«Blues» panāk izlīdzinājumu Stenlija kausa sērijā (VIDEO)

LETA 13:36, 30.05.2019 0

Sentluisas «Blues» komanda trešdien pirmo reizi vēsturē svinēja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālsērijas mačā, panākot izlīdzinājumu sērijā.

«Blues» viesos ar 3:2 (2:2, 0:0, 0:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Bostonas «Bruins», sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-1.

Visi vārti pamatlaikā tika gūti spēles pirmajās 15 minūtēs. Vispirms mājinieku uzbrucējs Čārlijs Koils piektajā minūtē vairākumā pēc piespēles no galalīnijas trieca ripu vārtos, bet četras minūtes vēlāk pēc Roberta Bortuco metiena no asa leņķa ripa rikošetā atrada ceļu «Bruins» cietoksnī.

Nepagāja ne minūte, kad «Bruins» atkal bija vadībā — Jūakims Nūrdstrems saņēma ripu pretī vārtiem, apveda pretinieku vārtsargu un panāca 2:1. Tiesa, pēc četrarpus minūtēm rezultāts atkal bija neizšķirts, izgājienu divatā pret vienu aizsargu noslēdzot Vladimiram Tarasenko.

Pamatlaikā vairs vārti netika gūti, bet pagarinājums noslēdzās jau pēc nospēlētām nepilnām četrām minūtēm. Uzvaru viesiem atnesa zviedru aizsargs Kārls Gunnašons, kurš bija precīzs no zilās līnijas.

«Blues» vārtsargs Džordans Biningtons šajā duelī atvairīja 21 no 23 pretinieku mestajām ripām, bet Tūkam Raskam bija krietni vairāk darba — viņš tika galā ar 34 no 37 metieniem.

«Patīkami atgriezties mājup ar uzvaru un turpināt strādāt. Labprāt būtu guvis vārtus jau trešajā trešdaļā, bet kāda tam tagad ir nozīme,» pauda uzvaras vārtu autors Gunnašons.

«Pretinieki bija labāki,» teica Rasks. «Protams, daudz ietekmēja Meta Grželčika trauma, jo divas trešdaļas spēlējām ar pieciem aizsargiem, vajadzēja vienkāršot lietas. Viņi pretēja cieši un nedeva mums vietu. Smaga spēle.»

Sērijas trešā spēles notiks piektdien Sentluisā.

«Bruins» ir seškārtēja NHL čempione, iepriekšējo reizi Stenlija kausā uzvarot pirms astoņiem gadiem. Savukārt «Blues» Stenlija kausa finālā atgriezusies pēc 49 gadu pārtraukuma un tīko pēc savas pirmās trofejas.

«Blues» ir vienīgā komanda no pirmās līgas paplašināšanās 1967.gadā, kas nav tikusi pie Stenlija kausa. Savās pirmajās trīs finālsērijās «Blues» zaudēja visās 12 spēlēs.

Pērn Stenlija kausā triumfēja Vašingtonas «Capitals», kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja debitanti Vegasas «Golden Knights», pirmo reizi vēsturē kļūstot par NHL čempioni.

Sports Latvijas U-18 hokejisti pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā piekāpjas Kanādai

Latvijas hokejisti ceturtdien Vantā pasaules U-18 čempionāta ceturtdaļfinālā cieta zaudējumu mačā ar vienaudžiem no Kanādas.

Sports «Borussia» uzvar Čempionu līgas pusfināla pirmajā spēlē

Dortmundes "Borussia" futbolisti trešdien svinēja uzvaru pirmajā UEFA Čempionu līgas pusfināla mačā.

Sports «Hurricanes» un «Avalanche» sasniedz Stenlija kausa izcīņas otro kārtu

Karolīnas "Hurricanes" un Kolorādo "Avalanche" otrdien nodrošināja vietu Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas otrajā kārtā.

Sports Porziņģis iedzīvojies ikra muskuļa sastiepumā

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences ceturtdaļfināla spēlē iedzīvojies ikra muskuļa sastiepumā, otrdien pavēstīja viņa pārstāvētā Bostonas "Celtics".

Kriminālziņas Zviedrijas pilsētā Malmē pirms Eirovīzijas dedzināts Korāns

Zviedrijas pilsētā Malmē, kur notiks Eirovīzijas dziesmu konkurss, kāds vīrietis un sieviete piektdien dedzināja Korāna eksemplāru.

Ekonomika Baltijas valstīs degvielas cenu izmaiņām nav vienotas tendences

Pagājušajā darba nedēļā Baltijas valstu galvaspilsētās bija vērojamas atšķirīgas tendences degvielas cenām, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.

Sports Šilovs atvaira visus pretinieka metienus, Canucks iet tālāk (VIDEO)

Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs piektdien atvairīja visus pretinieka metienus, bet uzbrucējs Teodors Bļugers vienreiz meta pa vārtiem Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņu pārstāvētā Vankūveras "Canucks" komanda izcīnīja uzvaru.

Interesanti fakti 5. maijā Inženieru arsenāls Daugavpils cietoksnī svinēs gadadienu (+VIDEO)

Gada laikā Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrs ir ieguvis labu praktisko pieredzi un plāno arvien aktīvāk strādāt.