• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jūrmalās seniori saņēma mūsdienīgu aprūpes centru

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 08:10, 17.02.2024


Ēkai pilnībā no jauna uzbūvēts ceturtais stāvs un abpusējais lifts.


Vieta senioriem, kur paēst un socializēties.

Tika atklāts Jūrmalas pašvaldības SIA “Veselības un sociālās aprūpes centrs – Sloka” atjaunotais A korpuss Dzirnavu ielā 36/38. Atjaunotā korpusa atklāšanā piedalījās Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe, priekšsēdētāja vietnieks Jānis Lediņš, Sociālo, veselības un integrācijas jautājumu komitejas priekšsēdētāja Dace Riņķe, SIA “Veselības un sociālās aprūpes centrs – Sloka” valdes locekļi Ligita Maziņa, Gundars Prolis, kā arī būvprojekta izstrādātāji un būvuzņēmuma pārstāvji.

Atjaunotajā A korpusā paredzētas telpas 50 klientiem, kas saņem īslaicīgo sociālās un veselības aprūpes pakalpojumu un ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu, ziņoja vietne jurmala.lv.

Atjaunota aprūpes centra ēkas fasāde, pārbūvētas klientu dzīvojamās istabas, izveidotas sadzīves telpas, sanitārie mezgli, ergonomiskas darba un atpūtas telpas centra darbiniekiem. Iegādātas jaunas mēbeles un telpu aprīkojums kvalitatīvu veselības un sociālās aprūpes, un rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai.

Ēkai pilnībā no jauna uzbūvēts ceturtais stāvs un abpusējais lifts, kas nodrošina vides pieejamību abiem ēkas spārniem. Renovācijas procesā izbūvēta jauna ventilācijas un kondicionēšanas sistēma, lietus notekūdeņu un kanalizācijas sistēma, ugunsdrošības sistēma, nomainīta apkures sistēma, nomainīti logi. Uzstādīta signalizācijas, kā arī personāla izsaukuma iekšējo sakaru sistēma.

Pārbūves kopējās izmaksas ir 3,4 miljoni eiro. Būvdarbi tika uzsākti 2022. gada janvārī; pēc SIA “Arhis Arhitekti” izstrādātā būvprojekta tos veica SIA “Marels būve”.

“Mūsu mērķis ir centralizēt un uzlabot sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu saviem iedzīvotājiem: modernizēt infrastruktūru, izveidot ērtu un patīkamu vidi pakalpojuma saņēmējiem, uzlabot darba vidi personālam,” uzsver aprūpes centra valdes loceklis Gundars Prolis.

Centra ilgtermiņa attīstības stratēģija paredz skaista un moderna sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas centra izveidi Slokā, pakāpeniski atjaunojot ēkas un telpas. Šogad tiks sākta arī aprūpes centra B korpusa renovācija. Šajā ēkā būs vieta 48 klientiem, kas saņem īslaicīgo sociālās un veselības aprūpes pakalpojumu un ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu. Būvdarbus B korpusā plānots pabeigt 2025. gada sākumā. Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 3,2 miljoni eiro.


 Jūrmalas mērs ir gandarīts par būvnieku darbu.
Jūrmalas mērs ir gandarīts par būvnieku darbu.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīgā arvien populārāka kļūst velosipēdu noma (+VIDEO)

Uzlabojoties pilsētas infrastruktūrai, palielinās iespēja, ka savu nepieciešamo mērķi sasniegsi ātrāk.

Sabiedrība Prezidents vēlas piesaistīt ārvalstu mācībspēkus

Piedāvātie grozījumi faktiski noteiktu pārejas periodu, kura laikā ārzemnieks apgūst valsts valodu, bet jau iesaistās augstākās izglītības iestāžu darbā.

Sabiedrība Valsts policijas priekšniekam piešķirs ģenerāļa pakāpi

Valdība drīzumā plāno lemt par ģenerāļa pakāpes piešķiršanu Valsts policijas (VP) priekšniekam Armandam Rukam, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotais rīkojuma projekts.

Sabiedrība Jelgavas mērs Rāviņš pērn algā saņēmis par 17 800 eiro vairāk

Jelgavas mēra Andra Rāviņa (ZZS) alga par darbu pašvaldībā pagājušajā gadā bijusi 58 500 eiro, kas ir par 17 835 eiro vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Sociālās jomas darbinieki pakļauti sociālās vai ekonomiskās atstumtības riskam

Latvijā ir aptuveni 32 000 sociālās jomas darbinieku, kas ir pakļauti sociālās vai ekonomiskās atstumtības riskam, liecina Baltijas mēroga pētījums "Atklājot Neredzamos: Ko oficiālā statistika nestāsta par iedzīvotājiem un viņu problēmām".

Sabiedrība Rīgas pašvaldība būvēs sešas sociālās aprūpes mājas

Rīgas dome šodien atbalstīja pieteikuma iesniegšanu Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma saņemšanai sešu jaunu sociālās aprūpes ēku būvniecībai, kurās iecerēts sniegt ģimeniskai videi pietuvinātus pakalpojumus.

Sabiedrība Rīgas pašvaldība plāno būvēt sešas sociālās aprūpes mājas

Rīgas pašvaldība gatavojas iesniegt pieteikumu Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma saņemšanai sešu jaunu sociālās aprūpes ēku būvniecībai, kurās iecerēts sniegt ģimeniskai videi pietuvinātus pakalpojumus.

Sabiedrība Rīgā turpina pieaugt sociālo pabalstu un pakalpojumu apjoms

Rīgā turpina pieaugt pašvaldības sniegto sociālo pabalstu un pakalpojumu apjoms, tāpēc šā gada budžeta grozījumos sociālajai sfērai būs nepieciešams piešķirt papildus 466 744 eiro, par to trešdien, 20.septembrī, tika informēti Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas deputāti.