• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


No maija mainīsies atkritumu apsaimniekošanas maksa Liepājā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 20:37, 18.02.2024


No maija mainīsies atkritumu apsaimniekošanas maksa Liepājā, ziņo pašvaldība.


Foto: LETA

Ņemot vērā, ka atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma līgumu darbības termiņi tuvojas beigām, pašvaldība pērn izsludināja atklātu iepirkuma konkursu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Noslēdzoties jaunajai iepirkuma procedūrai, no 1.maija Liepājā mainīsies atkritumu apsaimniekošanas maksa. Lēmums vēl jāapstiprina Liepājas domes sēdē, kas gaidāma 22.februārī.

Izvērtējot atklāta iepirkuma konkursa "Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Dienvidkurzemes atkritumu apsaimniekošanas reģiona pašvaldību administratīvajās teritorijās" iesniegtos piedāvājumus, balstoties uz lētāko cenu, pieņemts lēmums, ka pakalpojumu Liepājā sniegs divi uzņēmumi - SIA "Eco Baltia vide" un pilnsabiedrība "Vides pakalpojumi Liepājai".

SIA "Eco Baltia vide" sniegs atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu Liepājā no Tirdzniecības kanāla līdz pilsētas ziemeļu robežai, kur kopējā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa būs 24,93 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) par viena kubikmetra nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, savukārt pilnsabiedrība "Vides pakalpojumi Liepājai" sniegs atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu Liepājā no pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam, kur kopējā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa būs 24,87 eiro bez PVN par viena kubikmetra nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Pašvaldība skaidro, ka samazināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas izmaksas iedzīvotāji var, īstenojot atkritumu, tai skaitā bioloģisko atkritumu, šķirošanu. Pašlaik iedzīvotāji to var darīt brīvprātīgi, piesakot bioloģisko atkritumu konteineru savas mājas apsaimniekotājam (daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas) vai atkritumu apsaimniekotājam (privātmājas). Maksa par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu ir noteikta 60% apmērā no pašvaldības noteiktās maksas par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu - no 1.maija tas būs 8,53 eiro par vienu kubikmetru Liepājas teritorijā no Tirdzniecības kanāla līdz pilsētas ziemeļu robežai un 7,49 eiro par vienu kubikmetru teritorijā no pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam.

Salīdzinot sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu šogad dažādās Latvijas valstspilsētās, Liepājā izmaksas ir ceturtās zemākās - vidējās izmaksas 24,90 eiro bez PVN, savukārt citās pilsētās tā sasniedz pat 33,62 eiro bez PVN.

Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu veido pašvaldības noteiktā maksa, kurā ir ietvertas visas izmaksas par nešķiroto un dalīti savākto atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, šķirošanu un citām normatīvajos aktos noteiktajām darbībām, ko veic pirms atkritumu reģenerācijas un kas samazina apglabājamo atkritumu apjomu, kā arī maksa par atkritumu noglabāšanu atkritumu poligonā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Jelgavas mērs Rāviņš pērn algā saņēmis par 17 800 eiro vairāk

Jelgavas mēra Andra Rāviņa (ZZS) alga par darbu pašvaldībā pagājušajā gadā bijusi 58 500 eiro, kas ir par 17 835 eiro vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.

Sabiedrība Šodien kavējas vilcieni Jelgavas virziena līnijā

Pirmdien kavējas vilcieni Jelgavas virziena līnijā, liecina AS "Pasažieru vilciens" (PV) publiskotā informācija.

Sabiedrība Zināms, cik pērn nopelnīja Balvu novada domes priekšsēdētājs Maksimovs

Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs (Latgales partija) pērn nopelnījis 51 768 eiro, kas, salīdzinot ar 2022.gadu, ir par 9% vairāk, liecina mēra iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Sabiedrība Aptauja: Ukrainas vai kara bēgļu atbalstam ziedojuši 38,7% Latvijas iedzīvotāju

Ukrainas vai kara bēgļu atbalstam ziedojuši 38,7% Latvijas iedzīvotāju, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS, pēc aģentūras LETA pasūtījuma, veiktās aptaujas dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Sāk būvēt gājēju un velobraucēju infrastruktūru no Liepājas līdz Bernātiem

No pirmdienas, 15.aprīļa, sāk būvēt gājēju un velobraucēju infrastruktūru gar valsts galveno autoceļu Liepāja-Lietuvas robeža (A11) posmā no Liepājas administratīvās robežas līdz Bernātiem, informē "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Liepājas apkārtnē tiks ierīkots veloceliņš 17 km garumā (+VIDEO)

Iepirkuma uzvarētājs piedāvāja zemāko līgumcenu – 1 891 743,64 eiro.

Ekonomika Liepājas ostā plāno izbūvēt enerģijas kompleksu ar termināli ūdeņraža ražotnei

Liepājas ostā plānots izbūvēt atjaunojamās enerģijas kompleksu ar termināli ūdeņraža ražotnei, informē Liepājas speciālā ekonomiskā zona (SEZ).

Sabiedrība NATO plāno ieguldīt ap 160 miljonus eiro militārās ostas attīstībā Liepājā

NATO pieņemts lēmums par vairāk nekā 160 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu militārās ostas attīstībai Liepājā Karostas teritorijā, tviterī raksta aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).