• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Iestājas par to, lai visiem pensiju saņēmējiem tiktu pārskatīts pensijas apmērs

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 14:07, 14.03.2024

Andris Ērglis


Nepieciešams virzīties uz "bāzes pensijas" noteikšanu visiem vecuma pensijas saņēmējiem - līdzīgi kā tas jau ir gan Igaunijā, gan Lietuvā.


Foto: pixabay

Labklājības ministrs Uldis Augulis un Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs ticies ar Latvijas Pensionāru Federācijas Domi, lai pārrunātu aktuālos jautājumus, kas skar seniorus.

Uldis Augulis: "Esmu gandarīts, ka pusgada laikā, kopš kļūšanas par Labklājības ministru ir izdevies rast iespēju, lai kaut nedaudz, bet celtu senioru dzīves līmeni un turpinātu uzlabotu senioriem sniegto pakalpojumu piedāvājumu. Tikpat aktīvi turpināsim atbalstīt mūsu seniorus."

Sarunas laikā tika akcentēts, ka šobrīd ceturtā daļa pensiju saņēmēju indeksē tikai daļu pensijas. Tādējādi rodas pretruna, ka cilvēkiem, kas aktīvi darbojušies darba tirgū un sociālās apdrošināšanas iemaksas veikuši no apmēra ziņā lielākas algas un ilgāku laika periodu, un godprātīgi nopelnītais pensijas apmērs pārsniedz 50% no iepriekšējā kalendārā gada vidējās apdrošināšanas iemaksu algas valstī, viss pensijas apmērs netiek pārskatīts, viņu pensija ar katru gadu zaudē savu vērtību. Tāpēc ministrs uzsvēra, ka iestājas par to, lai jau no 2024.gada visiem pensiju saņēmējiem tiktu pārskatīts viss pensijas apmērs.

Sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka, ņemot vērā kopumā zemos pensiju apmērus un to prognozēto vēl zemāku atvietojuma līmeni nākotnē, nepieciešams virzīties uz "bāzes pensijas" noteikšanu visiem vecuma pensijas saņēmējiem - līdzīgi kā tas jau ir gan Igaunijā, gan Lietuvā. Piemaksas pilnveidošana varētu būt viens no variantiem virzībai uz "bāzes pensiju", kas nodrošinātu taisnīgumu pret visiem vecuma pensijas saņēmējiem, neatkarīgi no laika, kad piešķirta pensija.

"Bāzes pensija" būtu regulārs ikmēneša maksājums, kas no valsts pamatbudžeta līdzekļiem izmaksājams papildu no valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām aprēķinātajai vecuma pensijai. "Bāzes pensija" tiktu izmaksāta visiem vecuma pensijas saņēmējiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ventspils novada Vārves pagastā notiks jūras desanta izsēšanās operācija

Starptautiskajās militārajās mācībās "Baltops 24", kurās Latvijas teritorijā piedalās aptuveni 1500 Latvijas un sabiedroto karavīru, plānota arī jūras desanta izsēšanās Ventspils novadā, aģentūru LETA informēja Nacionālie bruņotie spēki.

Sabiedrība Piektdien austrumu un centrālajos novados gaidāms lietus

Piektdien daudzviet Latgalē, Sēlijā un Vidzemē, kā arī vietām Zemgalē gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Saeima atsakās no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, atsakoties no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas.

Sabiedrība Tiesa: Rīgas domei būs jāatjauno gāzes sprādzienā Āgenskalnā cietušais nams

Rīgas pilsētas tiesā šodien apmierināja gāzes sprādzienā 2020.gada nogalē Āgenskalnā sabojātās dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku prasību pret Rīgas domi par ēkas atjaunošanu.

Lasiet arī

Ekonomika Nauda vecumdienam: Latvijā fiksēja pensiju iemaksu pieaugumu par 18% (+VIDEO)

Ikviens iedzīvotājs pats ir atbildīgs par savu uzkrājumu, pauž eksperts.

Sabiedrība Vai Latvijas seniori spēs sasniegt Skandināvijas uzplaukumu (+VIDEO)

Lai būtiski nepazeminātos dzīves kvalitāte, pensijai vajadzētu būt vismaz 70-80% apmērā no pirmspensijas ienākumiem.

Sabiedrība LM iesniegusi apspriešanai grozījumus par ikmēneša piemaksu pie pensijas

Labklājības ministrija (LM) iesniegusi publiskai apspriešanai grozījumus Ministru kabineta noteikumos par ikmēneša piemaksu pie vecuma un invaliditātes pensijas.

Ekonomika Privāto pensiju fondu pensiju plānos pērn iemaksāts par 17,9% vairāk

Latvijas privāto pensiju fondu pensiju plānos pagājušajā gadā iemaksāti 113,645 miljoni eiro, kas ir par 17,9% vairāk nekā 2022.gadā, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Bankā.