• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Šobrīd katram trešajam testētajam pacientam atklāta Covid-19 infekcija

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 06:48, 17.11.2023


Šobrīd katram trešajam testētajam pacientam ir konstatēta Covid-19 infekcija, aģentūrai LETA pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.


Foto: LETA

Viņš norādīja, ka pēdējo četru nedēļu laikā pieaudzis Covid-19 nāves gadījumu skaits. Ja oktobrī tie bija vien pāris gadījumi nedēļā, tad pēdējās četrās nedēļās jau vidēji deviņi nāves gadījumi nedēļā. SPKC dati liecina, ka apmēram pusei Covid-19 noteikta kā pamatdiagnoze, bet dažiem infekcija ir bijusi arī nāvi veicinošais faktors. Tomēr tas, vai nāves gadījumu skaits turpmāk pieaugs, atkarīgs no tā, kā situācija turpināsies, jo patlaban pieaudzis arī smagi saslimušo pacientu skaits. Parasti bija divi pacienti smagā stāvoklī slimnīcās, bet pagājušajā nedēļā tika ziņots jau par deviņiem pacientiem, kuriem stāvoklis vērtējams kā smags.

Perevoščikovs atzīmēja, ka Covid-19 infekcija šobrīd ir visizplatītākā starp citām elpceļu infekcijām. Šobrīd apmēram katram trešajam pacientam, kurš pagājušajā nedēļā tika testēts uz Covid-19 ar elpceļu infekciju simptomiem, tas bija apstiprināts. Viņš atzina, ka tas ir liels īpatsvars, un pie tik plašas izplatīšanās tas skar ne tikai gados jaunus cilvēkus, kuri pārsvarā pārslimo viegli, bet arī riska grupas cilvēkus.

Epidemiologs arī vērsa uzmanību, ka pagājušajā sezonā Covid-19 izplatība bija apmēram 20-30% no visām elpceļu slimībām, un, visticamāk, arī šajā sezonā gaidāma līdzīga situācija. Tā turpināsies vēl ilgu laiku, un tas rada papildu slogu slimnīcām. Tomēr, kamēr dominējošais joprojām ir omikrons, netiek prognozēta tik kritiska situācija, kā bija Covid-19 pandēmijas sākumā.

Perevoščikovs gan piebilda, ka situāciju var pasliktināt arī gripas vīrusi, kuru izplatīšanās ir neizbēgama, jo katru gadu tiek noteikta gripas epidēmija. Gan gripa, gan Covid-19 ir bīstamas riska grupas pacientiem, kuru imūnspēja aizsargāties pret tiem ir pazemināta.

SPKC joprojām aicina cilvēkus vecumā no 65 gadiem, cilvēkus ar hroniskām saslimšanām un grūtnieces vakcinēties gan pret Covid-19, gan gripu. Kā norādīja Perevoščikovs, pērn tie, kas veica sezonālo vakcināciju, slimoja divas reizes mazāk salīdzinājumā ar tiem, kas vakcināciju nebija veikuši vispār. Tāpat vakcinētie tika stacionēti četras reizes mazāk salīdzinājumā ar nevakcinētajiem, un arī nāves gadījumu skaits vakcinēto senioru vidū bija piecas reizes mazāks nekā tiem, kuri pieņēma lēmumu nevakcinēties.

LETA jau rakstīja, ka pieaug ar Covid-19 smagā stāvoklī esošu pacientu skaits stacionāros.

SPKC dati liecina, ka pagājušajā nedēļā Latvijā turpinājās Covid-19 gadījumu skaita pieaugums, laboratoriski apstiprināti 209 Covid-19 gadījumi, savukārt nedēļu iepriekš - 183 gadījumi. No 505 pacientiem, kuri slimnīcās testēti uz SARS-CoV-2 klātbūtni, 95 tika apstiprināta Covid-19 infekcija, savukārt nedēļu iepriekš Covid-19 infekcija tika apstiprināta 76 cilvēkiem.

Pagājušajā nedēļā stacionēti 217 Covid-19 pacienti, līdz ar ko iepriekšējo nedēļu pieauguma tendence saglabājusies, tomēr šis pieaugums nebija tik straujš kā iepriekšējās divās nedēļās, kas var norādīt uz epidemioloģiskās situācijas stabilizēšanos. Spriežot pēc hospitalizēto Covid-19 pacientu skaita, ir sasniegts iepriekšējās epidēmijas sezonas līmenis, kad 2023.gada janvārī - aprīlī vidēji bija stacionēti 153 Covid-19 pacienti nedēļā.

Iepriekšējā nedēļā smagā stāvoklī stacionēto Covid-19 pacientu skaits pieauga no vidēji diviem gadījumiem nedēļā līdz deviņiem gadījumiem. Reģistrēti 11 Covid-19 pacientu nāves gadījumi vecuma grupā 60 gadi un vecāki, no kuriem vismaz sešiem pacientiem Covid-19 bija pamata diagnoze.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Neiromodulācija palīdzēs ārstēt smagas garīgās slimības Latvijā (+VIDEO)

Elektrostimulācijas ierīce tiek implantēta zemādā ap klejotājnervu kakla apvidū.

Veselība HIV galvenais pārneses ceļš Latvijā ir heteroseksuālie kontakti (+VIDEO)

Testēšanas nedēļas ietvaros ikviens cilvēks, kurš nekad nav veicis testus uz C hepatītu un HIV, tiek aicināts prasīt savam ģimenes ārstam nosūtījumu uz testiem.

Veselība Apstiprina primārās veselības aprūpes attīstības plānu

Speciālisti definējuši optimālo ģimenes ārsta prakses modeli - pacientu skaitu, prakses pieejamību pacientiem darba dienās, elektronisku saziņu ar praksi; speciālistu skaitu ģimenes ārstu praksē, manipulācijas un sadarbības paplašināšanu ar vēl papildus speciālistiem (piemēram, fizioterapeitiem, uztura speciālistiem, vecmātēm); telpu nodrošinājumu un prakses aprīkojumu...

Veselība Atbalsta virzību uz optimālās ģimenes ārstu prakses modeli

Lai nodrošinātu vienota primārās veselības aprūpes pakalpojuma nodrošinājumu valstī, valdība šodien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) ieceri ieviest optimālās ģimenes ārstu prakses modeli.

Lasiet arī

Veselība Pieaug stacionēto Covid-19 pacientu skaits

Pagājušajā nedēļā Latvijas slimnīcās stacionēti 307 Covid-19 pacienti, kas ir par 35 pacientiem vairāk nekā nedēļu iepriekš, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Veselība Profesors: Masveida masku nēsāšana šobrīd nav nepieciešama

Masveida masku nēsāšana, lai pasargātu sevi un apkārtējos no inficēšanās ar Covid-19, šobrīd nav nepieciešama, šādu vērtējumu aģentūrai LETA pauda Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.

Veselība Pieaug mirstība no Covid-19

Pagājušajā nedēļā stacionēti 226 Covid-19 pacienti. Riska grupu pacienti aicināti vakcinēties.

Sabiedrība Infektologs nākamo Covid-19 vilni sagaida pēc pāris mēnešiem

Nākamo Covid-19 izplatības vilni Latvijā var gaidīt pēc pāris mēnešiem, šorīt LTV "Rīta panorāmā" prognozēja infektologs Uga Dumpis.