Viņš atzina, ka gadījumi ar droniem ir hibrīdtesti, kas parāda "mūsu vājās vietas un neizdarību". Krievijas dronu incidents Gaigalavā jau esot izdiskutēts, bet to, kas attiecas uz Rīgas lidostas gadījumu, Rinkēvičs rosinājis skatīt Nacionālās drošības padomē.
Prezidentu šokējis "atbildības pingpongs" par notikušo, no kā viņš secinājis, ka Rīgas lidosta nav uzlabojusi radaru pamanīšanas spējas. "No augstām tribīnēm runājam par hibrīdkaru, bet Valsts policija stāsta, ka tā nav atbildīga par situāciju, Civilās aviācijas aģentūra stāsta, ka tā arī nav atbildīga, lidosta arī nav atbildīga," ar situāciju neapmierināts Rinkēvičs.
29.janvārī uz Nacionālās drošības padomi tiks aicināti atbildīgie ministri, nevis iestādes. "Ja kāds mūsu iestādēs vēl kaut ko nav sapratis, tad labāk godīgi pateikt, ka nesaprot, un lai atbrīvo savu amatu," noteica prezidents.
"Tad runāsim par neizdarībām. Kādam lidostā bija jāuzņemas vadība un jāiet uz priekšu. Man stāstīja, ka sāk veidoties šis jaunais algoritms. Tās tehniskās spējas it kā bija, bet kur palika reaģēšana, kam vajadzēja notikt laikus?" pauda Valsts prezidents.
Vienlaikus viņš gan aicina situāciju nepārspīlēt, jo ļoti labi zinot, ka Latvijas drošības iestādes un tiesībaizsardzības iestādes strādā atbildīgi.
Jau vēstīts, ka Civilās aviācijas aģentūra (CAA) saistībā ar 2025.gada 13.janvārī notikušajiem dronu lidojumiem Rīgas lidostas teritorijā vērsās Valsts policijā un Valsts drošības dienestā, lūdzot civilās aviācijas nozarei radīto apdraudējumu izmeklēt kriminālprocesa ietvaros.
Valsts policija paziņojusi, ka tā izmeklēs kriminālprocesu par nelikumīgi pilotētajiem droniem Rīgas lidostas teritorijā. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma pantiem par gaisa transporta kustības drošības un ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, kā arī par kaitniecību.
Latvijas gaisa telpā 13.janvārī īstermiņa ierobežojumi tika noteikti trīs reizes. Visi bija saistīti ar konstatētiem bezpilota lidaparātu lidojumiem Rīgas lidosta teritorijā. Lidojumos tika izmantoti vairāki droni. Pēc CAA skaidrotā, aizsardzības sistēmas neidentificēja attiecīgos dronus, jo tiem bija deaktivizēta funkcija, kas ļauj tos uztvert.
CAA rīcībā esošā informācija liecina, ka bezpilota lidaparātu lidojumi, iespējams, ir veikti apzināti ar mērķi apdraudēt civilās aviācijas lidaparātu lidojumu drošumu vai apzinātu Latvijas civilās aviācijas nozares darbības traucēšanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri