• Emīlija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


2024.gadā reģistrēts 30 gadu laikā zemākais zādzību skaits no mājokļiem

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 11:54, 24.03.2024


Aizvadītajā gadā reģistrēts pēdējo 30 gadu laikā zemākais zādzību skaits no mājokļiem.


Foto: iStock

Pērn reģistrēta 731 zādzība no mājokļiem, un tas ir par 104 zādzībām mazāk nekā 2022.gadā. Šādu zādzību skaita samazinājums vērojams kopš 2018.gada.

"Vēl 2017.gadā bija reģistrētas 2603 zādzības no mājokļiem. Mēs redzam, ka 2023.gadā ir viszemākais fiksētais zādzību skaits kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas," norādījis Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Zādzību no mājokļiem, tostarp, no privātmājām, apdraudējuma priekšmeti pārsvarā ir mantas, kuras iespējams ātri pārdot, iegūstot naudu, kas pamatā tiek tērēta noziedzīgu nodarījumu izdarījušo personu ikdienas materiālo vajadzību apmierināšanai. Lielākoties tiek zagta sadzīves tehnika, datortehnika, mobilie telefoni, zeltlietas, nauda, kā arī elektroinstrumenti.

2023.gadā no zādzību izdarīšanas veidiem dominē brīva piekļūšana un iekļūšana, uzlaužot durvis. Tas liecina, ka saimnieki mēdz aizmirst aizslēgt vai apzināti neaizslēdz mājokļa durvis un atstāj vaļā pirmo stāvu logus. Iekļūšana caur logiem vai balkona durvīm īpaši aktualizējas vasarā, kad iedzīvotāji tos dažkārt tur neaizvērtus.

Tāpat garnadži iekļuvuši īpašumus, atspiežot durvju vai logu aili; izsitot durvju vai loga stiklu; salaužot slēdzeni; pielāgojot atslēgas, kā arī iekļūst caur otro stāvu, atspiežot balkona durvju vai logu aili.

Lai gan bieži vien noziegumi izdarīti, jo saimnieki atstājuši īpašumu brīvu pieejamu garnadžiem, tomēr vispārējā sabiedrības pieeja sava īpašuma sargāšanā gadu gaitā kļūst nopietnāka.

Saimnieki biežāk izmanto apsardzes iespējas, uzstāda videonovērošanas kameras, kā arī kopā ar sava ciemata iedzīvotājiem veido grupas sociālajos tīklos un saziņas lietotnēs, tajās dalās ar nozīmīgu informāciju, tostarp aizdomīgām personām, un šo informāciju nodod policijai. Arī policijas darbs kopā ar iedzīvotāju aktīvu rīcību sava īpašuma aizsardzībā sekmē rezultātu uzlabošanos.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Satiksmes negadījuma dēļ kavējas vilcieni Aizkraukles virzienā

Satiksmes negadījuma dēļ otrdien kavējas vilcieni Aizkraukles virzienā, liecina AS "Pasažieru vilciens" publiskotā informācija.

Kriminālziņas Traģisko avāriju ar bojāgājušo nedēļas nogalē Ventspilī izraisījis iereibis jaun

Ceļu satiksmes negadījumu, kurā sestdien, 18.maijā, Ventspilī gāja bojā jauniete, izraisījis dzēris jauns autovadītājs, informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Madara Šeršņova.

Kriminālziņas Lietuvas helikopters no zvejas kuģa evakuējis ievainotu Latvijas pilsoni

Lietuvas Gaisa spēku helikopters svētdien no zvejas kuģa evakuējis ievainotu Latvijas pilsoni, pirmdien paziņoja Lietuvas armija.

Kriminālziņas Rīgā un Vaiņodē svētdien no ūdenstilpēm izcelti divi bojāgājuši cilvēki

Rīgā un Vaiņodē svētdien no ūdenstilpēm izcelti divi bojāgājuši cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Lasiet arī

Kriminālziņas Šogad desmit mēnešos Latvijā nozagti 175 auto

Šogad desmit mēnešos Latvijā ir nozagti 175 auto, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Kriminālziņas Vīrietim par prokurores telefona nozagšanu piemēro cietumsodu

Rīgas pilsētas tiesa kādam vīrietim par prokurores telefona nozagšanu prokuratūras telpās piemērojusi cietumsodu, liecina publiski pieejamais tiesas lēmums.

Sabiedrība Baznīcas draudze aicina atgriezt no baznīcas paņemto Bībeli

Doles-Ķekavas Evaņģēliski luteriskās baznīcas draudze aicina atgriezt no baznīcas paņemto Bībeli, kas tika atstāta 7.tramvajā, pauž draudzes priekšnieks Raitis Heniņš.

Kriminālziņas Apdrošinātājs: arvien biežāk apzog lauksaimniecības tehniku

Šogad salīdzinājumā ar pagājušajiem diviem gadiem arvien biežāk tiek apzagta lauksaimniecības tehnika, bet zaudējumi, kas tādējādi tiek nodarīti lauksaimniekiem, var būt arī vairāku tūkstošu eiro apmērā, informē apdrošināšanas kompānija "Balta".