Tiek publicēti dažādu zīmolu kaķu barības testēšanas rezultāti, ko veikušas ārvalstu kolēģi - Austrijas (VKI) un Vācijas (Warentest) patērētāju aizsardzības organizācijas.
Tiek uzskatīts, ka tikai sausā barība spēj nodrošināt kaķim pilnu uzturvielu klāstu, savukārt mitrā barība tiek uzskatīta drīzāk par kārumu. Tomēr eksperti pārbaudīja, vai mitrā barība var apmierināt vajadzību pēc taukiem, olbaltumvielām, vitamīniem un minerālvielām, ja mājdzīvnieks ēd tikai to. Testēšanas laikā pētnieki vadījās pēc Eiropas Mājdzīvnieku barības ražotāju federācijas (FEDIAF) prasībām.
Vislīdzsvarotākā sastāva mitrā barība bija:
- Sheba ar tītaru;- Purina One pieaugušiem kaķiem ar vistas gaļu un zaļajām pupiņām;- Whiskas ar mājputnu gaļu mērcē;- Felix ar tunci želejā;- Animonda pieaugušiem kaķiem ar tītaru un vistas gaļu;- Mjamjam ar vistas gaļu, burkāniem un kaķumētru.
Vitakraft Poésie ar vistas gaļu un dārzeņiem saņēma vidējo novērtējumu.
Purina Gourmet (vistas pastēte), Benevo (vegānu barība kaķiem un suņiem) un Miamor (fazānu pastēte) bija ar zemāku uzturvērtību. Eksperti konstatēja, ka tajās trūkst noderīgu savienojumu, jo īpaši vegānu barībā.
Eksperti mērīja arī pH, piesātināto un nepiesātināto taukskābju daudzumu un katjonu-anjonu līdzsvaru. Pēdējā pārkāpums bieži noved pie nierakmeņu veidošanās. Turklāt barībā tika pārbaudīts arsēna, svina, kadmija un dzīvsudraba saturs, glutēna saturs bezglutēna barībā, kā arī novērtēta DNS atbilstība marķējumā deklarētajam gaļas veidam un nevēlamu piemaisījumu, piemēram, vilnas un ragu, neesamība.
Galvenais secinājums, pie kura nonāca eksperti, bija tāds, ka cena nenosaka pārtikas kvalitāti. Produkta pašizmaksa bieži vien ir atkarīga no citiem faktoriem, piemēram, ražošanas apjomiem: jo tie ir lielāki, jo lētāka ir pašizmaksa, teikts publikācijā.