• Eda,
  • Hedviga,
  • Helvijs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aptauja: turpinoties karam, pieaug iedzīvotāju miega traucējumi

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 11:40, 09.04.2024


Trīs no četriem no Latvijas iedzīvotājiem jeb 75% pēdējā mēneša laikā ir izjutuši dažādus miega traucējumus, piemēram, bezmiegu, mošanos naktīs, neizgulēšanās sajūtu vai sliktus sapņus, liecina pētījuma kompānijas "Kantar" veiktās aptaujas dati.



Puse jeb 49% iedzīvotāju miega traucējumus izjūt vienu vai vairākas reizes nedēļā, vai pat katru nakti, kamēr 18% atzīmējuši, ka tos izjūt vairākas reizes mēnesī. Tikai katrs piektais Latvijas iedzīvotājs jeb 19% pēdējā mēneša laikā miega traucējumus nav izjutis.

Kā atzīmē aptaujas veicēji, viens no pēdējā laika lielākiem ģeopolitiskajiem satricinājumiem, kas atstājis ietekmi uz Latvijas iedzīvotājiem, ir karš Ukrainā. Dati atklājuši sakarību, ka miega traucējumus caurmērā biežāk ir izjutuši tie iedzīvotāji, kuru emocionālo stāvokli karš Ukrainā ir ietekmējis ļoti lielā vai lielā mērā.

Aptaujas dati liecina, ka to Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri pēdējā mēneša laikā ir izjutuši miega traucējumus, divu gadu laikā ir būtiski pieaudzis no 70% uz 75%, attiecīgi samazinoties to iedzīvotāju īpatsvaram, kuri šos traucējumus nav izjutuši.

Tāpat aptaujā iezīmējusies sakarība, ka jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem biežāk nekā citu vecuma grupu pārstāvji pēdējā mēneša laikā miega traucējumus ir izjutuši vienu vai vairākas reizes nedēļā, vai pat katru nakti.

Dati parāda, ka latvieši salīdzinoši biežāk nekā krievu vai citas tautības iedzīvotāji miega traucējumus ir izjutuši vienu vai vairākas reizes nedēļā vai pat katru nakti. Tikmēr krievu vai citas tautības iedzīvotāji biežāk nekā latvieši ir atzinuši, ka viņi miega traucējumus nav izjutuši.

"Kantar" pētījumu veica no 2024.gada 26. līdz 28.martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 65 gadiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Zinātnieki ir atklājuši, kuri augļi palīdz cīnīties ar stresu

Stress un trauksme ir bīstami simptomi, kas bieži izraisa nopietnas garīgās veselības problēmas. Lai samazinātu nopietnu slimību attīstības risku un mazinātu to sekas, zinātnieki ir identificējuši vairākus augļus, kuriem ir labvēlīga ietekme.

Veselība Covid-19 testu veidi mājas apstākļiem

Covid-19 testēšana ir kļuvusi par daļu no cīņas pret vīrusu. Covid tests (dažādi testi pieejami šeit) palīdz noteikt, vai esi inficējies, bet testeris nosaka rezultātu precizitāti.

Veselība Ar zāļu ražotājiem un lieltirgotājiem pārrunā kritisko zāļu nodrošinājumu

Kritisko zāļu sarakstā iekļautas 166 zāļu vielu vienības 11 slimību grupām, kā arī dažādi antidoti.

Lasiet arī

Veselība Mazais, ej gulēt: kas vainas bērna miegā (+VIDEO)

Biežākās sūdzības ir grūtības iemigt un miegainība.

Veselība Latvijas darbiniekiem ir nepieciešama siesta, uzskata eksperti (+VIDEO)

Snaudas istaba ir jaunākais veikums, lai veicinātu labbūtību.

Veselība Ko jūs darījāt sapnī: narkolepsija apdraud simtiem Latvijas iedzīvotāju (+VIDEO

Ar bīstamu un noslēpumainu slimību jācīnās tikai ar speciālistu palīdzību.

Veselība Visu laiku gribas gulēt? Varbūt tev ir mistiskā slimība - narkolepsija...

Aizmigt sapulces laikā? Visu laiku cīnīties ar miegainību? Iespējams, kāds nosodoši pārmetīs, ka ir kārtīgāk jāguļ, tomēr iemesls šai miegainībai varētu būt cits – maz zināmā slimība narkolepsija. Tā ir salīdzinoši reta un grūti atpazīstama slimība – dažkārt cilvēks tikai pēc daudziem gadiem atklāj šo diagnozi un saprot, kādēļ visu laiku juties tik miegains. Latvijā ar narkolepsiju varētu slimot līdz 900 iedzīvotāju, tomēr līdz šim tā diagnosticēta tikai ap 20 pacientu, taču arī citviet pasaulē šie rādītāji nav pārāk iepriecinoši. Lai arī narkolepsija cilvēka prāta spējas neietekmē, tomēr nepārtrauktā miegainība var būtiski ietekmēt ikdienu un samazināt dzīves kvalitāti, tāpēc ir svarīgi to savlaicīgi atklāt un kontrolēt.