monstera Deliciosa", Ģertrūdes ielas teātris, alternatīvais kamermūzikas festivāls "Sansusī", Real Life Company (Igaunija), Paides teātris (Igaunija)), Kārlis Lācis ("Vecās dāmas vizīte", Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris), Edgars Mākens ("Marats/ Sads", Latvijas Nacionālais teātris), Jēkabs Nīmanis ("Pazudušais dēls", Valmieras drāmas teātris) un Rihards Zaļupe ("Jāzeps un viņa brāļi", Valmieras drāmas teātris).

LTDS arī atgādina, ka līdz 20.oktobrim turpinās "Spēlmaņu nakts" skatītāju balsojuma pirmais posms Latvijas teātru katalogā "Izrades.lv". Skatītāji aicināti balsot par, viņuprāt, 2023./2024.gada sezonas labāko izrādi, aktrisi un aktieri Latvijas profesionālajos teātros. Skatītāju simpātiju finālbalsojums novembrī notiks portālā "Lsm.lv".

Preses konferencē nosaukts arī nākamās sezonas "Spēlmaņu nakts" žūrijas komisijas sastāvs - Zane Radzobe, Henrieta Verhoustinska, Ieva Rodiņa, Ilze Kļaviņa, Guna Zeltiņa, Ingrīda Vilkārse, Herberts Laukšteins, Sandra Krastiņa, Tomass Pildegovičs.

"Spēlmaņu nakts" apbalvošanas ceremoniju šogad uzņems renovētais Valmieras drāmas teātris, un tā notiks 31.reizi.

"Spēlmaņu nakts" ir gadskārtēja teātra balvu pasniegšanas ceremonija, ko rīko LTDS. Apbalvošanas ceremonija notiks 23.novembri, teātra mākslas reformatora Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, vairākās kategorijās apbalvojot labākos sasniegumus iepriekšējā teātra sezonā.

Kā norādīts LTDS tīmekļvietnē, "Spēlmaņu nakts" žūrijas komisijas priekšsēdētājs ir teātra kritiķis, laikraksta "Diena" žurnālists Atis Rozentāls, bet žūrijas komisijas priekšsēdētāja vietniece ir teātra kritiķe Kitija Balcare.

Žūrijā darbojas teātra kritiķe un interneta žurnāla "Satori" redaktore Anna Andersone, režisori un pedagogi Juris Rijnieks un Māra Ķimele, teātra un dejas kritiķe Dita Jonīte un teātra zinātniece Evita Mamaja.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Leģionārs, kapteinis, krāpnieks: ko Eduards Pāvuls spēlēja dzīvē (+VIDEO)

Jubilejas kolekcija paplašina sabiedrībai pastāvīgi pieejamo Latvijas kinovēstures krājumu portālā filmas.lv.

Kultūra Ar krāšņiem koncertiem no 13. līdz 20. jūlijam norisināsies Jūrmalas festivāls

No 13. jūlija līdz 20. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies ikgadējais Jūrmalas festivāls, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus. Festivālā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, britu džeza pianists Džulians Džozefs, vijolniece Kristīne Balanas, diriģents Olli Mustonens, Barselonas flamenko balets, vīru ansamblis ‘‘Suļiko’’ no Gruzijas, soprāns Inga Kalna, dziedātājs Jānis Šipkēvics un daudzi citi mākslinieki.

Kultūra Karla Bruni apsūdzēta izmeklēšanā par Sarkozī kampaņas finansējumu no Lībijas

Bijusī Francijas pirmā lēdija Karla Bruni-Sarkozī otrdien tika apsūdzēta saistībā ar izmeklēšanu par viņas vīra Nikolā Sarkozī 2007.gada vēlēšanu kampaņas finansējumu, kas bijis saņemts no Lībijas, pavēstīja ziņu avots tiesu aprindās.

Kultūra Sofija Rotaru reaģēja uz Krievijas veikto Kijevas apšaudi

8. jūlijā ienaidnieks uzbruka vairākām Ukrainas pilsētām, un šajos uzbrukumos gāja bojā vairāk nekā 30 cilvēku, tai skaitā tika ievainoti bērni, kuri ārstējās slimnīcā "Ohmatdet".

Lasiet arī

Kultūra Par gada labāko režisoru «Spēlmaņu nakts» ceremonijā atzīts Seņkovs

Par gada labāko režisoru "Spēlmaņu nakts" ceremonijā, kas šodien norisinājās Dailes teātrī, atzīts Elmārs Seņkovs, aģentūru LETA informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) pārstāvis Ričards Vorobjovs.

Kultūra Šodien Dailes teātrī pasniegs ikgadējās «Spēlmaņu nakts» balvas

Skatuves mākslas reformatora un Dailes teātra līdzdibinātāja Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, šodien, 23.novembrī, Dailes teātrī plkst.19 notiks ikgadējā "Spēlmaņu nakts" ceremonija, kurā apbalvos iepriekšējās teātra sezonas labākos māksliniekus.

Kultūra Dailes teātrī pasniegs ikgadējās «Spēlmaņu nakts» balvas

Skatuves mākslas reformatora un Dailes teātra līdzdibinātāja Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, šodien, 23.novembrī, Dailes teātrī plkst.19 notiks ikgadējā "Spēlmaņu nakts" ceremonija, kurā apbalvos iepriekšējās teātra sezonas labākos māksliniekus, aģentūru LETA informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības Radošās daļas projektu koordinators Ričards Vorobjovs.

Kultūra Čehova teātrī pirmizrādi piedzīvos režisora Golomazova iestudējums

Čehova teātrī 13.oktobrī plkst.19 pirmizrādi piedzīvos režisora Sergeja Golomazova iestudējums "Kaligula", kas būs turpinājums teātra šīs sezonas jauniestudējumu galvenajai tematiskajai vadlīnijai - vara.