• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valdība palielina nodevu jaunā parauga pasēm. Cik būs jāmaksā?

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:57, 06.02.2024


Valdība otrdien apstiprināja grozījumus noteikumos, kas paredz par dažiem eiro palielināt valsts nodevu par jaunā parauga pasi.


Foto: LETA

Valsts nodevas apmērs par pases izsniegšanu būs 34 eiro līdzšinējo 30 eiro vietā, ja pasi izsniedz desmit darbdienu laikā. Ja pasi izsniedz divu darbdienu laikā, tad nodevas apmērs būs 60 eiro līdzšinējo 55 eiro vietā.

Par personu apliecinoša dokumenta izsniegšanu noteikti atbrīvojumi no valsts nodevas, ja personas apliecību izsniedz bērnam, kuram ar bāriņtiesas lēmumu nodrošināta ārpusģimenes aprūpe, personai, kura ievietota ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā un valsts vai pašvaldība pilnībā vai daļēji apmaksā ilgstošas rehabilitācijas pakalpojumu.

Tāpat nodeva nebūs jāmaksā personai, kura ievietota ieslodzījuma vietā, un personai, kurai ar tiesas lēmumu ir noteikta piespiedu ārstēšana stacionārajā ārstniecības iestādē. Atbrīvotas no nodevas būs arī personas, kurām piešķirta pagaidu aizsardzība Latvijā.

Grozījumi stāsies spēkā 12.februārī.

Tāpat valdība otrdien atbalstīja grozījumus personu apliecinošu dokumentu noteikumos, kas paredz nodrošināt tiesisko regulējumu jaunas paaudzes pasu izsniegšanas pamatojumam.

Lai mazinātu riskus, kas saistās ar viltotu dokumentu izmantošanu, personu apliecinošu dokumentu paraugs periodiski ir jāuzlabo, mainot dizainu un ieviešot jaunākas paaudzes līdzekļus pret viltošanu. Pašreizējā parauga pases tika sākts izsniegt 2015.gadā.

Patlaban ir sagatavoti jaunu pasu paraugi. PMLP ir veikusi iepirkumu pasu sagatavju un pasu personalizācijai nepieciešamā tehniskā aprīkojuma iegādei. Paredzams, ka esošā parauga pasu sagataves tiks izmantotas izsniegšanai personām līdz 2024.gada februārim.

Valdības lēmums paredz nodrošināt tiesisko regulējumu jaunas paaudzes pasu izsniegšanas pamatojumam, apstiprinot jaunus pasu paraugus Latvijas pilsoņu, Latvijas nepilsoņu pasēm un bezvalstnieku, bēgļu un personu, kurām piešķirts alternatīvais statuss, ceļošanas dokumentiem.

Jaunajos pasu paraugos ir iekļauti inovatīvi pretviltošanas risinājumi. Jaunā parauga pases arī ir papildinātas ar lapu skaitu no 34 uz 42 lappusēm, vairāk vietas paredzot vīzu atzīmēm, lai pase būtu pilnvērtīgāk izmantojama tai paredzētajam mērķim - ceļošanai un vīzu saņemšanai, kā arī ierakstiem par pases turētāja nepilngadīgajiem bērniem.

Iepriekš nodevu par pasi tika rosināts palielināt divas reizes, līdzšinējo 30 eiro vietā iedzīvotājiem liekot maksāt 60 eiro. Vēlāk gan Iekšlietu ministrija vienojās valsts nodevu par jaunā parauga pasi tik krasi nepalielināt.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ventspils novada Vārves pagastā notiks jūras desanta izsēšanās operācija

Starptautiskajās militārajās mācībās "Baltops 24", kurās Latvijas teritorijā piedalās aptuveni 1500 Latvijas un sabiedroto karavīru, plānota arī jūras desanta izsēšanās Ventspils novadā, aģentūru LETA informēja Nacionālie bruņotie spēki.

Sabiedrība Piektdien austrumu un centrālajos novados gaidāms lietus

Piektdien daudzviet Latgalē, Sēlijā un Vidzemē, kā arī vietām Zemgalē gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Saeima atsakās no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, atsakoties no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas.

Sabiedrība Tiesa: Rīgas domei būs jāatjauno gāzes sprādzienā Āgenskalnā cietušais nams

Rīgas pilsētas tiesā šodien apmierināja gāzes sprādzienā 2020.gada nogalē Āgenskalnā sabojātās dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku prasību pret Rīgas domi par ēkas atjaunošanu.

Lasiet arī

Sabiedrība Siliņa uzdod IeM un PMLP paskaidrot jauno pasu būtisko sadārdzinājumu

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) šodien ir uzdevusi Iekšlietu ministrijai un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) skaidrot, kā veidojas jaunā parauga pasu divkāršais sadārdzinājums.

Sabiedrība Rinkēvičs nesaskata pamatu straujam pases nodevas pieaugumam

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs nesaskata pamatu straujam pases nodevas pieaugumam.

Sabiedrība Siliņa: Visiem cilvēkiem pasi nevajag

Satraukumam par pasu cenu dubultošanos nav pamata, jo visiem iedzīvotājiem šis dokuments nav nepieciešams, intervijā TV3 izteicās premjere Evika Siliņa (JV).

Sabiedrība Par Latvijas pilsoņiem kļūs vēl 46 personas

Ministru kabinets ceturtdien atbalstīja 46 personu uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā.