• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


LaIPA vēršas pret LTV par zaudējumu piedziņu saistībā ar mūzikas izmantojumu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:15, 18.02.2024


Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) ir vērusies tiesā, lai no Latvijas Televīzijas (LTV) piedzītu zaudējumus, kas, organizācijas ieskatā, tai nodarīti ar, iespējams, lielāku mūzikas izmantojumu programmās nekā paredzēts saistībās, informē LaIPA pārstāve Laila Bēķe.


Foto: LETA

Bēķe atsaucās uz Autortiesību likumu, kas paredz tiesības izpildītājiem un fonogrammu producentiem saņemt taisnīgu atlīdzību par komerciālos nolūkos publicētu fonogrammu izmantošanu. Izmantošana ietver raidīšanu, publiskošanu, publisko izpildījumu, no komerciālos nolūkos publicētām fonogrammām sastāvošu raidījumu publiskošanu, retranslāciju un citus publiskošanas veidus.

Bēķe klāstīja, ka strīds ar LTV ir par mūzikas procentuālo daļu abās LTV programmās. LaIPA saskaņā ar pušu noslēgto līgumu ir veikusi mūzikas izmantojuma izvērtēšanas monitoringu un secinājusi, ka LTV neesot sniegusi patiesus datus par mūzikas izmantojumu programmās, proti, mūzikas esot vairāk, attiecīgi arī jāmaksā vairāk. LaIPA pārstāve atzīmēja, ka monitoringa datus apvienība ieguvusi no specializēta ārvalsts uzņēmuma "BMAT Licensing S.L.U.".

Bēķe skaidroja, ka atrisināt šīs domstarpības sarunu procesā pusēm neizdevās, līdz ar to LaIPA iesniegusi prasību tiesā par zaudējumu piedziņu, kas skar izpildītāju un fonogrammu producentu darbu izmantošanu, tās raidot LTV programmās.

Pēc Bēķes paustā, patlaban tiesā ir divas lietas: viena par zaudējumu piedziņu par periodu no 2015. līdz 2020.gadam, un otra - par periodu no 2021. līdz 2022.gadam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Sabiedrība Priede: Mediju politikas pamatnostādnes ir tikai starta signāls

Kultūras ministrijas izstrādātās Latvijas mediju politikas pamatnostādnes 2024.-2027.gadam ir tikai starta signāls, jo par reālajām iespējām īstenot dokumentā definētos mērķus varēs spriest tad, kad būs redzams īstenošanas plāns, aģentūrai LETA pauda VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) valdes priekšsēdētājs Ivars Priede.

Ekonomika LTV piedāvā iegūt Pasaules čempionātu hokejā spēļu pārraides apakšlicenci

Latvijas Televīzija (LTV) izsludinājusi pieteikšanos konkursam par tiesībām iegūt 2024. un 2025.gada Pasaules čempionātu hokejā (PČH) spēļu pārraides apakšlicenci, aģentūra LETA noskaidroja LTV.

Sports LTV iegūst Pasaules čempionāta hokejā raidtiesības

Latvijas Televīzija (LTV) parakstījusi līgumu ar "Infront Sports & Media AG", iegūstot ekskluzīvas raidtiesības Latvijā par Pasaules čempionāta hokejā pārraidīšanu līdz 2028.gadam, aģentūru LETA informēja LTV pārstāve Ginta Martini.

Sabiedrība Tiesa atceļ NEPLP piemēroto sodu «Aizliegtajam paņēmienam»

Rīgas apgabaltiesa ir atcēlusi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sodu Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Aizliegtais paņēmiens" par pausto informāciju saistībā ar vakcīnu pret Covid-19 efektivitāti, informē LTV.