• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vēstulē valsts augstākajām amatpersonām aicina saglabāt Pāles pamatskolu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:42, 11.04.2024


"Vidzemes lībiskā kultūrtelpa" vēstulē aicina valsts augstākās amatpersonas un Limbažu novada domi saglabāt Limbažu novada Pāles pamatskolu, informē Vidzemes lībiskās kultūrtelpas vadītāja Lolita Ozoliņa.


Foto: LETA

Neformālā organizācija, kurā esot apvienojušies aptuveni 150 cilvēku, aicina "izvērtēt un iedziļināties kultūrtelpu pastāvēšanas būtībā", uzsverot izglītības iestāžu saglabāšanas lomu Latvijas Nacionālā kultūras mantojuma sarakstā ierakstīto kultūrtelpu teritorijās.

"Vēršam uzmanību uz to, ka Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosinātie grozījumi Izglītības likumā un lauku un mazapdzīvotu teritoriju skolu darbības izvērtējumam tiek vērtēti tikai kvantitatīvie rādītāji. Izvērtējumā nav veikta būtiska konkrēto apdzīvoto vietu nozīmes analīze kultūrvēsturiskā kontekstā, tajā skaitā vērtējot lauku skolu nozīmi vietējās kultūridentitātes veidošanā un dzīvā mantojuma pārmantojamībā," uzsver Ozoliņa.

"Vidzemes lībiskās kultūrtelpas" pārstāvji uzskata, ka Pāles pamatskola esot viens no "Vidzemes lībiskās kultūrtelpas sociālajiem, izglītojošajiem un kultūras centriem, kam ir izšķiroši svarīga nozīme vietējās kultūridentitātes saglabāšanā". Pāles pamatskolas slēgšana apdraudot "Vidzemes lībiskā kultūras mantojuma rekonstruēšanu, saglabāšanu un tālāknodošanu".

Saskaņā ar Limbažu novada Izglītības pārvaldes apkopotajiem datiem, šā gada sākumā Pālēs pamatskolā mācījās 58 skolēni, strādāja 13 pedagogi un deviņi tehniskie darbinieki. Skolā darbojas arī pirmsskolas grupas.

"Aicinām saglabāt Pāles pamatskolu, ļaujot nodrošināt Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanu un tālāknodošanu, stiprinot Latviju un tās vērtības. Skolas izmaksas gadā no valsts budžeta līdzekļiem plānotas ap 371 000 eiro, tajā skaitā finansējums no pašvaldības budžeta ap 74 000 eiro gadā. Lūdzam rast risinājumu nacionālā mērogā, lai Pāles pamatskolas darbību būtu iespējams finansēt arī turpmāk," teikts atklātajā vēstulē.

Atklātā vēstule adresēta Valsts prezidentam, Ministru prezidentei, izglītības un zinātnes ministrei, kultūras ministrei, finanšu ministram, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un pašvaldībai. To parakstījusi Ozoliņa un biedrības "Make Art" valdes priekšsēdētājs Reinis Druvietis.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ūdens jūrā daudzviet kļuvis ledaini auksts

Austrumu vēja dēļ Latvijas piekrastes lielākajā daļā ūdens jūrā kļuvis auksts, siltāks tas ir Rīgas līča Kurzemes piekrastē, liecina meteoroloģiskā informācija.

Sabiedrība Ceturtdien vietām būs pērkona negaiss, ziemeļaustrumos saglabāsies sauss laiks

Ceturtdienas pēcpusdienā daudzviet Latvijā - galvenokārt Kurzemē, Zemgalē un Sēlijā - gaidāms īslaicīgs lietus, vietām būs pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība LTV atceļ plānotās EP priekšvēlēšanu debates krievu valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) galvenā redaktore Sigita Roķe, konsultējoties ar LTV Redakcionālo padomi, nolēmusi atcelt Eiropas Parlamenta (EP) priekšvēlēšanu debates krievu valodā, informēja LTV.

Lasiet arī

Sabiedrība lZM: skolēnu skaita kritērijam neatbilst vairāk nekā 70 vidusskolas

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plānotajiem optimālā skolēnu skaita kritērijiem neatbilst vairāk nekā 70 vidusskolas Latvijā, Latvijas Radio atzina IZM Izglītības departamenta direktore Edīte Kanaviņa.

Sabiedrība «Es izvēlējos bērnam latviešu programmu»

Mazākumtautību skolas gatavojas pārejai uz mācībām valsts valodā.

Sabiedrība No 1.septembra – tikai latviski! Mazākumtautību skolas aktīvi gatavojas reformai

Rīgas pašvaldības skolas strādā gan pie īstermiņa, gan ilgtermiņa rīcības plāniem par pāreju uz mācībām latviešu valodā.