• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Baiba Rubesa sasauc konferenci par sieviešu līdztiesību (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:02, 25.02.2024


Atalgojuma plaisa starp dzimumiem Latvijā ir 17,1%, kas ir viena no lielākajām Eiropas Savienībā.


Rubesa 2021. g. kļuva par HansaMatrix padomes priekšsēdētāju.

Trīs no četriem vīriešiem (74%) pilnībā piekrīt vai drīzāk piekrīt, ka Latvijā pastāv dzimumu līdztiesība vadošos amatos uzņēmumos un citās organizācijās, piemēram, valdēs, padomēs u.tml., kamēr līdzīgi domā tikai 44% sieviešu, liecina jaunākie "Novatore dzimumu līdztiesības barometra" dati. Aptauja tapusi sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat", un tā parāda, ka izpratne par dzimumu līdztiesību profesionālajā un ģimenes dzīvē starp dzimumiem joprojām būtiski atšķiras.

"Ir skaidrs, ka Latvija ir daudz panākusi dzimumu līdztiesības jomā un varbūt ārēji šķiet, ka viss ir kārtībā, tomēr dati liecina, ka nebūt nedzīvojam ideālā pasaulē. Atalgojuma plaisa ir 17,1%, kas ir viena no lielākajām Eiropas Savienībā. Sievietēm joprojām ir sarežģītāk ieņemt vadošus amatus labi apmaksātās nozarēs un Latvijas TOP 500 uzņēmumu vadošajos amatos ir tikai 25% sieviešu un valsts kapitālsabiedrībās - 35%. Nav viegli iejusties otra kurpēs, īpaši, ja pats atrodies varas pozīcijās. Tāpēc vēlamies vērst uzmanību, ka darāmā joprojām ir daudz, lai mēs visi kopā kā sabiedrība justos atbalstīti, motivēti, spētu sekot saviem profesionālajiem sapņiem un veicinātu savu personīgo un visas valsts finansiālo labklājību," saka "Novatore" līdzdibinātāja Baiba Rubesa.

Baiba Anda Rubesa (dzimusi 1954. gada 21. aprīlī, Kanadā) ir latviešu uzņēmēja un sabiedrisko attiecību speciāliste. Viņa ir bijusi SIA Latvija Statoil izpilddirektore (2001—2008), kopuzņēmuma AS RB Rail valdes priekšsēdētāja un izpilddirektore (2015—2018). Viņa ir režisores Baņutas Rubess māsa.

"Novatore Impact Summit" ir starptautiska konference sieviešu ekonomiskai spēcināšanai, kas šī gada 7.martā notiks Rīgā. Tās mērķis - veicināt sieviešu ekonomisko aktivitāti un sekmēt dzimumu dažādību augstākajās biznesa līderpozīcijās. Konferencē pulcēsies 30 Baltijas un pasaules līmeņa runātāji/-as, lai izglītotu un iedvesmotu sievietes īstenot savas karjeras ambīcijas un gūt lielāku ietekmi ekonomikā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Iedzīvotājiem nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi nepieaugs

Saeima: Nekustamā īpašuma nodokļa maksājumiem tiks izmantota fiskālā kadastrālā vērtība, kas paliks līdzšinējā apmērā.

Sabiedrība Kultūras ministre Logina iztur opozīcijas demisijas pieprasījumu

Saeimas vairākums šodien noraidīja opozīcijā esošās Nacionālās apvienības (NA) demisijas pieprasījumu kultūras ministrei Agnesei Loginai (P).

Sabiedrība Skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, ar kuriem plānots noteikt, ka skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves.

Sabiedrība Eksperts paskaidro, kā uz 100% izmantot viedtālruni (+VIDEO)

Ne tikai drošības sistēmas, bet arī kiberuzbrukumi kļūst arvien komplicētāki.

Lasiet arī

Veselība Šonedēļ Latvijas dāmas varēs atjaunināt savu krūšu veselību (+VIDEO)

Ikviena sieviete vecumā no 50 gadiem tiek aicināta sameklēt sev tuvāko mamogrāfu.

Veselība Vai kontracepcija ietekmē depresiju Latvijas sievietēm (+VIDEO)

"Nevēlama grūtniecība ir daudz nopietnāks faktors", - pauž eksperti.

Sabiedrība Par palīdzības tālruni no vardarbības cietušām sievietēm «vēl pāragri prognozēt»

Pašlaik "vēl pāragri prognozēt", kad Latvijā sāks darboties palīdzības tālruņa numura 116016, kas paredzēts no vardarbības cietušu sieviešu atbalstam, aģentūrai LETA sacīja Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite.

Sabiedrība Tieslietu ministre: Vardarbība pret sievieti Latvijā ir apkaunojums

Vardarbība pret sievieti Latvijā ir apkaunojums, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV).