• Gundega,
  • Terēze

Ģērmane sasniedz visu laiku augstāko pozīciju Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē

LETA 14:00, 07.01.2024

Latvijas sportiste Dženifera Ģērmane svētdien Slovēnijā sasniedza visu laiku augstāko pozīciju neatkarīgās Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē, izcīnot 12.vietu Pasaules kausa sacensībās slalomā.

Augstāk Pasaules kausa posmos PSRS laikā ir tikusi vien sportistes mamma Ulla Ģērmane (tolaik - Lodziņa), vairākas reizes iekļūstot labāko piecpadsmitniekā un reizi izcīnot ceturto vietu.

Pirmajā braucienā ar 48.numuru startējusī Ģērmane otrajā un trešajā sektorā uzrādīja 20. un 18.rezultātu, finišējot 53,96 sekundēs. Ātrākā bija slovākiete Petra Vlhova, kura finišēja 51,30 sekundēs un par 0,26 sekundēm pārspēja vācieti Lēnu Dirru un horvātieti Leonu Popoviču.

Titulētā amerikāniete Mikaēla Šifrina pirmajā braucienā izstājās.

Otrajam braucienam kvalificējās 30 labākās sportistes no 66 kalnu slēpotājiem. Tajā Ģērmane startēja kā astotā un sasniedza piekto labāko rezultātu, bet otrajā un trešajā sektorā viņai bija pat otrais labākais rezultāts.

Divu braucienu summā uzvarēja Vlhova, kura par 0,72 sekundēm pārspēja Dirru un par 0,87 sekundēm - amerikānieti Amēliju Džozefīni Hērtu.

Ģērmane Vlhovai zaudēja 2,23 sekundes, no 11.pozīcijas atpaliekot vien septiņas sekundes simtdaļas, bet no labāko desmitnieka - 0,27 sekundes.

Decembra nogalē Ģērmane Austrijā slalomā pirmajā braucienā ieņēma 29.vietu un kvalificējās otrajam braucienam, kur izcīnīja 22.vietu, atkārtojot Leldes Gasūnas neatkarīgās Latvijas visu laiku labāko sasniegumu Pasaules kausa posmos kalnu slēpošanā.

Līdz tam vienīgajā startā Pasaules kausa posmā Ģērmane pērnā gada sākumā Austrijas trasē Flahavā nefinišēja pirmajā slaloma trasē.

Lelde Gasūna 2017.gada sākumā Zagrebā izcīnīja 22.vietu Pasaules kausa sacensībās slaloma, tiekot pie labākā sasnieguma neatkarīgās Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē.

Vīriešu sacensībās Kristaps Zvejnieks 2016.gada janvārī Pasaules kausa posmā Itālijas trasē Santa Katerinā di Valfurvā ieņēma 26.vietu slalomā.

Sports Ostapenko pārliecinoši iekļūst Madrides «WTA 1000» turnīra trešajā kārtā

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko trešdien sasniedza Madrides "WTA 1000" turnīra vienspēļu sacensību trešo kārtu.

Sports Latvijas hokeja izlase aizvada pirmo no divām pārbaudes spēlēm ar Šveici

Latvijas vīriešu hokeja izlase šodien Lozannā aizvadīs pirmo no divām pārbaudes spēlēm ar Šveici.

Sports Kozlovskis apbalvojis profesionālos sportistus par sasniegumiem

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) šodien pasniedza Iekšlietu ministrijas (IeM) Pateicības IeM veselības un sporta centra Sporta nodaļas profesionālajiem sportistiem par sasniegumiem Pasaules čempionātos 2023. un 2024.gadā, VS.LV informēja IeM.

Sports Ostapenko Madrides «WTA 1000» turnīra otrajā kārtā tiekas ar Bouzasu-Maneiro

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko šodien Madrides "WTA 1000" turnīra otrajā kārtā spēkosies ar kvalifikāciju pārvarējušo spānieti Džesiku Bouzasu-Maneiro.