Sēņu vākšanas tradīcija ir iekļauta Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, un tieši Rucavas kultūrtelpā Latvijas Mikologu biedrība sāks apzināt līdz mūsdienām saglabāto un ar sēnēm saistīto nemateriālo kultūras mantojumu – sēņu nosaukumus, stāstus par sēņošanu un paaudžu paaudzēs pārmantotās sēņu ēdienu receptes, ārstniecības paņēmienus un citas ziņas par sēņu lietošanu.
Festivāla laikā notiks izglītojošas sēņu darbnīcas – dzijas krāsošana ar krāsām, kas iegūtas no sēnēm, piepju papīra liešana, papīra sēņu darināšana, būs iespēja izmēģināt roku uguns iegūšanā posas iekura un degļu darbnīcā, kā arī būs stāsti par posas piepju izmantošanu senatnē un mūsdienās gan ārstniecībā, gan mājsaimniecībā un pat dārzkopībā.
Demonstrēs arī 2023. gada sēņu kinofestivāla seansu. Sēņu cienītāji gardas un noderīgas lietas varēs iegadāties rudens tirdziņā, ziņo vietne liepajniekiem.lv.
Rucavas kultūras namā būs iespēja aplūkot pirmās latviski publicētās sēņu pētniecības (mikoloģijas) grāmatas autora Ferdinanda Erdmaņa Štolla sēņu akvareļu oriģinālu izstādi, bet Rucavas tradīciju nama “Zvanītāji” saimnieces vadīs sēņu ēdienu un baltā sviesta gatavošanas meistarklases.
Savukārt Rucavas etnogrāfiskais ansamblis, Rucavas lauku kapela “Paurupīte” un Rucavas pamatskolas bērnu folkloras kopa “Ķocītis” priecēs festivāla dalībniekus un viesus ar dziesmām un dejām.
22. septembrī Latvijas Mikologu biedrības veidotajā izstādē, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo dabas muzeju, Rucavas tradīciju klubu un Dienvidkurzemes novada Kultūras pārvaldi, būs apskatāmi tuvākajā apkārtnē ievāktie sēņu paraugi – ēdamas, neēdamas, indīgas, veselīgas un saimniecībā noderīgas sēnes.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri