No Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) stacionētajiem bīstamās zarnu nūjiņas infekcijas skartajiem bērniem 11 stāvokli vērtē kā smagu, bet četru - kā ļoti smagu, aģentūru LETA informēja slimnīcā.
Salīdzinoši dienu iepriekš desmit bērnu stāvokli vērtēja kā smagu, bet divu - kā ļoti smagu.
Kopumā BKUS šobrīd ārstējas 22 infekcijas skartie bērni, kas ir par diviem vairāk nekā dienu iepriekš. Infekciju nodaļā ievietoti 18 bērni, bet četri atrodas Intensīvās terapijas nodaļā.
Visi bērni, kuri ārstējas Bērnu slimnīcā, tiek rūpīgi novēroti, uzsver ārstniecības iestādē.
Kopš infekcijas izplatības sākuma no Bērnu slimnīcas izrakstīti vairāki bērni, kuriem bija diagnosticēta Šiga toksīnu producējoša E. coli infekcija, bet veselības stāvoklis pēc novērošanas perioda ļāva ārstēšanos turpināt ambulatori.
Šodien plānots izrakstīt vēl vairākus bērnus, informēja slimnīcā.
Līdz vakardienai Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) kopā reģistrēti 46 saslimušie, tostarp četri pieaugušie. Par saslimšanas gadījumiem ziņots dažādās Rīgas priekšpilsētās, Salaspils, Ādažu, Siguldas, Cēsu un Dienvidkurzemes, Ropažu, Ķekavas un Jelgavas novados. Šodiens dati vēl nav pieejami.
Jau vēstīts, ka otrdien Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus 55 pārtikas produktu paraugiem, kas noņemti pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās iepriekš bija konstatēti saslimšanas gadījumi ar Šiga toksīnu producējošu E. coli infekciju jeb zarnu nūjiņas infekciju, un nevienā no paraugiem infekcija nav konstatēta.
SPKC sadarbībā ar PVD turpina epidemioloģisko izmeklēšanu, aizvien meklējot slimības cēloni. Tāpat SPKC sadarbojas ar skartajām pirmsskolas izglītības iestādēm un ģimenes ārstiem, kuri novēro bērnus ar akūtas zarnu infekcijas simptomiem.
SPKC skaidro, ka visiem cilvēkiem un dzīvniekiem zarnās ir baktērijas, ko sauc par Escherichia coli (E. coli) jeb zarnu nūjiņu. Tās ir daļa no mūsu normālās baktēriju floras un parasti nekaitīgas. Tomēr ir īpaši E. coli celmi, kas spēj veidot toksīnus jeb indīgas vielas un izraisīt nopietnu slimību.
Šos celmus dēvē par STEC/VTEC (Šigas toksīnu vai verotoksīnu veidojošā E. coli). Tie var izraisīt smagu, asiņainu caureju, kas dažos gadījumos rada akūtu nieru mazspēju, kam nepieciešama intensīva aprūpe.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri