• Ilgvars,
  • Ivars
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgas domniekiem būs jālemj, vai pārdot Rīgas krematoriju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 12:24, 11.02.2024


Rīgas domniekiem būs jālemj, vai pārdot Rīgas krematoriju, liecina Rīgas krematorijas turpmākās darbības izmantošanas novērtējuma gala ziņojums.


Foto: LETA

Izvērtējumu veica uzskaites, grāmatvedības, audita un revīzijas pakalpojumu un konsultāciju kompānija SIA "Grant Thornton Baltic".

Kopumā izvērtēti pieci krematorijas turpmākās izmantošanas scenāriji, no kuriem par atbilstošiem tika atzīta turpmākā krematorijas iznomāšana, pārdošana, kā arī publiskās un privātās partnerības (PPP) līguma slēgšana.

Veiktās analīzes rezultātā, izvērtējot šo trīs scenāriju juridiskos aspektus un ar tiem saistītos potenciālos riskus, finansiālos aspektus un iespējamo katra scenārija finansiāli ekonomisko efektivitāti, konsultanti secinājuši, ka visi atlasītie scenāriji ir juridiski pamatoti un īstenojami.

Visi scenāriji nodrošinot pašvaldībai pozitīvu finansiālo atdevi un neviens no scenārijiem neatstājot būtisku negatīvu ietekmi uz tirgu un tirgus konkurenci.

Tomēr, ņemot vērā kremācijas tirgus specifiku Latvijā, kur darbojas tikai divi kremācijas pakalpojumu sniedzēji, pastāv tirgus monopolizēšanas risks gadījumā, ja nomas līgumu vai PPP līgumu noslēdz, vai krematoriju iegādājas otrās krematorijas īpašnieks un operators SIA "Apbedīšanas nams - Krematorija".

Tādēļ visos scenārijos attiecīgajā situācijā būs jāsaņem Konkurences padomes atļauja darījuma veikšanai.

Konsultanti secinājuši, ka krematorijas pārdošana nodrošina pašvaldībai visaugstāko finansiāli ekonomisko ieguvumu, kas turklāt saistīts ar viszemākajiem iespējamajiem riskiem. Tādēļ konsultanti rekomendē pasūtītājam izvērtēt krematorijas atsavināšanas iespēju.

Scenārija īstenošanas priekšnosacījums ir pašvaldības lēmuma pieņemšana par to, ka krematorija nav nepieciešama pašvaldības autonomo funkciju veikšanai vai attīstības dokumentos noteikto stratēģisko mērķu sasniegšanai.

Kā liecina Rīgas domes deputātiem iesniegtā informācija, Rīgas krematorija pēdējos trijos gados veikusi aptuveni 3000 kremāciju gadā.

2022.gadā tā strādājusi ar 1,5 miljonu eiro apgrozījumu un 28 000 eiro peļņu.

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja jautājumu par krematoriju skatīs nākamotrdien, 13.februārī.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Martā iespējami kārtējie plūdi Daugavā, iestādes tam gatavojas (+VIDEO)

Dabas stihijas gadījumā ir jāievēro vienkārši noteikumi.

Sabiedrība Piektdien Kurzemes dienvidrietumos gaisa temperatūra var sasniegt +12 grādus

Marta pirmajā dienā gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +4..+9 grādiem, bet vietām, galvenokārt Kurzemes dienvidrietumos, tā sasniegs +10..+12 grādus.

Sabiedrība Pamatskolu šajā mācību gadā varēs absolvēt bez atzīmes krievu valodā

Noslēgumam tuvojas darbs pie grozījumiem, kas šogad ļaus 9.klases skolēniem pabeigt pamatskolu bez atzīmes krievu valodā vai krievu literatūrā, raidījumā "Krustpunktā" atklāja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Sabiedrība Krievijas prezidenta vēlēšanu laikā Rīgā pie vēstniecības rīkos zibakciju

Krievijas prezidenta "vēlēšanu" laikā Rīgā pie Krievijas vēstniecības tiks rīkota zibakcija, novietojot tur autobusu ar uzrakstu, lai mudinātu balsotājus aizdomāties par izdarītajām politiskajām izvēlēm.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgā plānots mainīt nosaukumus Maskavas, Ļermontova, Puškina, Gogoļa ielām

Galīgais lēmums vēl būs jāpieņem Rīgas domes sēdē

Sabiedrība Pulks: Porziņģa «slam dunk» ir interesantāk nekā klausīties Kossoviča stāstus

Skatīties Latvijas basketbolista Kristapa Porziņģa "slam dunk" ir interesantāk nekā klausīties, kā Rīgas domes deputāts Mārtiņš Kossovičs (P) stāsta par zupas vārīšanu, aģentūrai LETA atzina Rīgas domes Satiksmes komitejas vadītājs Olafs Pulks (JV), komentējot sociālajos tīklos publicēto video, kurā viņš redzams Rīgas domes sēdes laikā vērojot basketbolu.

Sabiedrība Rīgas domes budžetā izdevumi par 200 miljoniem eiro apsteigs ieņēmumus

Rīgas dome trešdien pieņēma pašvaldības šī gada budžetu, kurā izdevumi plānoti par nepilniem 200 miljoniem eiro lielāki nekā ieņēmumi.

Sabiedrība Rīgas domes deputāts Kodis pievienosies «Jaunajai vienotībai»

Rīgas domes deputāts Miroslavs Kodis iestājies "Jaunās vienotības" (JV) frakcijā un iesniegs iesniegumu arī par iestāšanos JV kā partijā.