• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Bērna uzturs ceļojuma laikā - ko ņemt vērā? Eksperta ieteikumi

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
BB.LV 15:34, 18.07.2022

Vasara rit pilnā sparā, un šajā laikā ģimenes bieži vien izvēlas doties garākos vai īsākos izbraucienos. Ģimenē, kurā aug zīdainis vai bērnudārza vecuma bērns, plānojot ceļojumu, jāpievērš īpaša uzmanība tam, kādas uzkodas un ēdienu izvēlēties mazajam ceļotājam. Ko ņemt vērā, stāsta Rimi veselīgas ēšanas eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.Ceļojums nav īstais brīdis pārmaiņām

Ja ģimenē aug zīdainis un plānots doties izbraucienā, it īpaši tādā, kas ilgst vairākas dienas un notiek ārpus Latvijas, jāatceras, ka īsi pirms ceļojuma un tā laikā nav ieteicams veikt izmaiņas bērna uzturā.

Ja mazulis tiek barots ar mātes pienu, to nedrīkst pēkšņi pārtraukt, jo mammai ceļojumā ērtāk būtu dot piena maisījumu. Līdzīgi ir bērniem, kuri ēd tikai piena maisījumus. Vecākiem jāparūpējas, lai līdzi būtu paņemts tieši tas maisījums, pie kā mazais ir pieradis un labi uzņem.

Labāk sagatavot rezervi

Arī tad, ja ir uzsākta piebarošana, ieteicams ņemt līdzi tos biezeņus un putras, pie kurām bērns ir pieradis. Šajā gadījumā vispiemērotākie būs veikalā nopērkamie gatavie ēdieni - vecumam atbilstoši biezeņi un putras.

"Protams, bērnu pārtiku var iegādāties arī uz vietas. Taču, lai ceļojums nebūtu jāsāk ar steidzīgiem veikala meklējumiem, labāk jau laikus sagatavot rezervi divām, trim dienām," iesaka Rimi veselīgas ēšanas eksperte Olga Ļubina.

Viņa piebilst, ka šāda taktika noder ne tikai zīdaiņu, bet arī bērndārznieku vecākiem. "Kā zināms, tieši šajā vecumā bērni mēdz būt ļoti konservatīvi savās izvēlēs. Lai izvairītos no tā, ka bērns visu ceļojuma laiku pārtiek tikai no makaroniem vai frī kartupeļiem, paņemiet līdzi arī kādu putru, ko var viegli pagatavot," aicina eksperte.

Atcerieties!

• Ceļojuma laikā labāk neeksperimentēt ar jauniem produktiem bērna ēdienkartē! Tas palīdzēs izvairīties no iespējamām negatīvām reakcijām, piemēram, pārtikas alerģijām un gremošanas trakta darbības traucējumiem.

• Ja ārzemēs ļoti gribas pagaršot ko jaunu, ieteicams būt ļoti uzmanīgiem un mikrodevu jaunā produkta bērnam dot no rīta. Tad līdz naktij būs laiks novērot, vai bērnam uz to ir negatīva reakcija.

Galvenais - regulāra šķidruma uzņemšana

Tāpat kā ikdienā, arī ceļošanas laikā nevajadzētu aizmirst par regulāru šķidruma uzņemšanu. Īpaši svarīgi tas ir situācijās, kad plānots doties uz siltajām zemēm.

Ja zīdainis tiek barots tikai ar mātes pienu, galamērķī viņu vajadzētu biežāk likt pie krūts. Savukārt bērnam, kurš ēd piena maisījumu vai saņem piebarojumu, papildus ieteicams dot padzerties ūdeni. Ja viņš no tā atsakās, bet ārā ir karsti, var piedāvāt arī sulas un citus saldinātos dzērienus, piemēram, tēju ar cukuru, kompotus, zaptsūdeni. "Šajā gadījumā nav svarīgi, ko dzer; galvenais - lai dzer," uzsver speciāliste.

Ceļojot ar auto - pauze ik pēc divām stundām

Ja dodaties ceļojumā ar mašīnu, ik pēc divām stundām vajadzētu būt pieturai, lai bērni varētu izkustēties un apēst kādu uzkodu, piebilst Olga Ļubina. Uzkodām viņa iesaka izmantot:

• svaigus augļus,

• ogas,

• strēmelēs sagrieztus dārzeņus,

• kukurūzas galetes,

• krekerus,

• ar salātlapām, sieru vai humosu pildītas pilngraudu tostermaizes,

• vrapus ar katra ģimenes locekļa iecienīto pildījumu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Brīvdienās palielinājies Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās

Aizvadītajās brīvdienās ir palielinājies Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.

Veselība Augļu un dārzeņu cenas aug! Cilvēkiem nāksies atteikties no veselīgas pārtikas?

Augļu un dārzeņu sadārdzinājums apdraud patērētāju pirktspēju un līdz ar to arī iespēju iegādāties veselīgu pārtiku, sacīja Latvijas Augļu un dārzeņu tirgotāju asociācijas (LADTA) valdes priekšsēdētājs Uldis Jaunzems.

Veselība Trīs dienās reģistrēti 829 Covid-19 gadījumi; trīs mirušie

Pēdējo trīs dienu laikā Latvijā kopumā reģistrēti 829 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par trīs ar šo vīrusu inficēta pacienta nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Veselība Tiešsaistes forumā runās par vīriešu veselību

Latvijas Urologu asociācija aicina 29. un 30.novembrī plkst.15.30 tiešsaistē vērot forumu vīriešu veselības atbalstam "Vīrieti, dzīvo!", informēja pasākuma organizatori.

Lasiet arī

Sabiedrība EP uzklausīs kandidātus Eiropas Robežu apsardzes aģentūras izpilddirektora amatam
Rīga, 30.nov., LETA. Eiropas Parlamenta (EP) Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja šodien uzklausīs trīs kandidātus Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras ("Frontex") izpilddirektora amatam, aģentūru LETA iepriekš informēja EP deputāts Ivars Ijabs (AP).
Sabiedrība Melnās kafijas vakarā godinās Latvijas Neatkarības karā kritušos Kara skolas kadetus
Rīga, 30.nov., LETA. Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ar Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna (AS), aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) un Nacionālo bruņoto spēku komandiera Leonīda Kalniņa dalību trešdien plkst.18 notiks Melnās kafijas vakars, godinot Latvijas Neatkarības karā kritušos Latvijas Kara skolas kadetus, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.
Sabiedrība Rumbulas memoriālā pieminēs Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienu
Rīga, 30.nov., LETA. Rumbulas memoriālā šodien plkst.12 notiks piemiņas brīdis, kas veltīts Rīgas ebreju geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienai, aģentūru LETA informēja Rīgas Ebreju kopienas pārstāve Gita Umanovska.