• Ainārs,
  • Uva,
  • Zigfrīds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valdība plāno precizēt Sankciju koordinācijas padomes uzdevumus

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
VS.LV 14:47, 04.05.2024


Valdība ar grozījumiem Starptautisko un Latvijas nacionālo sankciju likumā precizēs Sankciju koordinācijas padomes (SKP) uzdevumus, izriet no Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavoto noteikumu grozījumu anotācijas Tiesību aktu portālā.Projekta mērķis ir atbilstoši Sankciju likuma grozījumiem, ar kuriem mainīts kompetenču sadalījums, nosakot Finanšu izlūkošanas dienestu (FID) par kompetento institūciju starptautisko un nacionālo sankciju izpildes jautājumos, precizēt SKP noteiktos uzdevumus, kā arī noteikumos lietotos terminus un sēžu sasaukšanas minimālo reižu skaitu gadā.

ĀM norāda, ka saskaņā ar Sankciju likuma grozījumiem, kas stājās spēkā 1.aprīlī, FID noteikts par kompetento institūciju starptautisko un nacionālo sankciju izpildes jautājumos. FID kompetencē ietilpst arī vairāki līdz šim SKP noteiktie uzdevumi, līdz ar to jāprecizē SKP nolikumā tai noteikto kompetenci.

Tāpat jāpārskata SKP sēžu sasaukšanas minimālo reižu skaitu gadā. ĀM skaidro, ka Eiropas Savienības sankciju noteikšanas biežums un apjoms pēc 2022.gada 24.februāra būtiski pieauga un tas veicināja iestāžu regulāru un praktisku sadarbības formātu izveidošanu, kuros tiek apspriesti jautājumi par noteikto sankciju izpildi un piemērošanu.

ĀM atzīmē, ka viens no šādiem regulāriem formātiem ir Sankciju konsīlijs, SKP izveidota neformāla darba grupa, kurā iesaistīto ministriju un iestāžu pārstāvji regulāri un operatīvi apspriež aktuālos sankciju jautājumus, kad tādi tiek identificēti. Līdz ar to, ĀM ieskatā, nav nepieciešama bieža SKP sēžu sasaukšana, jo praksē aktuālie jautājumi jau tiek operatīvi risināti ikdienas sadarbības līmenī.

SKP koordinēs normatīvo aktu vienveidīgu piemērošanu starptautisko un Latvijas nacionālo sankciju jomā, tai skaitā cīnoties pret terorismu un masveida iznīcināšanas ieroču izgatavošanu, glabāšanu, pārvietošanu, lietošanu vai izplatīšanu, kā arī veicinās valsts institūciju un privātā sektora sadarbību, izpildot starptautiskās un Latvijas nacionālās sankcijas, skaidro ĀM. Tāpat ar Sankciju likuma grozījumiem termins "kompetentā institūcija" aizstāts ar terminu "uzraudzības institūcija", ko attiecīgi jāprecizē SKP nolikumā.

Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts paredz svītrot SKP noteiktos uzdevumus, kurus no 1.aprīļa veic FID. Tāpat MK noteikumi papildināti ar jaunu punktu, nosakot, ka SKP ir uzdevums veicināt valsts institūciju un privātā sektora sadarbību, izpildot starptautiskās un Latvijas nacionālās sankcijas, ko faktiski SKP izpildījusi arī līdz šim. Projekts paredz noteikt minimālo SKP sēžu skaitu gadā ne retāk kā divas reizes, saglabājot iespēju SKP priekšsēdētājam sasaukt papildus sēdes pēc nepieciešamības.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Rīgas apgabaltiesai būs jauna vadība

Šovasar mainīsies Rīgas apgabaltiesas vadība.

Kriminālziņas Miris uz robežas ar Baltkrieviju migranta sadurtais poļu karavīrs

Nomiris uz robežas ar Baltkrieviju kāda migranta sadurtais poļu karavīrs, ceturtdien pavēstīja Polijas armijas pavēlniecība.

Kriminālziņas Pastiprina kriminālsodu par vardarbību pret tuviniekiem

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Krimināllikumā, ar kuriem pastiprināts kriminālsods par vardarbību pret tuviniekiem.

Kriminālziņas Vīrieti apsūdz par pozitīvu attieksmi pret agresijas plānošanu Latvijā

Prokuratūra nodevusi Latgales rajona tiesai krimināllietu, kurā kāda persona apsūdzēta par to, ka publiski slavināja noziegumus pret mieru.

Lasiet arī

Pasaule Lietuvas muitnieki novērš divu «Tesla Cybertruck» izvešanu uz Baltkrieviju

Lietuvas muitnieki aizturējuši divus automobiļus "Tesla Cybertruck", jo ir aizdomas, ka šos pikapus ar elektrodzinēju bija paredzēts kontrabandas ceļā caur Baltkrieviju ievest Krievijā, tādējādi pārkāpjot Eiropas Savienības (ES) sankcijas.

Pasaule Eiropa aizliegs Krievijas finansējumu politiskajām partijām un fondiem

Eiropas Savienības (ES) 14.sankciju pakete, kas būs vērsta pret Krieviju, aizliegs Krievijas finansējumu "Eiropas politiskajām partijām un Eiropas politiskajiem fondiem", "nevalstiskajām organizācijām" un "mediju pakalpojumu sniedzējiem", liecina sankciju projekts, kas nonācis interneta laikraksta "EUobserver" rīcībā.

Pasaule Laikraksts: Francijas uzņēmums turpina apkalpot Putina un Šoigu lidmašīnas

Francijas uzņēmums PGA pēc Krievijas karaspēka iebrukuma Ukrainā par spīti starptautiskajām sankcijām turpina apkalpot Krievijas diktatora Vladimira Putina, aizsardzības ministra Sergeja Šoigu un citu augstu amatpersonu lidmašīnas, ziņo Francijas laikraksts "Le Parisien", kas atsaucas uz uzņēmuma bijušo augsta ranga menedžeri.

Pasaule Mediji: Blinkens brīdinās Ķīnu par sankcijām

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens nākamnedēļ vizītes laikā Ķīnā plāno brīdināt, ka Vašingtona noteiks sankcijas, ja Pekina nepārtrauks piegādāt Krievijai militārās un divējāda lietojuma tehnoloģijas, ziņo laikraksts "Financial Times" (FT) un aģentūra "Bloomberg".