• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pērn samazinājies pacienšu skaits, kurām nepieciešama dzemdību palīdzība

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 22:01, 16.03.2023


Pērn Rīgas Dzemdību namā samazinājies pacienšu skaits, kurām nepieciešama dzemdību palīdzība, liecina iestādes 2022.gada neauditētā pārskata dati.


Foto: LETA

Pagājušajā gadā kopumā bijušas 5091 dzemdības, bet 2021.gadā - 5761, tas ir par 670 dzemdībām mazāk.

Pērn 337 jaundzimušie tika ārstēti Intensīvās terapijas nodaļā, 47 no jaundzimušajiem bijuši zema svara un dziļi neiznēsāti, līdz ar to šādu jaundzimušo aprūpe prasa papildus resursus.

Kopumā pagājušajā gadā aprūpēts 181 Covid-19 pacients, no kuriem 147 bija Covid-19 pozitīvas mātes, 14 - Covid-19 pozitīvi jaundzimušie un 20 - Covid-19 pozitīvas kontaktpersonas. Ievērojot tiešo korelāciju starp Covid-19 saslimstības līmeni sabiedrībā un Covid-19 pozitīvo dzemdētāju skaita pieaugumu, 2022.gada pirmajā ceturksnī pieauga Covid-19 pozitīvām mātēm dzimušo bērnu skaits, kuriem pēc dzemdībām bija nepieciešama ārstēšanās jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā. Tādēļ tika izveidota atsevišķa, epidemioloģiskās drošības prasībām un tehnoloģiskā nodrošinājuma ziņā atbilstoša jaundzimušo intensīvās terapijas palāta ar atsevišķu aprūpes posteni sestajā stāvā.

2022.gada 12 mēnešos intensīvajā terapijā ārstēti 13 jaundzimušie, no tiem trīs dziļi neiznēsāti un zema svara.

Atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai, Dzemdību nams iesaistās valsts vakcinācijas politikas īstenošanā - tiek turpināta vakcinācija pret Covid-19. 2022.gadā veikta 5081 vakcinācija un 499 vakcinācijas pret gripu.

Rīgas Dzemdību nama neto apgrozījums 2022.gadā bija 14 658 860 eiro, kas ir par 1,1% vairāk nekā 2021.gadā. Pagājušo gadu kapitālsabiedrība ir noslēgusi ar peļņu 846 932 eiro.

Pagājušā gada beigās iestādē strādāja 409 darbinieki, tai skaitā 311 darbinieki bija medicīnas personāls.

Rīgas Dzemdību nams norāda, ka tam ir unikāla pieredze un augsts medicīnisko tehnoloģiju nodrošinājums augsta riska grūtnieču aprūpē, tajā skatā dzemdētājām ar agrīni priekšlaicīgām dzemdībām un dziļi neiznēsātiem jaundzimušajiem.

Tāpat tā ir dzemdību palīdzības iestāde, kas sniedz dzemdību palīdzību arī gadījumos, kad tā jānodrošina īpaši specifisko apstākļos. Uz Rīgas dzemdību namu palīdzības sniegšanai tiek nogādātas arī pacientes no ieslodzījuma vietas, un šādas pacientes aprūpējamas īpašām drošības prasībām atbilstošās zālēs.

Dzemdību nams nodrošina palīdzību arī pacientēm, kuras tiek pārvestas no Infektoloģijas centra - pacientes ar gripu, hepatītiem, sniedz uz pierādījumiem balstītu palīdzību HIV inficētām pacientēm, tādēļ nepieciešamas papildus zāles, jo šādā gadījumā pēc izmantošanas ir ievērojami ilgāks ekspozīcijas laiks.

Būtisks izaicinājums visai veselības aprūpes sistēmai, tajā skaitā dzemdību palīdzības nozarei, bija Covid-19 krīze un ar to saistītā aprūpes modeļa maiņa, lai nodrošinātu atbilstošas izolācijas un pacientu aprūpes telpas, papildus darbaspēka rezerves resursus, kā arī nodrošinātu pacientus un aprūpes personālu ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Jūrmalas slimnīcā trūkst speciālistu - veidojas garas rindas

Speciālistu trūkuma un iekārtu pilnas noslodzes dēļ Jūrmalas slimnīcā veidojas rindas uz izmeklējumiem, informēja SIA "Jūrmalas slimnīca" pārstāve Velta Vasiļevska.

Veselība Asociācija: Veselības apdrošināšanai būtu jābūt normai darba tirgū

Veselības apdrošināšanai būtu jābūt normai darba tirgū, pauda Biznesa pakalpojumu nozares asociācijas "ABSL Latvia" izpilddirektore Monta Ieleja.

Veselība Ja jūs sagaidāt sezonālu slimību: tablešu lietošanas ābece (+VIDEO)

Nav ieteicams zāles uzdzert ar gāzētiem, saldinātiem dzērieniem, kafiju vai tēju, - brīdina eksperte.

Veselība Veselības ministrs: Gultasdienu tarifs nav pārskatīts vairāk nekā 15 gadus

Gaidāmais 275 miljonu eiro budžeta palielinājums apliecina, ka veselības nozare valdībai ir viena no prioritātēm, sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Lasiet arī

Kriminālziņas Aiztur pirms 27 gadiem notikušajā Tupaka Šakura slepkavībā iesaistītu personu

ASV aizturēts par saistību ar 1996.gadā notikušo repera Tupaka Šakura slepkavību aizdomās turētais.

Ekonomika Finanšu ministrs pastāstīja, kad sāksies Latvijas ekonomikas izaugsme

Latvijas ekonomikas izaugsmes jauns cikls sāksies 2024.gada otrajā pusē, šodien "Vienotības" kongresā sacīja partijas priekšsēdētājs, finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

Veselība Latvijā izdevumi onkoloģijai ir trīs reizes zemāki nekā vidēji Eiropā

Lai gan pēdējos gados finansējuma pieaugums veselības nozarei Latvijā ir augstāks nekā vidēji Eiropā, tomēr joprojām izdevumi veselībai uz vienu iedzīvotāju ir tikai puse, bet izdevumi onkoloģijai - trīs reizes zemāki nekā vidēji Eiropā, norāda Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas vadītāja Daiga Behmane.

Sabiedrība «Pirmā nāk valoda. Un pēc valodas nāk tanki, slepkavības, izsūtīšanas» (+VIDEO)

Bijušais deputāts Lapiņš izraisīja diskusijas par etnopolitiskām tēmām.