• Nameda,
  • Ritvaldis,
  • Visvaldis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Abu Meri: ārstniecības iestāžu pārvaldībā iespējami daudzi uzlabojumi

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 17:47, 20.10.2023


Publiskā sektora ārstniecības iestādēm ir daudz kas uzlabojams pārvaldībā, lai spētu caurskatāmi un efektīvi nodrošināt pacientam pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu, šādu vērtējumu pēc "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības" apmeklējuma izteica veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).


Foto: LETAKā aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM), šodien, turpinot klātienē apmeklēt slimnīcas Latvijas reģionos, ministrs apmeklēja Balvus un Alūksni.

"Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības" stacionārā, Abu Meri kopā ar slimnīcas un pašvaldību vadītājiem apmeklēja Bērnu slimību nodaļu, Dzemdību nodaļu, Ķirurģijas nodaļu un Intensīvas terapijas nodaļu, kā arī operāciju bloku. Ministrs tikās ar nodaļu darbiniekiem un pārrunāja galvenos jautājumus, kas uztrauc personālu.

Sarunā ar slimnīcas un pašvaldības vadību tika pārrunāti veselības nozares izaicinājumi, kas kompleksi būtu jāskata arī veselības nozares finansējuma 2024.gadam kontekstā - cilvēkresursu nodrošinājums un piesaiste ārstniecības iestādēm, īpaši reģionos, primārās veselības aprūpes attīstība un slimnīcu profilu veidošana pieejama un kvalitatīva pakalpojuma nodrošināšanai. Būtiski ir risināt arī medikamentu pieejamību un efektivitāti.

Abu Meri apstiprināja, ka viņa mērķis ir stiprināt primāro veselības aprūpi un panākt ciešāku sadarbību slimnīcu sadarbības teritoriju ietvaros. Papildus šiem procesiem jāīsteno nozares digitalizācijas procesi - darbā izmantojot un prasot citiem veselības aprūpes sistēmas dalībniekiem - gan laboratorijām, gan ģimenes ārstiem un citām ārstniecības iestādēm - medicīnisko dokumentāciju digitālā formātā, lai spētu pieņemt datos balstītus lēmumus gan ārstniecībā, gan veselības aprūpes pārvaldībā.

Pēc "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības" apmeklējuma veselības ministrs atzina, ka no pārvaldības principa tā ir atšķirīga no vairuma Latvijas slimnīcu, ņemot vērā gan pašvaldību, gan privāto uzņēmēju sadarbību pārvaldes modelī. Ministra skatījumā publiskā sektora ārstniecības iestādēm ir daudz kas uzlabojams pārvaldībā, lai spētu caurskatāmi un efektīvi nodrošināt pacientam pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu.

Alūksnē veselības ministrs tikās ar slimnīcas un pašvaldības pārstāvjiem, kā arī vietējo sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem. Tikšanās laikā veselības ministrs atbildēja uz jautājumiem par slimnīcu tīkla attīstību, veselības aprūpes pakalpojumu un medikamentu pieejamības uzlabošanu nākamajā gadā, kā arī atbalstu ārstniecības personu piesaistei reģionu ārstniecības iestādēm.

Turpinot vizītes reģionālajās slimnīcās, nākamajā nedēļā, 27.oktobrī, Abu Meri apmeklēs Ziemeļkurzemes slimnīcu Ventspilī un Talsos un Kuldīgas slimnīcu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Farmaceite: Latvijas cilvēkiem pavasarī jāveido vitamīnu komplekss (+VIDEO)

Tāpat nepieciešamības gadījumā talkā var nākt papildu uztura bagātinātāju uzņemšana.

Veselība Lielbritānijas parlamentā sākušās debates par pakāpenisku smēķēšanas aizliegumu

Lielbritānijas parlaments otrdien sācis debates par premjerministra Riši Sunaka virzīto likumprojektu, kura mērķis ir pakāpeniski izskaust smēķēšanu.

Veselība VM izstrādās jaunu onkoloģijas plānu

Veselības ministrija (VM) iecerējusi izstrādāt jaunu onkoloģijas plānu, sākotnēji izvērtējot esošo situāciju un izaicinājumus, otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē pavēstīja Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka.

Veselība Ginekoloģes: sievietes mazāk apmeklē speciālistus zemā pašvērtējuma dēļ

Viens no iemesliem, kādēļ sievietes mazāk apmeklē medicīnas speciālistus, ir zems pašvērtējums, uzskata ginekoloģes Vija Veisa un Kristīne Pčolkina.

Lasiet arī

Veselība Meri: Neredzu iespēju, ka ģimenes ārsti varētu strādāt vien četras dienas nedēļā

Pašlaik nav iespējams iedomāties, ka ģimenes ārsti varētu strādāt četras dienas nedēļā, jo jau tagad ir redzams ārstu trūkums, Latvijas Televīzijas radījumā "Šodienas jautājums" pirmdienas vakarā sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Veselība Abu Meri: No 1.janvāra veselības joma saņems 167 miljonus eiro

No 1.janvāra veselības aprūpes joma saņems 167 miljonus eiro no 2024.gadā papildu paredzētajiem 275 miljoniem eiro, šodien debatēs par nākamā gada budžeta projektu Saeimā pauda veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Sabiedrība Abu Meri Dubaijā stāsta par klimata pārmaiņu ietekmi uz veselību

Klimata pārmaiņas galvenokārt ietekmē neaizsargātākās grupas - mazus bērnus, vecus cilvēkus, cilvēkus ar hroniskām slimībām vai invaliditāti, cilvēkus ar zemiem ienākumiem, Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Klimata pārmaiņu konferencē COP28 uzsvēra Veselības ministrs Hosams Abu Meri.

Veselība Abu Meri satraukts par jauniešu neveselīgo dzīvesveidu

Situācija veselīga dzīvesveida paradumos, īpaši jauniešu vidū, ir kritiska, šodien Uztura padomes sēdes laikā atzina veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).