• Aleksejs,
  • Aleksis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kardiologs brīdina par briesmām, ko rada pēkšņa slodze sporta zālē (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 08:02, 29.01.2025


Aizsaulē pēkšņi aizgājuši sportisti spēles laikā uz laukuma.


Katram vajadzētu zināt arī savu submaksimālo pulsu.

Daudzi cilvēki gada sākumā sev izvirza visdažādākās apņemšanās – veselīgāk ēst, nesmēķēt, meditēt, samazināt alkohola patēriņu, doties pastaigās, mācīties un, protams, viena no populārākajām mantrām ir: beidzot sākšu nodarboties ar sportu... Ko darīt, ja ilgi nav būts sporta zālē, kāpēc, nepārbaudot sirds veselību, var iestāties klīniskā nāve, to skaidro RSU profesors, kardiologs Andris Skride.

Daļai cilvēku apņemšanās un labā griba pēc dažiem mēnešiem izplēn kā ezītim migla, citi apņēmīgi turpina realizēt nosprausto mērķi un pēc laika bauda rezultātus. Tomēr, kā izrādās, ne visi cilvēki drīkst maksimāli izlikt savu varēšanu un gribu sporta zālē, un iemesls tam ir pavisam prozaisks – tas var novest pie bēdīgām sekām jeb klīniskās nāves. Tāpēc, lai nesabeigtu sirdi, pirms sākt regulāri apmeklēt sporta zāli, svarīgi doties pie ārsta.

Andris Skride skaidro: „Jebkurā vecumā – vai tas būtu bērns vai 20, 30, 40, 50 vai 60 gadus vecs cilvēks – sākot sportot, minimums būtu veikt elektrokardiogrammu un ehokardiogrammu. Ja šajos izmeklējumos un – nepieciešamības gadījumā arī veloergometrijā – viss ir kārtībā, tiek dota zaļā gaisma veselīgai sportošanai. Un tad nekas slikts nevar notikt.”

Profesors piebilst, ka katram vajadzētu zināt arī savu submaksimālo pulsu, kuru slodzes laikā nevajadzētu pārsniegt. „Skaidrs, ka jebkurš sports ir veselīgs, arī vieglas pastaigas, bet, ja mēs gribam tā nedaudz vairāk, tad speciālista izmeklējumi ir ļoti svarīgi.” Viņš atsauc atmiņā gadījumus, kad aizsaulē pēkšņi aizgājuši sportisti spēles laikā uz laukuma. „Liela slodze ir risks, ka sirdij var attīstīties dažādas bīstamas aritmijas. Un to var profilaktiski pateikt. Man ir bijuši pacienti, kuriem es veicu izmeklējumus un diemžēl pasaku: „Jūs nevarat tik daudz sportot, jo ir risks kambaru fibrilācijai, kas ir klīniskā nāve. Taču – to var iepriekš noteikt, tāpēc izmeklējumi ir ļoti būtiski.”

Ārsts arī norāda, ka katrā sporta zālē pēc likuma jābūt defibrilatoram. „Bet vispirms, protams, pārbaudes un profilakse!” Tad arī sportot varēs mierīgu sirdi.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība LPS: Tendences ārpusģimenes aprūpē nav pozitīvas

Jautājumos, kas saistīti ar bērnu ārpusģimenes aprūpi, tendences nav pozitīvas - bērnu skaits tajā tikai palielinās, bet audžuģimenes motivēt par tādām kļūst grūtāk, trešdien pēc Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Veselības un sociālo jautājumu komitejas sēdes aģentūrai LETA pauda LPS padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte.

Veselība NMPD: Dziesmu svētku laikā līdz šim hospitalizēti vien daži dalībnieki

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā līdzšinējie mēģinājumi un pasākumi no mediķu skatpunkta ir noritējuši mierīgi - hospitalizācija bijusi nepieciešama tikai dažiem bērniem dienā, turklāt pārsvarā tas darīts piesardzības nolūkos, aģentūrai LETA sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora vietniece Māra Dīriņa.

Veselība Kāpēc vasarā ir svarīgi ēst ogas, skaidro eksperte (+VIDEO)

Pirms lietošanas ogas vienmēr īpaši rūpīgi jānomazgā, lai izvairītos no baktēriju vai pesticīdu piesārņojuma.

Veselība SPKC turpina meklēt streptokoka infekcijas uzliesmojuma avotu

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) turpina izmeklēt streptokoka infekcijas uzliesmojuma avotu, aģentūru LETA informēja SPKC pārstāve Ilze Ūdre.

Lasiet arī