• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Noteiks stingrākas prasības trešajās valstīs reģistrētu automašīnu vadītājiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 12:30, 21.05.2024


Grozījumi likumā nosaka pienākumu ārvalstniekiem deklarēt trešajā valstī reģistrēta transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē Latvijā.Šodien Ministru kabinets atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos grozījumus Ceļu satiksmes likumā (CSL), tostarp nosakot stingrākas prasības un atbildību trešajās valstīs reģistrētu transportlīdzekļu vadītājiem un elektroskrejriteņu lietotājiem.

CSL ir veiktas vairākas izmaiņas, kas paredz stingrākas prasības un atbildību transportlīdzekļu vadītājiem. Grozījumi likumā nosaka pienākumu ārvalstniekiem deklarēt trešajā valstī reģistrēta transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē Latvijā. Deklarēšanas pienākums noteikts potenciālajam ceļu satiksmes dalībniekam, proti, personai, kura ar trešajā valstī reģistētu transportlīdzekli piedalās ceļu satiksmē. Likumā tagad ir noteikta arī personas administratīvā atbildība par deklarēšanas neveikšanu. Tāpat likumā ietverta personas administratīvā atbildība par elektroskrejriteņa nereģistrēšanu.

Ņemot vērā Eiropas Savienības tiesību aktus, kas paredz katrai dalībvalstij rīcības brīvību noteikt dažādas iespējas transportlīdzekļa vadītājiem, tagad arī Latvijā vadītājiem pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas ir atļauts savas valsts teritorijā vadīt pasažieru pārvadāšanai paredzēto D un D1 kategorijas transportlīdzekli. CSL grozījumos noteikts, ka 18 gadus sasniedzis autovadītājs ar D un D1 kategorijas transportlīdzekļiem drīkst veiktu regulārus pasažieru pārvadājumus savas valsts teritorijā, ja maršruta garums nepārsniedz 50 kilometrus, kā arī vadīt minētos transportlīdzekļus bez pasažieriem visā savas valsts teritorijā.

Īstenojot resursu lietderīgas izmantošanas principus, CSL grozījumi paredz arī atteikšanos no vizuālas informācijas uzlīmes (tehniskās apskates uzlīme), kas apliecina derīguma termiņu transportlīdzekļa atļaujai piedalīties ceļu satiksmē, attiecībā uz automobili, motociklu, piekabi un militāro transportlīdzekli. Turpmāk faktu, ka transportlīdzeklim ir veikta valsts tehniskā apskate un ir dota atļauja dalībai ceļu satiksmē, apliecinās ieraksts reģistrā, kā arī personai izsniegtais tehniskās apskates novērtējuma apliecinošs protokols. Vienlaikus jebkurai personai, izmantojot Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) nodrošinātos e-pakalpojumus, bez maksas būs iespēja pārliecināties par transportlīdzeklim veikto valsts tehnisko apskati un tās derīguma termiņu.

Izmaiņas CSL ir veiktas arī attiecībā uz kārtību, kas nosaka transportlīdzekļa evakuāciju no ātrgaitas ceļiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība LVC: Būvdarbi notiek 75 valsts autoceļu posmos

Visos valsts reģionos rit aktīva ceļu būvdarbu sezona un autovadītājiem ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem un papildu laiku ceļā 75 valsts autoceļu posmos, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Ventspils novada Vārves pagastā notiks jūras desanta izsēšanās operācija

Starptautiskajās militārajās mācībās "Baltops 24", kurās Latvijas teritorijā piedalās aptuveni 1500 Latvijas un sabiedroto karavīru, plānota arī jūras desanta izsēšanās Ventspils novadā, aģentūru LETA informēja Nacionālie bruņotie spēki.

Sabiedrība Piektdien austrumu un centrālajos novados gaidāms lietus

Piektdien daudzviet Latgalē, Sēlijā un Vidzemē, kā arī vietām Zemgalē gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Saeima atsakās no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, atsakoties no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas.