• Magda,
  • Magdalēna,
  • Magone,
  • Mērija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pacientus sagaida robots: jaunums Cēsu klīnikā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 14:36, 07.12.2023


Mākslīgais intelekts atvieglo ārstu darbu.


Cēsu klīnikā.

Cēsu klīnikas speciālistu ikdienā pamazām ienāk mākslīgais intelekts. Ārstiem nodaļās un operāciju zālē, gatavojot operāciju aprakstus un pacientu izrakstus, talkā nāk runas atpazīšana un pārveidošana rakstītajā tekstā.

Ja agrāk speciālisti medicīnisko dokumentu saturu diktēja un tekstus vēlāk pārrakstīja diktofona centra darbinieces, tagad šo darbietilpīgo procesu operatīvi veic tehnoloģijas, izmantojot balss atpazīšanas sistēmu. Turklāt runas atpazīšana notiek jau diktēšanas laikā, un rezultāts ir redzams uzreiz, ziņoja vietne cesis.lv.

Gandrīz desmit speciālisti jau apmācīti sistēmas lietošanai un sākuši to izmantot, pārējie ārsti pakāpeniski turpina tās apgūšanu. Viens no pirmajiem ir arī Cēsu klīnikas otolaringologs Dins Sumerags, kurš nākamajā dienā pēc sistēmas izmēģināšanas padalījās: "Vakar Cēsu klīnikā pirmo reizi sadarbojos ar mākslīgo intelektu, kas integrēts diktofona vietā. Agrāk operācijas gaitu un izrakstus pacientiem diktēju diktofona darbiniecei.

"Tagad darbinieces vietā ir "robots", kas atpazīst manu balsi un pieraksta visu, ko diktēju, tāpat piedāvā arī izmantot iepriekš diktētās sagataves un pacienta datus. Ļoti ērti. Padomāju, labi, ka nav daudz robotu, kas prot operēt pacientus. Prieks, ka Cēsu klīnika iet laikam līdzi!" - tā Dins Sumerags.

Risinājums ir savienots ar citām Cēsu klīnikas sistēmām, kas ievērojami atvieglo ārstu darbu medicīniskās dokumentācijas aizpildīšanā, kā arī optimizē kopējos klīnikas resursus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība LU kļūst par nozīmīgu vēža apkarošanas centru (+VIDEO)

Kopš 2013. gada zinātnieki vada gremošanas sistēmas audzēju profilakses iespēju pētījumu.

Veselība Aicina dekriminalizēt nelegālo narkotiku lietošanu Latvijā

Latvijā esošās likumdošanas ietvaros saglabājas kriminālatbildība par narkotiku lietošanu, kas rada ļoti lielas problēmas, lai atklāti varētu veikt prevencijas darbu narkotiku lietošanas samazināšanai.

Veselība Dermatologi brīdina par pienācīgas ādas kopšanas nepieciešamību vasarā (+VIDEO)

Ideālā mitrināšanas rutīna ietver toniku, serumu, mitrinošo krēmu un, ja nepieciešams, saules aizsargkrēmu.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijas iedzīvotāji baidās no mākslīgā intelekta, liecina aptauja (+VIDEO)

Сilvēkiem acīmredzot ir bail no "robotizācijas" iejaukšanās cilvēku sociālajā, emociju un vērtību telpā.

Ekonomika Rīgā runās par mākslīgā intelekta potenciālu transformēt ekonomiku

Ceturtdien, 30.novembrī plkst.14 konferenču telpā "Fantadroms" norisināsies ikgadējā Latvijas informācijas un tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) konference "LIKTA(I)2023", kurā runās par mākslīgā intelekta potenciālu transformēt ekonomiku, kā arī ilgtspēju.

Ekonomika «OpenAI» vadītāja amatā atjauno Semu Altmenu

Mākslīgā intelekta uzņēmuma "OpenAI" pirms nedēļas atlaistais vadītājs Sems Altmens atgriezies šajā amatā, teikts otrdien publiskotajā kompānijas paziņojumā.