• Imgarde,
  • Irmgarde
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pērn samazinājies pacienšu skaits, kurām nepieciešama dzemdību palīdzība

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 22:01, 16.03.2023

Pērn Rīgas Dzemdību namā samazinājies pacienšu skaits, kurām nepieciešama dzemdību palīdzība, liecina iestādes 2022.gada neauditētā pārskata dati.


Foto: LETA

Pagājušajā gadā kopumā bijušas 5091 dzemdības, bet 2021.gadā - 5761, tas ir par 670 dzemdībām mazāk.

Pērn 337 jaundzimušie tika ārstēti Intensīvās terapijas nodaļā, 47 no jaundzimušajiem bijuši zema svara un dziļi neiznēsāti, līdz ar to šādu jaundzimušo aprūpe prasa papildus resursus.

Kopumā pagājušajā gadā aprūpēts 181 Covid-19 pacients, no kuriem 147 bija Covid-19 pozitīvas mātes, 14 - Covid-19 pozitīvi jaundzimušie un 20 - Covid-19 pozitīvas kontaktpersonas. Ievērojot tiešo korelāciju starp Covid-19 saslimstības līmeni sabiedrībā un Covid-19 pozitīvo dzemdētāju skaita pieaugumu, 2022.gada pirmajā ceturksnī pieauga Covid-19 pozitīvām mātēm dzimušo bērnu skaits, kuriem pēc dzemdībām bija nepieciešama ārstēšanās jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā. Tādēļ tika izveidota atsevišķa, epidemioloģiskās drošības prasībām un tehnoloģiskā nodrošinājuma ziņā atbilstoša jaundzimušo intensīvās terapijas palāta ar atsevišķu aprūpes posteni sestajā stāvā.

2022.gada 12 mēnešos intensīvajā terapijā ārstēti 13 jaundzimušie, no tiem trīs dziļi neiznēsāti un zema svara.

Atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai, Dzemdību nams iesaistās valsts vakcinācijas politikas īstenošanā - tiek turpināta vakcinācija pret Covid-19. 2022.gadā veikta 5081 vakcinācija un 499 vakcinācijas pret gripu.

Rīgas Dzemdību nama neto apgrozījums 2022.gadā bija 14 658 860 eiro, kas ir par 1,1% vairāk nekā 2021.gadā. Pagājušo gadu kapitālsabiedrība ir noslēgusi ar peļņu 846 932 eiro.

Pagājušā gada beigās iestādē strādāja 409 darbinieki, tai skaitā 311 darbinieki bija medicīnas personāls.

Rīgas Dzemdību nams norāda, ka tam ir unikāla pieredze un augsts medicīnisko tehnoloģiju nodrošinājums augsta riska grūtnieču aprūpē, tajā skatā dzemdētājām ar agrīni priekšlaicīgām dzemdībām un dziļi neiznēsātiem jaundzimušajiem.

Tāpat tā ir dzemdību palīdzības iestāde, kas sniedz dzemdību palīdzību arī gadījumos, kad tā jānodrošina īpaši specifisko apstākļos. Uz Rīgas dzemdību namu palīdzības sniegšanai tiek nogādātas arī pacientes no ieslodzījuma vietas, un šādas pacientes aprūpējamas īpašām drošības prasībām atbilstošās zālēs.

Dzemdību nams nodrošina palīdzību arī pacientēm, kuras tiek pārvestas no Infektoloģijas centra - pacientes ar gripu, hepatītiem, sniedz uz pierādījumiem balstītu palīdzību HIV inficētām pacientēm, tādēļ nepieciešamas papildus zāles, jo šādā gadījumā pēc izmantošanas ir ievērojami ilgāks ekspozīcijas laiks.

Būtisks izaicinājums visai veselības aprūpes sistēmai, tajā skaitā dzemdību palīdzības nozarei, bija Covid-19 krīze un ar to saistītā aprūpes modeļa maiņa, lai nodrošinātu atbilstošas izolācijas un pacientu aprūpes telpas, papildus darbaspēka rezerves resursus, kā arī nodrošinātu pacientus un aprūpes personālu ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Latvijā iedzīvotāji gremošanas traucējumus uztver kā slēpjamu problēmu

Diskomforts vai smaguma sajūta pēc maltītes ir biežākais iemesls gremošanas fermentu lietošanai – lielākā daļa sabiedrības jeb 75% pētījumā* atzīst, ka šos preparātus ir lietojuši, izjūtot diskomforta vai smaguma sajūtu pēc maltītes.

Veselība LU vadīs Eiropas mēroga projektu kuņģa vēža skrīninga attīstīšanai

Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts (LU KPMI) uzsācis jauna Eiropas mēroga projekta vadību, informēja LU KPMI sabiedrisko attiecību speciāliste Amanda Boka.

Veselība Balso! Miega traucējumiem būtu jābūt valsts apmaksāto pakalpojumu sarakstā

Latvijas Miega medicīnas biedrība un Latvijas Invazīvās pneimonoloģijas un respiratorās medicīnas asociācija portālā "Manabalss.lv" sākusi parakstu vākšanu, aicinot iekļaut miega izmeklējumus valsts apmaksāto pakalpojumu sarakstā, informēja biedrības valdes locekle Marta Celmiņa.

Veselība Notiks šizofrēnijas pacientu tuviniekiem veltīts seminārs

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā (RPNC) 4.aprīlī no plkst.15.00 līdz 17.00 notiks šizofrēnijas slimnieku tuviniekiem veltīts seminārs "Veidot piepildītu dzīvi, sadzīvojot ar šizofrēniju", informēja RPNC.

Lasiet arī

Izklaide Jāredz! Topu iekarotājiem OLAS - jauna dziesma un būs albums (+VIDEO)

Latvijā plašu atpazīstamību iekarojušais repa duets "OLAS" šobrīd atrodas pašmāju straumētāko ierakstu topa virsotnē ar savu nesen izdoto dziesmu "Dzīvot Kaifs", tādējādi vēlreiz pierādot, ka grupa "OLAS" ir viena no iecienītākajām grupām Latvijas mūzikas scēnā

Sabiedrība Uzlabojušās laika prognozes nākamajai nedēļai. Ko tagad sola sinoptiķi?

Nākamnedēļ anticiklona ietekmē Latvijā pārsvarā gaidāms sauss laiks, liecina jaunākās laika prognozes.

Sabiedrība Daugavpilī ūdenslīmenis cēlies par 0,1 metru, bet jaunas teritorijas neapplūst

Daugavpilī ūdenslīmenis pēdējās diennakts laikā cēlies apmēram par 0,1 metru, bet šobrīd papildu teritorijas neapplūst, pastāstīja Daugavpils civilaizsardzības organizators Mārtiņš Ruļuks.

Ekonomika Šonedēļ Baltijas biržās visvairāk tirgotas Tallinna Kaubamaja Grupp akcijas

Šonedēļ Baltijas biržās lielākais apgrozījums bija ar Igaunijas prāmju satiksmes uzņēmuma "Tallinna Kaubamaja Grupp" akcijām, liecina tirdzniecības dati.