Projekta mērķis ir atbilstoši Sankciju likuma grozījumiem, ar kuriem mainīts kompetenču sadalījums, nosakot Finanšu izlūkošanas dienestu (FID) par kompetento institūciju starptautisko un nacionālo sankciju izpildes jautājumos, precizēt SKP noteiktos uzdevumus, kā arī noteikumos lietotos terminus un sēžu sasaukšanas minimālo reižu skaitu gadā.
ĀM norāda, ka saskaņā ar Sankciju likuma grozījumiem, kas stājās spēkā 1.aprīlī, FID noteikts par kompetento institūciju starptautisko un nacionālo sankciju izpildes jautājumos. FID kompetencē ietilpst arī vairāki līdz šim SKP noteiktie uzdevumi, līdz ar to jāprecizē SKP nolikumā tai noteikto kompetenci.
Tāpat jāpārskata SKP sēžu sasaukšanas minimālo reižu skaitu gadā. ĀM skaidro, ka Eiropas Savienības sankciju noteikšanas biežums un apjoms pēc 2022.gada 24.februāra būtiski pieauga un tas veicināja iestāžu regulāru un praktisku sadarbības formātu izveidošanu, kuros tiek apspriesti jautājumi par noteikto sankciju izpildi un piemērošanu.
ĀM atzīmē, ka viens no šādiem regulāriem formātiem ir Sankciju konsīlijs, SKP izveidota neformāla darba grupa, kurā iesaistīto ministriju un iestāžu pārstāvji regulāri un operatīvi apspriež aktuālos sankciju jautājumus, kad tādi tiek identificēti. Līdz ar to, ĀM ieskatā, nav nepieciešama bieža SKP sēžu sasaukšana, jo praksē aktuālie jautājumi jau tiek operatīvi risināti ikdienas sadarbības līmenī.
SKP koordinēs normatīvo aktu vienveidīgu piemērošanu starptautisko un Latvijas nacionālo sankciju jomā, tai skaitā cīnoties pret terorismu un masveida iznīcināšanas ieroču izgatavošanu, glabāšanu, pārvietošanu, lietošanu vai izplatīšanu, kā arī veicinās valsts institūciju un privātā sektora sadarbību, izpildot starptautiskās un Latvijas nacionālās sankcijas, skaidro ĀM. Tāpat ar Sankciju likuma grozījumiem termins "kompetentā institūcija" aizstāts ar terminu "uzraudzības institūcija", ko attiecīgi jāprecizē SKP nolikumā.
Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts paredz svītrot SKP noteiktos uzdevumus, kurus no 1.aprīļa veic FID. Tāpat MK noteikumi papildināti ar jaunu punktu, nosakot, ka SKP ir uzdevums veicināt valsts institūciju un privātā sektora sadarbību, izpildot starptautiskās un Latvijas nacionālās sankcijas, ko faktiski SKP izpildījusi arī līdz šim. Projekts paredz noteikt minimālo SKP sēžu skaitu gadā ne retāk kā divas reizes, saglabājot iespēju SKP priekšsēdētājam sasaukt papildus sēdes pēc nepieciešamības.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri