• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Veloceļu garums Daugavpilī sasniedz gandrīz 44 kilometrus

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 09:54, 24.06.2024


Veloceļu garums Daugavpilī pašlaik sasniedz 43,79 kilometrus, liecina pašvaldības publiskotā informācija.


Foto: LETA

Daugavpils pašvaldības ilgtermiņa plāni uz tuvākajiem gadiem paredz pakāpeniski attīstīt alternatīvas iespējas ilgtspējīgai mobilitātei - gājēju ceļus, velosatiksmi un elektromobilitāti, kam tiek veidota atbilstoša infrastruktūra. Uzlabojot veloinfrastruktūru pilsētā, Komunālās saimniecības pārvalde (KSP) izstrādāja Daugavpils velosipēdu ceļu karti.

"Pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā noteiktās vadlīnijas satiksmes infrastruktūras attīstības plānošanai Daugavpilī nosaka attīstīt veloceļu tīklu un integrēt to kopējā transporta un tūrisma infrastruktūras pakalpojumu tīklā, sasaistīt vietējos veloceļus ar "EiroVelo" maršrutu, kā arī veidot jaunus veloceļus," skaidro domes deputāts Igors Prelatovs ("Mūsu partija").

Viņš informē, ka KSP izstrādātajā Daugavpils velosipēdu ceļu kartē iekļauti gan uzbūvētie, gan plānotie veloceļi un ceļi, kur nepieciešams uzstādīt atbilstošas ceļa zīmes, lai pilnveidotu kopējo velo ainu pilsētā, gan arī esošo velosipēdu ceļu loģiskie savienojumi, ko ir vērts īstenot nākotnē.

"Patlaban velosipēdu ceļi tiek projektēti gandrīz visos ielu renovācijas projektos. Šobrīd spēkā esošajā teritorijas plānojumā Daugavas ielas garumā ir iezīmēts perspektīvais maģistrālais velosipēdu ceļš, kas savienotu Mežciema apkaimi ar pilsētas centru," pauž Prelatovs.

Pašlaik kopējais veloceliņu garums pilsētā ir 43,79 kilometri. Garākie no tiem, virs astoņiem kilometriem, ir Kauņas ielā un Vidzemes ielā. Trīs kilometru garumu pārsniedz veloceļi 18.novembra ielā, Dunduru ielā.

Veidojot piemērotāku un ērtāku pilsētvidi, pēdējo gadu laikā vairāku pilsētas iestāžu, atpūtas vietu un parku tuvumā uzstādītas velosipēdu novietnes. Savukārt Aizpilsētas parkā ierīkota velosipēdu apkalpošanas stacija. Šis pašapkalpošanās stends ir paredzēts gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem, ļaujot veikt nelielus remontdarbus pašu spēkiem. Stendā ir pieejamas biežāk izmantotās velosipēdu montāžas atslēgas, skrūvgrieži un lāpstiņas, kā arī mehānisks pumpis, kas piemērots dažādu velosipēdu marku, bērnu ratiņu un invalīdu ratiņu riepu pumpēšanai. Stenda izmantošana ir bez maksas. Tas ir pieejams jebkurā diennakts laikā.

Autovadītāji, riteņbraucēji un gājēji ir aicināti būt pieklājīgiem vienam pret otru un ievērot ceļu satiksmes noteikumus, aicina pašvaldībā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā plāno liegt uzturēties arī Baltkrievijā reģistrētām automašīnām

Tieslietu ministrija (TM) šobrīd izstrādā un iesniegs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai likumprojektu, lai liegtu Latvijā uzturēties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, tostarp šķērsot ar šādām automašīnām valsts robežu tranzītā. Jau pašlaik līdzīgs regulējums ieviests attiecībā uz Krievijā reģistrētām automašīnām.

Sabiedrība Rinkēvičs: patiesības mirklis par valdības rīcībspēju gaidāms rudenī

"Patiesības mirklis" par Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības rīcībspēju gaidāms pēc vasaras pārtraukuma, pirmdien intervijā TV3 izteicās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Vidusskolēni izkrituši galvenokārt matemātikas eksāmenā

Optimālā līmeņa centralizētajā eksāmenā matemātikā 15% minimālo kopvērtējuma slieksni nav sasnieguši ap 2700 vidusskolēnu, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) pirmie provizoriskie rezultāti.

Sabiedrība Demogrāfs Ilmārs Mežs atrisina zemā mūža ilguma mīklu Latvijā (+VIDEO)

1938. gadā īsāks mūžs bija Francijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā un Spānijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Vētra Daugavpils pašvaldībai nodarījusi 111 000 eiro zaudējumus

Vētra, kas pagājušajā trešdienā, 19.jūnijā, notika Daugavpilī, pašvaldībai nodarījusi 111 000 eiro zaudējumus, otrdien preses konferencē informēja Komunālās saimniecības pārvaldes vadītājs Valērijs Golubevs.

Sabiedrība LTV: Daugavpils pilsētas svētkos uzdarbojušies okupācijas slavinātāji

Daugavpils pilsētas svētku laikā ar video starpniecību uzstājies arī krievu komiķis Denis Dorohovs, kurš iepriekš paudis atbalstu Krievijas agresijai Ukrainā, vēstīja Latvijas Televīzija (LTV).

Kriminālziņas Sadurta Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītāja

Pagājušās nedēļas izskaņā uzbrukumā sadurta Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītāja Inta Vaivode, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, vēsta Latvijas Televīzija.

Kultūra Valstspilsēta Daugavpils veicina slāvu kultūras attīstību (+VIDEO)

Vietējās varas iestādes iesaista sabiedriskās organizācijas.