• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Uzvaras parkā notiks koncerts

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 08:19, 10.11.2023


Šodien plkst.9 Uzvaras parka laukumā pie slēpju nomas punkta, notiks preses konference par Uzvaras parka labiekārtošanas projekta gaitu un gaidāmo koncertu "Rīgas sardzē. Uzvaras parka nosaukumam -100", aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.


Foto: LETA

Preses konferencē piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks (NA/LRA), Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Vladimirs Ozoliņš, Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Dainis Locis, kā arī citi projektā iesaistītie pašvaldības speciālisti, būvdarbu veicēja pārstāvji un Uzvaras parka nosaukuma simtgadei veltītā koncerta organizatori.

Kā informē pašvaldība, Uzvaras parks savu nosaukumu ieguva 1923.gadā - par godu uzvarai pār Bermonta karaspēku, atbrīvojot Rīgu. Šogad tiks svinēta parka nosaukuma simtgade.

2022.gada augustā tika nojaukts parkā esošais okupācijas piemineklis. Pēc pieminekļa nojaukšanas sākās darbs pie parka labiekārtošanas. Būvniecības darbi sākās 2023.gada vasarā.

Kā ziņots, "Uzvaras parka atjaunošana un teritorijas labiekārtošanas" pirmās kārtas projekta paredzētais finansējums ir 7 695 900 eiro.

Pirmajā kārtā veidos parka ainavisko daļu deviņu hektāru platībā. Plānots ierīkot aptuveni 0,5 hektāru lielu ūdenstilpi ar labiekārtotu krastu un izbūvētiem tiltiņiem. Izbūvēs slēpošanas/skrituļošanas celiņu viena kilometra garumā, kas nekrustosies ar gājēju celiņiem, jo krustojuma vietās izveidos tiltus un tuneļus.

Projektā paredzēts iebūvēt batutus, šūpoles un smilšu kasti bērniem, bet pieaugušajiem un jauniešiem - galda tenisa galdus, dambretes galdus.

Parkā ierīkos ainavisko skeitborda trasi un uzstādīs ielu vingrošanas elementus. Teritoriju labiekārtos, uzstādot jaunus soliņus, velo statīvus, atkritumu tvertnes, kā arī nomainot apgaismojumu. Tiks veidoti arī apstādījumi ar 1500 jauniem kokiem.

Uzvaras parka labiekārtošanas pirmo kātu plānots pabeigt šogad.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Porcelāna muzejs aicina ikvienu izgatavot savu Ziemassvētku dāvanu (+VIDEO)

Darbs ar trauslo materiālu nav viegls, taču to var apgūt ikviens.

Kultūra Latvijā viesosies Ukrainas kultūras nozares pārstāvju delegācija

Latvijā 6.decembrī un 7.decembrī viesosies Ukrainas kultūras un informācijas politikas ministra vietnieks Eiropas integrācijas jautājumos Tarass Ševčenko un 20 Ukrainas kultūras nozares pārstāvju delegācija, kuras dalībnieku vidū būs žurnālisti, viedokļu līderi, valsts pārvaldes un nevalstiskā sektora pārstāvji.

Kultūra Latvijas Kultūras akadēmija izsludinājusi konkursu uz rektora amatu

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) izsludinājusi atklātu starptautisku konkursu uz rektora amata vietu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Kultūra Lielā pieprasījuma dēļ pagarināta Jūrmalas restorānu nedēļa

Jūrmalas restorānu nedēļa lielās atsaucības dēļ pagarināta līdz 10.decembrim. Tajā kūrortpilsētas labākie restorānu šefpavāri gardēžiem turpinās piedāvāt īpašus ēdienu piedāvājumus, vairāku kārtu maltīti par trīs cenām - 25, 35 un 45 eiro.

Lasiet arī