• Lāsma,
  • Zanda,
  • Zandis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas alus Krievijā ir par trešdaļu lētāks nekā mājās

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 03:33, 19.09.2023


Uz vieglā alkohola produktiem no Eiropas Savienības sankcijas pagaidām neattiecas.


Krievijas veikalu plauktos alus no Latvijas sadzīvo ar dzērieniem no citām ES valstīm.

Kā liecināja viena no VS.LV lasītājām, kas nesen viesojās otrajā Krievijas Federācijas pilsētā - Sanktpēterburgā, alus no Latvijas joprojām tiek prezentēts vietējo mazumtirdzniecības vietu plauktos.

Tajā pašā laikā rodas paradokss - eiro pret rubli kursam aptuveni 1:100, vienas alus skārdenes cena no Latvijas ir aptuveni par trešdaļu lētāka nekā savā valstī. To veicina akcīzes nodokļa atšķirība alum.

Centrālās statistikas pārvaldes publicētais eksportētāju saraksts liecina, ka iespēju nopelnīt Krievijas un Baltkrievijas tirgū pēc kara sākuma turpina izmantot plašs nozaru klāsts. Ir arī uzņēmumi, kas sadarbību sākuši jau pēc kara sākuma.

Lielākie eksportētāji – farmācija, dzērieni un sadzīves tehnika.

Centrālās statistikas pārvaldes publicētajā sarakstā ir 169 eksportētāji uz Krieviju un 94 uz Baltkrieviju. Daļai no tiem gada pārskatos arī redzams, cik lielu daļu apgrozījuma veido tieši Krievijas vai Baltkrievijas tirgus.

Tomēr alus ražošanas uzņēmumi no Latvijas nav starp desmit lielākajiem eksportētājiem uz Krieviju un Baltkrieviju.

LR Uzņēmumu Reģistrs brīdina: saskaņā ar Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma 2.panta otro daļu visām personām ir pienākums ievērot un izpildīt starptautiskās un nacionālās sankcijas. Tas paredz, ka ikvienam ir pienākums veikt savu darījumu partneru izpēti un pārliecināties, vai attiecīgajai fiziskai vai juridiskai personai nav piemērotas starptautiskās vai nacionālās sankcijas. Tas attiecas arī uz kapitāla daļu atsavināšanas darījumiem un sankcionēto personu tiesībām dibināt juridiskās personas un reģistrēt darījuma attiecības Uzņēmumu reģistra reģistros.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Valsts sniegs Daugavpils tramvajam palīdzību 2,4 miljonu eiro apmērā (+VIDEO)

Rasti risinājumi, kas ļaus ievērojami samazināt šī sabiedriskā transporta veida kustības ierobežojumu termiņus.

Ekonomika Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 0,6%

Latvijas Banka samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš prognozētajiem 1,2% līdz 0,6%, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji.

Ekonomika Latvijas Banka palielinājusi inflācijas prognozi šim gadam līdz 9%

Latvijas Banka palielinājusi gada vidējās inflācijas prognozi 2023.gadam no 8,5% līdz 9%, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji.

Ekonomika Saistībā ar ES sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju iesaldēti 74 miljoni eiro

Latvijas finanšu iestādēs saistībā ar Eiropas Savienības (ES) noteiktajām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju ir iesaldēti apmēram 74 miljoni eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankā.

Lasiet arī

Sabiedrība Alus ražošana Latvijā deviņos mēnešos palielinājusies par 13,6%

Deviņos mēnešos Latvijā kopumā saražoti 70,311 miljoni litru alus, kas ir par 13,6% vairāk nekā 2021.gada deviņos mēnešos, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Pasaule Somija ieviesusi kontroli, lai neielaistu Krievijas automašīnas no Norvēģijas

Ievērojot sankcijas pret Krieviju, Somija ir ieviesusi pastāvīgu robežkontroli, lai nepieļautu Krievijas transportlīdzekļu iebraukšanu tās teritorijā pa sešiem pārrobežu ceļiem no Norvēģijas.

Ekonomika Saistībā ar ES sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju iesaldēti 74 miljoni eiro

Latvijas finanšu iestādēs saistībā ar Eiropas Savienības (ES) noteiktajām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju ir iesaldēti apmēram 74 miljoni eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankā.

Pasaule Somijā par sankciju pārkāpšanu aizturēts uzņēmējs

Somijā aizturēts Igaunijas izcelsmes Francijas uzņēmējs Gabriels Temins, jo viņa kontrolētie uzņēmumi piegādājuši Krievijai komponentus, ko var izmantot dronu izgatavošanā.