• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgas domniekiem būs jālemj, vai pārdot Rīgas krematoriju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 12:24, 11.02.2024


Rīgas domniekiem būs jālemj, vai pārdot Rīgas krematoriju, liecina Rīgas krematorijas turpmākās darbības izmantošanas novērtējuma gala ziņojums.


Foto: LETA

Izvērtējumu veica uzskaites, grāmatvedības, audita un revīzijas pakalpojumu un konsultāciju kompānija SIA "Grant Thornton Baltic".

Kopumā izvērtēti pieci krematorijas turpmākās izmantošanas scenāriji, no kuriem par atbilstošiem tika atzīta turpmākā krematorijas iznomāšana, pārdošana, kā arī publiskās un privātās partnerības (PPP) līguma slēgšana.

Veiktās analīzes rezultātā, izvērtējot šo trīs scenāriju juridiskos aspektus un ar tiem saistītos potenciālos riskus, finansiālos aspektus un iespējamo katra scenārija finansiāli ekonomisko efektivitāti, konsultanti secinājuši, ka visi atlasītie scenāriji ir juridiski pamatoti un īstenojami.

Visi scenāriji nodrošinot pašvaldībai pozitīvu finansiālo atdevi un neviens no scenārijiem neatstājot būtisku negatīvu ietekmi uz tirgu un tirgus konkurenci.

Tomēr, ņemot vērā kremācijas tirgus specifiku Latvijā, kur darbojas tikai divi kremācijas pakalpojumu sniedzēji, pastāv tirgus monopolizēšanas risks gadījumā, ja nomas līgumu vai PPP līgumu noslēdz, vai krematoriju iegādājas otrās krematorijas īpašnieks un operators SIA "Apbedīšanas nams - Krematorija".

Tādēļ visos scenārijos attiecīgajā situācijā būs jāsaņem Konkurences padomes atļauja darījuma veikšanai.

Konsultanti secinājuši, ka krematorijas pārdošana nodrošina pašvaldībai visaugstāko finansiāli ekonomisko ieguvumu, kas turklāt saistīts ar viszemākajiem iespējamajiem riskiem. Tādēļ konsultanti rekomendē pasūtītājam izvērtēt krematorijas atsavināšanas iespēju.

Scenārija īstenošanas priekšnosacījums ir pašvaldības lēmuma pieņemšana par to, ka krematorija nav nepieciešama pašvaldības autonomo funkciju veikšanai vai attīstības dokumentos noteikto stratēģisko mērķu sasniegšanai.

Kā liecina Rīgas domes deputātiem iesniegtā informācija, Rīgas krematorija pēdējos trijos gados veikusi aptuveni 3000 kremāciju gadā.

2022.gadā tā strādājusi ar 1,5 miljonu eiro apgrozījumu un 28 000 eiro peļņu.

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja jautājumu par krematoriju skatīs nākamotrdien, 13.februārī.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Liepājas šosejas auditā konstatēta viena problēma

Liepājas šosejas posma, kurā jūnija beigās notika vairāki smagi ceļu satiksmes negadījumi, auditā konstatēti redzamībai traucējoši zāles un krūmu apaugumi, ceturtdien intervijā Latvijas Radio sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks.

Sabiedrība Šovasar Rīgā veiks līdz šim lielākos ielu remontdarbus

Šovasar Rīgā tiks veikti līdz šim lielākie ielu remontdarbi, šodien preses konferencē žurnālistiem solīja Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV).

Sabiedrība Latvijā notiks psihoemocionālā atbalsta nometnes bērniem no Ukrainas

Latvijā notiks divas vasaras psihoemocionālā atbalsta nometnes 40 bērniem no Ukrainas, informēja labdarības organizācija "Ziedot.lv".

Sabiedrība Nākamnedēļ Rīgā sāks seguma atjaunošanas darbus Kārļa Ulmaņa gatvē

Nākamnedēļ Rīgā sāks seguma atjaunošanas darbus Kārļa Ulmaņa gatvē, un plānots, ka autovadītājiem dienas laikā būs pieejamas divas braukšanas joslas katrā virzienā, bet naktīs, kad satiksmes intensitāte ir mazāka, braukt varēs pa vienu no trim joslām.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgas pašvaldība veica valstspilsētas teritorijas lāzerskenēšanu (+VIDEO)

Kombinētais blīvums uz zemes var sasniegt pat 300 punktus uz vienu kvadrātmetru.

Interesanti fakti Rīgā veido Juglas ezera pastaigu taku «Sajūti Juglu»

Rīgā veido Juglas ezera pastaigu taku "Sajūti Juglu".

Sabiedrība Ierobežos elektroskrejriteņu novietošanu Vecrīgā

Nepareizi novietoti transportlīdzekļi pakalpojumu sniedzējam būs jāpārvieto nekavējoties.

Sabiedrība Maija sākumā Rīgā sāks uzstādīt pirmos jauna dizaina ielu tirdzniecības moduļus

Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centrs maija sākumā sāks uzstādīt pirmos jauna dizaina ielu tirdzniecības moduļus pašvaldības iekārtotajās ielu tirdzniecības vietās, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.