• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Liepājas pašvaldības policija sākusi ķert ātruma pārkāpējus

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
VS.LV 19:34, 20.02.2024


Liepājas pašvaldības policijas darbinieki ir sākuši ķert atļautā braukšanas ātruma pārkāpējus, informēja policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Elva Lubāne.Tiesības ķert ātruma pārkāpējus pašvaldību policijām tika piešķirtas 2023.gada vidū. Februārī Liepājas pašvaldības policijas Transporta kontroles nodaļas darbinieki saņēma transportlīdzekļu braukšanas ātruma kontroles mērierīci, lai uzraudzītu ātruma ierobežojumu ievērošanu.

Kontrole tiks veikta dažādās vietās Liepājas administratīvajā teritorijā, balstoties uz sabiedrības sniegto informāciju un sūdzībām, kā arī ikdienas darba gaitā.

Lubāne vērš uzmanību, ka ātruma ievērošanas kontrole pastiprināti tiks veikta arī pie mācību iestādēm un dzīvojamo māju apvidū. Pagaidām ir iegādāta viena šāda veida mērierīce.

Transporta Kontroles nodaļas priekšnieks Mārtiņš Kadiķis piebildis, ka, pildot darba pienākumus, pašvaldības policijas darbinieki vairākkārtīgi ir saskārušies ar situācijām, kur pārkāpējs nepakļaujas likumiskajām prasībām - ieslēdzas transportlīdzeklī un neatver automašīnas logu vai atsakās uzrādīt personu apliecinošus dokumentus. Autovadītāji šādi rīkojoties, jo uzskata, ka braukšanas ātruma kontrole ir tikai Valsts policijas kompetence, līdz ar to, pašvaldības policijas norādījumiem var nepakļauties.

Pašvaldības policijas pārstāve vērš uzmanību, ka 2023.gada 6.jūlijā Ceļu satiksmes likumā stājās spēkā izmaiņas, kas paredz, ka pašvaldības policija, tāpat kā Valsts policija, kontrolē ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu un ir tiesīga apturēt transportlīdzekli, kā arī lūgt uzrādīt personu apliecinošus dokumentus.

Pašvaldības policija atgādina, ka saskaņā ar Administratīvo sodu likumu pretošanās amatpersonu likumiskajām prasībām ir sodāma rīcība un var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods fiziskai personai līdz 700 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Tos, kuri trako ielās, grib sodīt ar cietumu un auto konfiskāciju (+VIDEO)

Daudzās valstīs jau ir pieņemti līdzīgi pasākumi, kas ir pierādījuši savu efektivitāti satiksmes drošības uzlabošanā.

Kriminālziņas ASV un Lielbritānija paplašina Krievijas metālu importa aizliegumu

ASV un Lielbritānija piektdien kopīgi nolēma paplašināt Krievijas metālu importa aizliegumu, vēršoties pret svarīgu Krievijas ienākumu avotu pēc tās iebrukuma Ukrainā.

Kriminālziņas Par Imantā izdarītu slepkavību aizturēta četru vīriešu grupa

Par marta beigās Imantā izdarītu vīrieša slepkavību aizturēta četru vīriešu grupa, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Kriminālziņas Krāslavas novadā no ezera izcelts miris cilvēks

Ceturtdienas vakarā Krāslavas novadā no ezera izcelts miris cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Lasiet arī

Sabiedrība Naktī uz Daugavpils šosejas sāks darboties vidējā ātruma kontroles posms

Naktī uz piektdienu, 15.septembri, uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no Krustpils līdz Stūrniekiem sāks darboties vidējā ātruma kontroles posms 9,5 kilometru garumā, informēja "Latvijas valsts ceļu" (LVC) pārstāvji.

Kriminālziņas Par Imantā izdarītu slepkavību aizturēta četru vīriešu grupa

Par marta beigās Imantā izdarītu vīrieša slepkavību aizturēta četru vīriešu grupa, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Kriminālziņas Daugavpilī aiztur vīrieti par Krievijas kara noziegumu slavināšanu

Valsts policija Daugavpilī aizturējusi kādu vīrieti par huligānismu un Krievijas kara noziegumu slavināšanu.

Sabiedrība Rīgas pašvaldības policistiem turpinās palielināt algas

Rīgas pašvaldības policistiem tiks turpināts palielināt algas, teikts policijas 2023.gada darba rezultātu pārskatā, kuru šodien skatīja Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komiteja.