• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Gada sākumā Latvijā dzīvojuši 180 455 nepilsoņi

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:35, 29.05.2024


Gada sākumā Latvijā dzīvojuši 180 455 nepilsoņi, 1 719 396 pilsoņi un 141 702 ārzemnieki, liecina Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē prezentētā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informāciju.Ārvalstīs dzīvojuši vēl 4696 nepilsoņi.

Statistika liecina, ka kopš 1995.gada nepilsoņu skaits ar katru gadu samazinājies. Ja vēl 1995.gadā valstī bija reģistrēti 730 000 nepilsoņu, tad 2023.gadā - 187 404 nepilsoņi.

Gada sākumā 91 689 nepilsoņi reģistrēti Rīgā, bet 10 744 Daugavpilī. Pārējās lielākajās pilsētās reģistrēts mazāks nepilsoņu skaits, piemēram, Rēzeknē - 1241 nepilsonis, bet Ogres novadā - 2694 nepilsoņi.

Aptuveni puse nepilsoņu bija vecāki cilvēki. 30% ir vecumā no 71 gada un vecāki, bet 24% - vecumā no 61 līdz 70 gadiem. Savukārt 20% ir vecumā no 51 līdz 60 gadiem. Tie bērni, kuri dzimuši nepilsoņu ģimenēs pēc 2020.gada 1.janvāra, vairs nesaņem nepilsoņa statusu.

Šogad septiņi cilvēki atteikušies no Latvijas nepilsoņa statusa, bet 48 šis statuss atņemts. Starp tiem ir ASV, Krievijas un Izraēlas pilsoņi.

Naturalizācijas iesniegumu skaits liecina, ka 2013.gadā saņemti 1939 iesniegumi, tad 2021.gadā 562., 2022.gadā 1175, bet 2023.gadā 1280 iesniegumi. Šogad līdz aprīļa beigām reģistrēts 301 iesniegums.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība LVC: Būvdarbi notiek 75 valsts autoceļu posmos

Visos valsts reģionos rit aktīva ceļu būvdarbu sezona un autovadītājiem ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem un papildu laiku ceļā 75 valsts autoceļu posmos, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Ventspils novada Vārves pagastā notiks jūras desanta izsēšanās operācija

Starptautiskajās militārajās mācībās "Baltops 24", kurās Latvijas teritorijā piedalās aptuveni 1500 Latvijas un sabiedroto karavīru, plānota arī jūras desanta izsēšanās Ventspils novadā, aģentūru LETA informēja Nacionālie bruņotie spēki.

Sabiedrība Piektdien austrumu un centrālajos novados gaidāms lietus

Piektdien daudzviet Latgalē, Sēlijā un Vidzemē, kā arī vietām Zemgalē gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Saeima atsakās no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, atsakoties no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas.

Lasiet arī

Pasaule Lietuvā ierosina atņemt pilsonību balerīnai Ilzei Liepai

Lietuvas Pilsonības komisija trešdien ierosināja valsts prezidentam Gitanam Nausēdam atņemt izņēmuma kārtā piešķirto Lietuvas pilsonību Krievijas balerīnai Ilzai Liepai, kuras tēvs ir latviešu baletdejotājs Māris Liepa.

Sabiedrība Ukraiņu sportistei Bilokrinickai rosina piešķirt Latvijas pilsonību

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija izskatīšanai parlamentā iesniegusi likumprojektu Latvijas pilsonību piešķirt Ukrainas pilsonei, sportistei Jevai Bilokrinickai.

Sabiedrība Sociālo tīklu satraukusi versija par Pļuščenko Latvijas pasi (+VIDEO)

Valsts kompetentās iestādes nesteidzas sniegt patiesu informāciju par pretrunīgi vērtēto sportista identitāti.

Pasaule Baletdejotājai Ilzei Liepai varētu atņemt Lietuvas pilsonību

Krievijas baletdejotājai Ilzei Liepai, kuras tēvs ir latviešu baletdejotājs Māris Liepa, par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu atbalstošiem izteikumiem varētu tikt atņemta Lietuvas pilsonība, kas viņai piešķirta par īpašiem nopelniem.