• Alberts,
  • Madis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Dabas muzejs aicina uz sēņu parādi (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 09:52, 09.09.2024


Visiem interesentiem būs iespēja saņemt konsultācijas par dažādām sugām.


Ikviens varēs pārliecināties par savām zināšanām.

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 11. līdz 15. septembrim būs apskatāma „Lielā sēņu izstāde 2024”. Vienmēr ļoti gaidīta un apmeklētāju iemīļota, šajā rudenī Lielā sēņu izstāde pirmoreiz norisināsies, godinot sēņošanas tradīcijas iekļaušanu Nacionālajā nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā.

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 11. līdz 15. septembrim būs apskatāma „Lielā sēņu izstāde 2024”. Vienmēr ļoti gaidīta un apmeklētāju iemīļota, šajā rudenī Lielā sēņu izstāde pirmoreiz norisināsies, godinot sēņošanas tradīcijas iekļaušanu Nacionālajā nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā.

Pērn Nacionālais nemateriālās kultūras mantojuma saraksts papildināts ar četrām jaunām vērtībām, tostarp – sēņu vākšanu un izmantošanu. Par to, ka sēņošana ir nacionāla mēroga tradīcija, liecina arī ikgadējās, vērienīgās sēņu izstādes Latvijas Nacionālajā dabas muzejā, kuru rīkošanā bieži piedalās Latvijas Mikologu biedrība.

Izstādes rīkotāji, kā ierasts, dosies mežā, lai ievāktu pēc iespējas interesantāku materiālu. Sēņu klāsts katru dienu tiks papildināts, un sēnes izstādē būs sakārtotas dažādās grupās – ēdamās, neēdamās, indīgās un aizsargājamās. Ikviens varēs pārliecināties par savām zināšanām un apgūt galvenās pazīmes, pēc kurām var atšķirt līdzīgās sēņu sugas. Apmeklētāji uz izstādi drīkst nest arī savā dārzā, parkā vai mežā atrastās sēnes, jo dažkārt tieši tādā veidā mikologu rokās ir nonākuši vērtīgi sēņu eksemplāri. Visiem interesentiem būs iespēja saņemt konsultācijas par dažādām sēņu sugām. Dabas muzeja mikologi atgādina – nezināmas un iepriekš neredzētas sēnes uzturā lietot nedrīkst!

Izstādes laikā muzejā būs iespējams iegādāties Lielo Latvijas sēņu grāmatu, kuras autores ir Latvijas Nacionālā dabas muzeja mikoloģes Inita Dāniele un Diāna Meiere, dažādus ar sēnēm saistītus izziņas materiālus, kā arī Latvijas Mikologu biedrības izdoto sēņu kalendāru 2025. gadam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot



ARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Vasaras prieki ar suni: idejas aktīvai atpūtai un drošībai (+VIDEO)

Iepriekšēja sagatavošanās un izpratne par iespējamiem riskiem siltajā sezonā ir īpaši svarīga.

Interesanti fakti Cert.lv brīdina par kritisku ievainojamību "Microsoft Office Word" programmā

Atklātā kritiska ievainojamība "Microsoft Office Word" programmā, kas uzbrucējam ļauj veikt attālinātā koda izpildi uz lietotāja ierīces, aģentūru LETA informēja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Latvijā "Cert.lv".

Interesanti fakti Lielā ģilde atklāj nezināmas vēstures liecības (+VIDEO)

Pārbūves un restaurācijas laikā plānots pārbūvēt Lielās zāles skatuvi, skatītāju sēdvietas un griestu konstrukcijas, un īstenot vides pieejamības veicināšanas aktivitātes. P

Interesanti fakti Piektdien uzspīdēs saule, valsts austrumos īslaicīgi līs

Piektdien Latvijā gaidāms sausāks un saulaināks laiks, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī

Interesanti fakti Sēņu lasītāja ābece: kā vākt un kā gatavot (+VIDEO)

Lai aizņemtu mazāk vietas, kaltētās sēnes var saberzt vai samalt pulverī, pēcāk izmantojot to kā piedevu.

Interesanti fakti Slīteres Nacionālajā parkā atklāta jauna sēņu suga

Slīteres Nacionālajā parkā starp Košragu un Pitragu ir atklāta Latvijā jauna sēņu suga "Irpicodon pendulus", informē Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).

Interesanti fakti Latvijas sēņotāji sašķēlušies 2 nometnēs; strīdu iemesls - invazīva beka!

Šogad, šķiet, pati populārākā sēne, kas ir visu grozos, ir dzīslkātu beka. Turklāt tā ne tikai paspēju piepildīt sēņu mednieku pannas un marinējumu burciņas, bet arī izraisīt asus strīdus sēņotāju vidū.