• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Šobrīd katram trešajam testētajam pacientam atklāta Covid-19 infekcija

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 06:48, 17.11.2023


Šobrīd katram trešajam testētajam pacientam ir konstatēta Covid-19 infekcija, aģentūrai LETA pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.


Foto: LETA

Viņš norādīja, ka pēdējo četru nedēļu laikā pieaudzis Covid-19 nāves gadījumu skaits. Ja oktobrī tie bija vien pāris gadījumi nedēļā, tad pēdējās četrās nedēļās jau vidēji deviņi nāves gadījumi nedēļā. SPKC dati liecina, ka apmēram pusei Covid-19 noteikta kā pamatdiagnoze, bet dažiem infekcija ir bijusi arī nāvi veicinošais faktors. Tomēr tas, vai nāves gadījumu skaits turpmāk pieaugs, atkarīgs no tā, kā situācija turpināsies, jo patlaban pieaudzis arī smagi saslimušo pacientu skaits. Parasti bija divi pacienti smagā stāvoklī slimnīcās, bet pagājušajā nedēļā tika ziņots jau par deviņiem pacientiem, kuriem stāvoklis vērtējams kā smags.

Perevoščikovs atzīmēja, ka Covid-19 infekcija šobrīd ir visizplatītākā starp citām elpceļu infekcijām. Šobrīd apmēram katram trešajam pacientam, kurš pagājušajā nedēļā tika testēts uz Covid-19 ar elpceļu infekciju simptomiem, tas bija apstiprināts. Viņš atzina, ka tas ir liels īpatsvars, un pie tik plašas izplatīšanās tas skar ne tikai gados jaunus cilvēkus, kuri pārsvarā pārslimo viegli, bet arī riska grupas cilvēkus.

Epidemiologs arī vērsa uzmanību, ka pagājušajā sezonā Covid-19 izplatība bija apmēram 20-30% no visām elpceļu slimībām, un, visticamāk, arī šajā sezonā gaidāma līdzīga situācija. Tā turpināsies vēl ilgu laiku, un tas rada papildu slogu slimnīcām. Tomēr, kamēr dominējošais joprojām ir omikrons, netiek prognozēta tik kritiska situācija, kā bija Covid-19 pandēmijas sākumā.

Perevoščikovs gan piebilda, ka situāciju var pasliktināt arī gripas vīrusi, kuru izplatīšanās ir neizbēgama, jo katru gadu tiek noteikta gripas epidēmija. Gan gripa, gan Covid-19 ir bīstamas riska grupas pacientiem, kuru imūnspēja aizsargāties pret tiem ir pazemināta.

SPKC joprojām aicina cilvēkus vecumā no 65 gadiem, cilvēkus ar hroniskām saslimšanām un grūtnieces vakcinēties gan pret Covid-19, gan gripu. Kā norādīja Perevoščikovs, pērn tie, kas veica sezonālo vakcināciju, slimoja divas reizes mazāk salīdzinājumā ar tiem, kas vakcināciju nebija veikuši vispār. Tāpat vakcinētie tika stacionēti četras reizes mazāk salīdzinājumā ar nevakcinētajiem, un arī nāves gadījumu skaits vakcinēto senioru vidū bija piecas reizes mazāks nekā tiem, kuri pieņēma lēmumu nevakcinēties.

LETA jau rakstīja, ka pieaug ar Covid-19 smagā stāvoklī esošu pacientu skaits stacionāros.

SPKC dati liecina, ka pagājušajā nedēļā Latvijā turpinājās Covid-19 gadījumu skaita pieaugums, laboratoriski apstiprināti 209 Covid-19 gadījumi, savukārt nedēļu iepriekš - 183 gadījumi. No 505 pacientiem, kuri slimnīcās testēti uz SARS-CoV-2 klātbūtni, 95 tika apstiprināta Covid-19 infekcija, savukārt nedēļu iepriekš Covid-19 infekcija tika apstiprināta 76 cilvēkiem.

Pagājušajā nedēļā stacionēti 217 Covid-19 pacienti, līdz ar ko iepriekšējo nedēļu pieauguma tendence saglabājusies, tomēr šis pieaugums nebija tik straujš kā iepriekšējās divās nedēļās, kas var norādīt uz epidemioloģiskās situācijas stabilizēšanos. Spriežot pēc hospitalizēto Covid-19 pacientu skaita, ir sasniegts iepriekšējās epidēmijas sezonas līmenis, kad 2023.gada janvārī - aprīlī vidēji bija stacionēti 153 Covid-19 pacienti nedēļā.

Iepriekšējā nedēļā smagā stāvoklī stacionēto Covid-19 pacientu skaits pieauga no vidēji diviem gadījumiem nedēļā līdz deviņiem gadījumiem. Reģistrēti 11 Covid-19 pacientu nāves gadījumi vecuma grupā 60 gadi un vecāki, no kuriem vismaz sešiem pacientiem Covid-19 bija pamata diagnoze.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Veselības ministrija paziņo, ka alkohola lietošana ir kaitīga jebkuros daudzumos

Alkohola lietošana ir kaitīga veselībai jebkuros daudzumos, reaģējot uz atsevišķu alkoholisko dzērienu industriju pārstāvošo organizāciju apgalvojumiem, ka alkohola lietošana neesot kaitīga, ja tas tiek lietots limitētās devās, uzsver Veselības ministrija (VM).

Veselība Abu Meri satraukts par jauniešu neveselīgo dzīvesveidu

Situācija veselīga dzīvesveida paradumos, īpaši jauniešu vidū, ir kritiska, šodien Uztura padomes sēdes laikā atzina veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Veselība Latvijā ar terapiju pilnībā nodrošināti vien 27 % vēža diagnožu (+VIDEO)

“Onkoalianse” aicina uzlabot skrīninga aptveri un efektivitāti

Veselība Profesors: Masveida masku nēsāšana šobrīd nav nepieciešama

Masveida masku nēsāšana, lai pasargātu sevi un apkārtējos no inficēšanās ar Covid-19, šobrīd nav nepieciešama, šādu vērtējumu aģentūrai LETA pauda Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.

Lasiet arī

Veselība Eksperts: Nav pierādījumu, ka vairāku vakcīnu ievade ietekmē veselību

Nav pierādījumu, ka vairāku vakcīnu ievade organismā ietekmē mūsu veselību, intervijā aģentūrai LETA sacīja Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra ar vakcīnām novēršamo slimību galvenais eksperts Edoardo Kolzani.

Veselība Eksperts: Visticamāk, Covid-19 turpinās gripai līdzīgu cirkulēšanu

Lai arī Covid-19 vairs globāli nerada ārkārtas draudus, tomēr tas, visticamāk, paliks sabiedrībā līdzīgi kā gripa un respiratori sincitiālais vīruss (RSV), konferencē Stokholmā norādīja Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra ar vakcīnām novēršamo slimību galvenais eksperts Edoardo Kolzani.

Veselība Turpinās Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Cilvēki biežāk ar nokļūst slimnīcā

Pagājušas nedēļas monitoringa rezultāti uzrāda Covid-19 gadījumu skaita pieaugumu stacionāros, kā arī A tipa gripas vīrusa cirkulācijas sākumu un nedaudz pieaugošu gripas izplatības intensitāti.

Sabiedrība Infektoloģe: Šajā sezonā cilvēki visbiežāk slimo ar Covid-19

Šajā sezonā cilvēki visbiežāk slimo ar Covid-19, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" teica Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ludmila Vīksna, vērtējot, ar kādiem vīrusiem šajā sezonā iedzīvotāji slimo visbiežāk.