• Maira,
  • Rasa,
  • Rasma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīga norisināsies starptautisks Precīzijas medicīnas tīklošanās forums

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 03:43, 17.09.2023


Rīgā 12.oktobrī un 13.oktobrī norisināsies starptautisks Precīzijas medicīnas tīklošanās forums, kurā tiksies vairāk nekā 50 eksperti, tostarp no Hārvarda universitātes, ASV, Rietumeiropas, Skandināvijas, Izraēlas un Baltijas, informēja foruma izpilddirektors Roberts Melbārdis.Foruma mērķis ir uzlabot pacientu aprūpi un rezultātus, veicinot precīzijas medicīnas attīstību un ieviešanu klīniskajā praksē. Precīzijas medicīna ir jauna pieeja slimību ārstēšanai un profilaksei, kurā ņemta vērā katra cilvēka ģenētiskā daudzveidība, vide un dzīvesveids.

Divu dienu laikā noritēs padziļinātas diskusijas ar mērķi attīstīt starptautisku sadarbību biomedicīnas jomā, kas veicinātu Latvijas ekonomisko transformāciju. Latvija sevi pozicionē kā valsts ar misiju un vietu, kurā attīstīt risinājumus globāla mēroga problēmām.

Foruma laikā vadošie eksperti kopā ar Latvijas ekspertiem un pacientu organizāciju pārstāvjiem pārrunās tādas tēmas kā vēža ģenētika un precīzijas onkoloģija, funkcionālā precīzijas medicīna, bērnu onkoloģija, jaundzimušo skrīnings, farmakoģenētika, mākslīgais intelekts, pacientu iesaiste, biomedicīnas stratēģijas iekļaušana precīzijas medicīnā un diagnostikas uzlabošana un citas tēmas.

Foruma uzdevums ir panākt bērniem un pieaugušajiem efektīvākas, zinātniski pamatotas ārstniecības metodes un nodrošināt veselības pakalpojumu pieejamību, tai skaitā izmantojot jaunākās medicīnas tehnoloģijas. Lai to īstenotu, ir nepieciešama ārstu, zinātnieku, slimnīcu administrāciju, pacientu organizāciju, veselības aprūpes iestāžu, valsts pārvaldes darbinieku, veselības nozares uzņēmumu, globālo korporāciju un pasaules vadošo slimnīcu sadarbība.

Forumam var reģistrēties bez maksas un to klātienē apmeklēt tiek uzrunāti ārsti, ģenētiķi, molekulārie biologi, bioinformātiķi, zinātnieki, ģimenes ārsti, veselības aprūpes atbalsta un administratīvie darbinieki, datu zinātnieki, rezidenti, studenti, pacienti kā arī valsts institūciju pārstāvji, diplomāti un NVO. Īpaši aicināti arī pacientu organizāciju pārstāvji.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Veselība Atbalsta virzību uz optimālās ģimenes ārstu prakses modeli

Lai nodrošinātu vienota primārās veselības aprūpes pakalpojuma nodrošinājumu valstī, valdība šodien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) ieceri ieviest optimālās ģimenes ārstu prakses modeli.

Veselība Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā pacients izdarījis pašnāvību

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā pacients izdarījis pašnāvību, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Linda Rudzroga.

Sabiedrība Maksas neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumi Latvijā pieaugs par 9%

Pērn mazāk nekā divas trešdaļas pacientu maksāja ārstiem, kuri ieradās viņu mājās.

Veselība Pērn Latvijā veikti 210 klīniskie pētījumi

Latvijā pagājušajā gadā kopumā veikti 210 klīniskie pētījumi, teikts Veselības ministrijas (VM) saskaņošanai iesniegtajā informatīvajā ziņojumā.