• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pīrsings. No seniem rituāliem līdz mūsdienu mākslai

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 06:20, 22.04.2024


Modes akcents vai kultūras mantojums? Pīrsings noteikti ir pasaulē populārākā un pieprasītākā ķermeņa modifikācija ar ļoti bagātu un noslēpumainu pagātni.Dažādos laikmetos pīrsingam ir bijušas dažādas lomas, sākot no aizsardzības metodes pret ļaunajiem gariem, kā līdzeklis pretinieku baiļu izraisīšanai un beidzot ar drosmes un sociālā statusa simbolu.

Visos šajos gadījumos pīrsings joprojām ir unikāls ķermeņa modifikācijas veids, kas vienlaikus atspoguļo personīgās vēlmes un modes tendences, kā arī dziļas kultūras tradīcijas.

Kāds mūsdienās ir moderns pīrsings un kā tas laika gaitā ir mainījies, uzzināsiet no šī raksta kopā ar VEAN TATTOO.

Viens no populārākajiem pīrsingu veidiem ir ausu pīrsings.

Visu laiku klasika, vai tā tiešām ir un no kurienes šī klasika radās?

Ausu caurduršana ir vecākā ķermeņa modifikācija. Vecākajai mūmijai, vārdā Ötzi, atrasta Alpos uz Austrijas un Itālijas robežas, tika konstatētas ausu caurduršanas pēdas. Tika uzskatīts, ka, lai novērstu garu iekļūšanu smadzenēs pa auss eju, tika veikti ausu pīrsingi, jo viņi uzskatīja, ka metāls atbaida garus un dēmonus. Taču mūsdienu ausu caurduršana ietver ne tikai caurdurtu ādu. Varat apspēlēt šo, kā vēlaties, taču mūsdienās joprojām ir nepārprotami favorīti, kurus mēs vēlamies izteikt.

Helix - ir viena no skaistākajām un nesāpīgākajām auss pīrsinga punkcijām, jo ​​tiek caurdurta auss augšējā skrimšļa daļa, kurai maz nervu galu. Šādam pīrsingam ir neticami daudz rotaslietu, kas ļauj neierobežot iztēli to izvēlē.Industrial - ir brutāls, provokatīvs pīrsings, kas tiek veikts divās vietās, viens otram pretī, auss augšdaļā un nostiprināts ar vienu rotaslietu. Šis pīrsings nav piemērots visiem, meistars pirms pīrsinga apskata ausi un, ja tas ir anatomiski iespējams, viņš uzņemas pīrsingu veikt.Tragus - Šāda veida pīrsings izskatās ļoti eleganti, caurdurtais tragus izskatās graciozs un glīts. Neskatoties uz to, ka to visbiežāk dara sievietes, vīriešiem tragus izskatās ne mazāk spilgti.Papildus ausu caurduršanai ļoti populārs ir deguna pīrsings.

Šāda veida ķermeņa modifikācijas mūsdienās ciena ne tikai modes cienītāji, bet arī kultūras sekotāji, kas godā savas gadsimtiem senās tradīcijas.

Septum - deguna starpsienas punkcija starp nāsīm, šāda veida pīrsings ir pazīstams kopš ļoti seniem laikiem, karotāju ciltis taisīja sev starpsienu un metāla vietā ievietoja kociņus, lai pretiniekam izskatītos biedējošāk. Mūsdienu pasaulē tas vairāk ir saistīts ar sevis izpaušanu un nepavisam nav biedējošs, tieši otrādi, tas vilina, piesaista uzmanību un interesi pīrsinga nēsātājam.Nāss pīrsings - šis estētiski pievilcīgais pīrsings ir viens no visizplatītākajiem un simboliskākajiem pīrsingu veidiem, kur pēc valkātāja pieprasījuma deguna spārns tiek caurdurts dažādos augstumos. Tas ir ļoti izplatīts Indijas sieviešu vidū, kur tā ir sievišķības, skaistuma un vitalitātes personifikācija.Pīrsings ir vairāk nekā tikai ķermeņa dekorēšana, tā ir dziļi personiska izvēle, smeļoties iedvesmu gan no mūsdienu modes, gan bagātas vēsturiskās pagātnes.

Aicinām apmeklēt VEAN TATTOO studijas, lai kopīgi izpētītu ķermeņa pīrsingu pasauli, kur modes un kultūras mantojums saplūst, radot kaut ko unikālu un mūžīgi skaistu.

Apmaksāta publikācija


RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Vairāk nekā 7 miljonus eiro paredz purvu ekosistēmu atjaunošanai

Vairāk nekā 7 miljoni eiro būs pieejami purvu ekosistēmu atjaunošanai, paredz šodien valdības pieņemtie Eiropas Savienības nozīmes biotopu vai purvu ekosistēmu atjaunošanas noteikumi.

Sabiedrība No Valmieras līdz Mūrmuižai plāno nocirst 123 kokus

Gājēju un velosipēdu ceļa izbūves dēļ no Valmieras līdz Mūrmuižai ceļa zemes nodalījuma joslā plāno nocirst 123 kokus, liecina informācija Valmieras novada pašvaldības mājaslapā.

Sabiedrība Saeima atliek priekšlikuma par alkohola norobežošanu veikalos skatīšanu

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien atlika priekšlikuma par alkohola norobežošanu veikalā skatīšanu, dodot laiku Ekonomikas ministrijai (EM) un Veselības ministrijai (VM) to izdiskutēt.

Sabiedrība Noteiks informāciju, kas obligāti jānorāda kaķu un suņu pārdošanas sludinājumos

Valdībā otrdien nolēma noteikt informāciju, kas obligāti jānorāda kaķu, suņu un mājas sesku pārdošanas sludinājumos, kā arī precizēja prasības par pārdodamā dzīvnieka minimālo vecumu un nepieciešamajiem dokumentiem.

Lasiet arī

Pasaule "Krievijai ir jātiek izolētai par izvērsto agresijas karu Ukrainā"

Inese Lībiņa-Egnere NB8 tieslietu ministru sanāksmē: nogurumam Ukrainas atbalstā nav pamata; jābūt ambiciozākiem atbildē Krievijai.

Sabiedrība Rīgas pašvaldība veica valstspilsētas teritorijas lāzerskenēšanu (+VIDEO)

Kombinētais blīvums uz zemes var sasniegt pat 300 punktus uz vienu kvadrātmetru.

Sabiedrība Trešdien daudzviet īslaicīgi līs un ducinās pērkons

Trešdien Latvijas lielākajā daļā gaidāms īslaicīgs lietus, vietām - stipras pērkona lietusgāzes, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Vairāk nekā 7 miljonus eiro paredz purvu ekosistēmu atjaunošanai

Vairāk nekā 7 miljoni eiro būs pieejami purvu ekosistēmu atjaunošanai, paredz šodien valdības pieņemtie Eiropas Savienības nozīmes biotopu vai purvu ekosistēmu atjaunošanas noteikumi.