Divpusējie paneļi spēj uzņemt gaismu no abām pusēm, tādējādi vēl palielinot iegūtās enerģijas apjomu.
Lai analizētu potenciālos kritērijus vienotam zaļās industriālās zonas sertifikātam, projektā GreenIndustrialAreas (GIA) uzsāktas vizītes pilotteritorijās. Pirmā vizīte aizvadīta Zemgales plānošanas reģionā, Kaigu purvā, kā arī prezentēts projekts Liepājā un iepazīti šīs pilsētas attīstības plāni.
Zemgales plānošanas reģions, kā partneris projektā GIA īsteno vairāku pakāpju programmu, kas paredz izstrādāt zaļā sertifikāta standartu. Kaigu purvs ar tā attīstības plāniem ir viena no 6 pillotteritorijām, kurā īstenoti testēšanas pasākumi. Šajā fāzē projekta partneri un piesaistīti eksperti apmeklē šīs pilloteritorijas, lai vērtētu progresu, kā arī izzinātu katras valsts pieeju ceļā uz zaļām industriālā zonām.
Paredzēts, ka jau 2026.gadā Jelgavas novadā sliesies pirmās vēja turbīnas un saules parks. Tālākajos attīstības posmos šeit taps gan siltumnīcas, gan datu centri un kopumā vieda un zaļa zona. Viens no iemesliem šādam attīstības solim - Kaigu purvā kūdras ieguve noslēgsies tuvākajos gados, tāpēc svarīgi plānot teritorijas tālāku saimniecisku izmantošanu, kas vienlaikus ļaus uzņēmumam sasniegt klimatneitralitāti.
Pēc Kaigu purva apmeklējuma, nākamais pieturas punkts bija Dobeles novads. Šī saules elektrostacija atklāta tikai pirms nepilna mēneša un tajā uzstādīti 4608 bificiālie jeb divpusējie saules paneļi, tam izmantojot 3,103 hektāru platību. Divpusējie saules paneļi spēj uzņemt saules gaismu no abām pusēm, tādējādi vēl palielinot iegūtās enerģijas apjomu. Šāda parka viens no lielākajiem ieguvumiem ir tas, ka elektrība nonāk apakšstacijā, kas ir tepat blakus un pēc tam uzreiz pie uzņēmējiem. Būtiski, ka Dobeles novadā atrodas vairāki industriālie patērētāji, kas uzreiz var patērēt saules enerģijas parka saražoto zaļo elektroenerģiju.