PVD procesu sāka 2025.gada 11.jūlijā, pamatojoties uz biedrības "Siera klubs" 25.marta iesniegumu.
Dienesta pārstāvji skaidro, ka aizsargāta ģeogrāfiskās izcelsmes norāde ir nosaukums, kas identificē produktu, kura izcelsme ir konkrētā vietā, tā kvalitāte, reputācija vai citas īpašības galvenokārt saistāmas ar ģeogrāfisko izcelsmi, kā arī vismaz viens produkta ražošanas posms notiek noteiktā ģeogrāfiskā apgabalā.
Eiropas Savienībā (ES) ir reģistrētas vairāk nekā 900 aizsargātas ģeogrāfiskās izcelsmes norādes.
PVD informē, ka iebilduma paziņojumu par Latvijā ražota produkta reģistrāciju aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā jebkura persona var iesniegt viena mēneša laikā pēc pieteikuma publicēšanas dienesta mājaslapā.
Patlaban ES kvalitātes shēmu reģistros kopumā ir iekļautas norādes par astoņiem Latvijas produktiem, tostarp četras aizsargātas ģeogrāfiskās izcelsmes norādes, trīs garantētas tradicionālās īpatnības un viens aizsargāts cilmes vietas nosaukums.
Garantētu tradicionālo īpatnību shēmas produktu reģistrā ir iekļauts "Jāņu siers", "Sklandrausis" un "Salināta rudzu rupjmaize", aizsargāto cilmes vietu nosaukumu shēmas produktu reģistrā ir iekļauti "Latvijas lielie pelēkie zirņi", kā arī aizsargāto ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu shēmas produktu reģistrā ir iekļauti "Carnikavas nēģi", "Salacgrīvas nēģi", "Rucavas baltais sviests" un "Aglonas maizes veistūklis".
Šobrīd izvērtēšanai Eiropas Komisijā Latvija iesniegusi pieteikumus aizsargātas ģeogrāfiskās izcelsmes norādes "Rīgas līča lucīši" reģistrācijai, kā arī aizsargātas ģeogrāfiskās izcelsmes norādes "Latvijas siers" reģistrācijai.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri