• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aptauja: Samazinājusies Latvijas iedzīvotāju tieksme pēc cenzūras

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 17:22, 12.04.2024


Pēdējā gada laikā ir samazinājusies Latvijas iedzīvotāju tieksme pēc cenzūras, liecina pētījumu aģentūras SKDS šī gada janvārī veiktās aptaujas dati.Saskaņā ar aptauju, janvārī vairs tikai 48% pilnībā vai daļēji piekrita, ka būtu jāaizliedz cilvēkiem izteikt tādus politiskus uzskatus, kas varētu kaitēt valstij. Pirms gada šādi domāja 57% iedzīvotāju.

Savukārt nepilna puse jeb 46% šogad uzskata, ka cilvēkiem nebūtu jāaizliedz izteikt politiskos uzskatus, kas varētu kaitēt valstij, bet 6% ir grūti pateikt. 2023.gadā politisko uzskatu ierobežošanu neatbalstīja 35% aptaujāto, bet noformulēt savu viedokli nevarēja 9%.

Līdzīga satura aptaujas SKDS veic jau kopš 1998.gada. Tolaik viedoklim, ka cilvēkiem būtu jāaizliedz izteikt valstij kaitnieciskus politiskus uzskatus, pilnībā vai daļēji atbalstīja 66% un tikai 27% nepiekrita apgalvojumam. Taču rekordaugsta tieksme pēc cenzūras novērota 2020.gada janvārī, kad aizliegt valstij kaitnieciskus politiskus uzskatus pilnībā vai daļēji atbalstīja 68%. Nepilna ceturtā daļa jeb 24% tam nepiekrita, bet 8% nebija sava viedokļa.

Viszemākā tieksme pēc cenzūras novērota 2009.gadā, kad aizliegumam pilnībā vai daļēji piekrita 42%, tam nepiekrita - 40%, bet grūti pateikt bija 18% iedzīvotāju.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Līdz oktobrim plāno pabeigt austrumu robežas militārās stiprināšanas pirmo kārtu

Aizsardzības resors līdz oktobrim plāno pabeigt pirmās kārtas realizāciju austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plānā, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Sabiedrība Brīvprātīgo rezervistu kursā varēs pieteikties vecāki cilvēki

Reaģējot uz sabiedrības lielo interesi par brīvprātīgu pieteikšanos rezervistu apmācībai, turpmāk rezervistu militārās pamatapmācības kurss notiks divas reizes gadā - vasarā un ziemā, turklāt tam varēs pieteikties arī vecāki cilvēki, informē Aizsardzības ministrija.

Sabiedrība Brīvdienās karstuma dēļ slimnīcā nogādāts piecgadnieks

Aizvadītajās brīvdienās karstuma dēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) vidēji smagā stāvoklī slimnīcā nogādāja kādu piecus gadus vecu bērnu, kurš bija ilgstoši rotaļājies ārā.

Sabiedrība Kas senioriem un viņu tuviniekiem jāzina par sociālās aprūpes iestādēm (+VIDEO)

Šajā situācijā tiek vērtēta arī personas un viņas apgādnieku maksātspēja.

Lasiet arī