• Mareks,
  • Tālivaldis

Velsas regbija izlasei otrā uzvara divos Pasaules kausa mačos

LETA 01:24, 17.09.2023

Velsas regbija izlase sestdien Nicā svinēja otro uzvaru divos Pasaules kausa mačos.

C grupas cīņā Velsa ar 28:8 (14:3) pieveica Portugāli.

Sestajā minūtē Portugāli ar soda sitienu vadībā varēja izvirzīt Samuels Markešs, taču viņa sitiens bija neprecīzs.

Desmitajā minūtē bumbu portugāļu ieskaites laukumā piezemēja Luiss Rīss-Zemits un realizācijas sitienu iesita Lī Hāfpenijs.

Vēlreiz septiņus punktus velsieši guva puslaika kompensācijas laikā, kad piezemējumu veica Devijs Leiks un Hāfpenijs izmantoja realizācijas sitienu.

38.minūtē Markešs bija trāpījis soda sitienu, puslaikam beidzoties ar rezultātu 14:3 velsiešu labā.

Otrā puslaika ievadā Markešs vēlreiz netrāpīja soda sitienu, tāpat neprecīzs bija viņa realizācijas sitiens 65.minūtē, kad piezemējumu bija veicis Nikolass Martinss.

Līdz tam gan Velsa ar Džeka Morgana piezemējumu un Hāfpenija realizācijas sitienu jau bija panākusi 21:3.

78.minūtē sarkano kartīti Portugāles izlasē nopelnīja Vinsents Pintu, un mača kompensācijas laikā Velsa vēlreiz guva septiņus punktus ar Taulupes Faletau piezemējumu un Sema Kostelova realizācijas sitienu.

Pirmajā spēļu kārtā šajā grupā Velsa ar 32:26 pieveica Fidži, bet Austrālija ar 35:15 apspēlēja Gruziju.

Jau ziņots, ka sestdien D grupā Samoa ar 43:10 (19:10) uzvarēja meistarsacīkšu debitanti Čīli.

Sestdien vēl mērosies spēkiem Īrija ar Tongu.

Pasaules kausa izcīņa vairāk nekā pusotra mēneša garumā norisinās deviņās Francijas pilsētās, 20 valstsvienībām cīnoties par prestižo trofeju. Pirmajā posmā četrās apakšgrupās izlases aizvada viena apļa turnīru, labākajām divām iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Katras grupas pirmo triju vietu īpašnieces nodrošinās ceļazīmes uz 2027.gada Pasaules kausa izcīņu.

Francija pasaules meistarsacīkstes uzņem trešo reizi vēsturē un otro reizi - kā vienīgā rīkotāja. No deviņiem aizvadītajiem turnīriem pa trim reizēm čempionu kausu, kas nosaukts Viljama Veba Elisa vārdā, virs galvas cēluši Jaunzēlandes un Dienvidāfrikas Republikas regbisti, divi tituli ir Austrālijai, bet viens - Anglijai.

Pirms četriem gadiem Japānā notikušajā Pasaules kausā uzvarēja DĀR, kas finālā ar rezultātu 32:12 guva virsroku pār Angliju.

Sports Nedēļas nogalē sāksies jūras burāšanas regate «Gulf of Riga Regatta»

Svētdien, 30.jūnijā, ar svinīgu buru jahtu parādi pie Vanšu tilta tiks atklāta viena no lielākajām Baltijas valstu regatēm "Gulf of Riga Regatta" (GoRR).

Sports Prezentē Latvijas delegācijas apģērbu Parīzes olimpiskajās spēlēs (VIDEO)

Latvijas delegācijas apģērbu Parīzes olimpiskajās spēlēs dizaineru komanda izstrādājusi divarpus gadus, informē Latvijas Olimpiskā komiteja (LPK).

Sports Dānijas un Slovēnijas futbolisti iekļūst Eiropas čempionāta astotdaļfinālā

Dānijas un Slovēnijas futbolisti otrdien Minhenē iekļuva 2024.gada Eiropas čempionāta astotdaļfinālā.

Sports Francijas un Anglijas futbolisti aizvada pēdējās spēles apakšgrupu turnīrā

2024.gada Eiropas čempionāta favorītes Francija un Anglija šodien aizvadīs apakšgrupu turnīra pēdējos mačos, lūkojot izcīnīt pirmās vietas savās grupās.

Sports Portugāles regbisti Pasaules kausā izrauj uzvaru pār Fidži

Portugāles regbija-15 izlase svētdien Pasaules kausa finālturnīrā izrāva panākumu pār Fidži, kas par spīti zaudējumam iekļuva ceturtdaļfinālā, ārpus labāko astotnieka atstājot Austrāliju. C grupas pēdējā mačā Portugāle ar 24:23 (3:3) pārspēja Fidži.

Sports Īrijas regbisti uzvar Skotiju un sasniedz Pasaules kausa ceturtdaļfināli

Īrijas regbija-15 izlase sestdien noslēdzošajā apakšgrupas mačā guva uzvaru un Pasaules kausā nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā. Īri B grupas mačā ar 36:14 (26:0) pārspēja Skotiju, nodrošinot pirmo vietu grupā.

Sports Jaunzēlandes regbisti PK mačā sagrauj Urugvaju un iekļūst play-off turnīrā

Jaunzēlandes regbija izlase ceturtdien Lionā Pasaules kausa mačā sagrāva Urugvaju un nodrošināja vietu izslēgšanas spēļu turnīrā.