• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Mainīt vārdu un uzvārdu plāno ļaut arī sodītām personām

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
VS.LV 13:38, 30.03.2024


Tieslietu ministrija valdībā iesniegusi grozījumus Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā, piedāvājot noteikt, ka arī personas, kuras ir sodītas par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu un sodāmība nav dzēsta vai noņemta, ir tiesīgas mainīt vārdu un uzvārdu saskaņā ar likumā noteikto kārtību, liecina informācija Tiesību aktu projektu publiskajā portālā.Personas vārda un uzvārda maiņas kārtību noteic Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likums. Saskaņā ar likuma 8.panta pirmās daļas 1.punktu lēmumu par atteikumu mainīt vārdu un uzvārdu pieņem, ja persona ir sodīta par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu un sodāmība nav dzēsta vai noņemta.

Tādējādi ieslodzīta persona vai persona, kas sodu izcietusi, bet sodāmība nav noņemta vai dzēsta, vārdu un uzvārdu saskaņā ar likumu mainīt nevar.

Tomēr tiesību akti neliedz šādām personām noslēgt laulību un secīgi mainīt arī uzvārdu.

Izvērtējot spēkā esošo normatīvo regulējumu attiecībā uz personām, kuras ir sodītas par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, un iespēju normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos iegūt ziņas par personas sodāmību, konstatēts, ka šobrīd noteiktais ierobežojums būtu pārskatāms.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Justīnes Reinikovas slepkavības krimināllietu turpinās iztiesāt augustā

Septiņus gadus vecās Justīnes Reinikovas noslepkavošanas krimināllietu Latgales rajona tiesa Ludzā slēgtā tiesas sēdē plāno turpināt skatīt 5.augustā plkst.10.

Kriminālziņas VDD: Eiropas Parlamenta vēlēšanas noritējušas mierīgi

Noslēdzoties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, Valsts drošības dienests (VDD) nav konstatējis mēģinājumus prettiesiski ietekmēt vēlēšanu rezultātus Latvijā, un dienesta vērtējumā vēlēšanas aizvadītas mierīgi, informēja VDD.

Kriminālziņas VDD rosina sākt kriminālvajāšanu pret Mamikinu

Valsts drošības dienests (VDD) rosina prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret uz Krieviju aizbēgušo bijušo Eiropas Parlamenta deputātu no Latvijas Andreju Mamikinu par agresorvalsts veikto kara noziegumu Ukrainā slavināšanu un attaisnošanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Kriminālziņas Rīgas apgabaltiesai būs jauna vadība

Šovasar mainīsies Rīgas apgabaltiesas vadība.

Lasiet arī

Sabiedrība Siliņa uzdod IeM un PMLP paskaidrot jauno pasu būtisko sadārdzinājumu

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) šodien ir uzdevusi Iekšlietu ministrijai un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) skaidrot, kā veidojas jaunā parauga pasu divkāršais sadārdzinājums.

Sabiedrība Rinkēvičs nesaskata pamatu straujam pases nodevas pieaugumam

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs nesaskata pamatu straujam pases nodevas pieaugumam.

Sabiedrība Siliņa: Visiem cilvēkiem pasi nevajag

Satraukumam par pasu cenu dubultošanos nav pamata, jo visiem iedzīvotājiem šis dokuments nav nepieciešams, intervijā TV3 izteicās premjere Evika Siliņa (JV).

Sabiedrība Par Latvijas pilsoņiem kļūs vēl 46 personas

Ministru kabinets ceturtdien atbalstīja 46 personu uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā.