• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Baltkrievijas pierobežā vairs nebūs spēkā pastiprināts robežapsardzības režīms

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 18:39, 11.02.2024


No šodienas vairākās administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā vairs nebūs spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms, kas pērn augustā nomainīja valdības 2021.gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.


Foto: LETA

Saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu līdz 10.februārim vairākas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā bija spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms.

Ņemot vērā nepieciešamību novērst Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu un tās mēģinājumus, valdība arī atbalstījusi robežšķērsošanas vietas "Silene" darbības neatjaunošanu no 11.februāra.

Ņemot vērā Baltkrievijas realizēto nelegālās imigrācijas spiedienu, valdība jau 2023.gada septembra vidū nolēma apturēt Silenes robežšķērsošanas vietas darbību.

Vienlaikus IeM apliecinājusi, ka, strauji mainoties situācijai, pastiprinātais robežapsardzības sistēmas darbības režīms tiks nekavējoties atjaunots.

Jau ziņots, ka pērn rudenī vidēji dienā tika novērsti apmēram 100 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi iekļūt Latvijā no Baltkrievijas, taču pēdējo mēnešu laikā šādu gadījumu skaits bija sarucis.

Šogad 10.janvārī tika konstatēti piecu cilvēku mēģinājumi iekļūt Latvijā, un šie pagaidām ir vienīgie konstatētie centieni nelikumīgi šķērsot robežu šajā gadā.

Pērn no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas atturēti kopumā 13 863 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ uzņemti 428 cilvēki. Savukārt 2022.gadā tika novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, vienlaikus 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ neliedzot robežas šķērsošanu.

Pastiprinātais robežapsardzības režīms līdz šim bija spēkā Ludzas novada Isnaudas, Ņukšu, Pureņu, Cirmas un Ciblas pagastos, Briģu pagastā, Istras pagastā, Lauderu pagastā, Nirzas pagastā, Pasienes pagastā, Pildas pagastā, Rundēnu pagastā, Zaļesjes pagastā, Zilupes pilsētā. Ludzas pilsētā, kā arī un Rēzeknes novada Kaunatas pagastā.

Režīms bija spēkā arī Krāslavas novada Andrupenes pagastā, Andzeļu pagastā, Asūnes pagastā, Aulejas pagastā, Bērziņu pagastā, Dagdas pagastā, Dagdas pilsētā, Ezernieku pagastā, Grāveru pagastā, Indras pagastā, Izvaltas pagastā, Kalniešu pagastā, Kaplavas pagastā, Kastuļinas pagastā, Kombuļu pagastā, Konstantinovas pagastā, Krāslavas pagastā, Krāslavas pilsētā, Ķepovas pagastā, Piedrujas pagastā, Robežnieku pagastā, Skaistas pagastā, Svariņu pagastā, Šķaunes pagastā, Šķeltovas pagastā, Ūdrīšu pagastā;

Tāpat attiecīgais režīms bija noteikts Augšdaugavas novada Ambeļu pagastā, Biķernieku pagastā, Demenes pagastā, Kalkūnes pagastā, Laucesas pagastā, Līksnas pagastā, Maļinovas pagastā, Medumu pagastā, Naujenes pagastā, Salienas pagastā, Skrudalienas pagastā, Sventes pagastā, Šēderes pagastā, Tabores pagastā, Vecsalienas pagastā, Višķu pagastā. Attiecīgais režīms ir noteikts arī Daugavpils pilsētā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīga: Par jaunām ēkām piešķirs NĪN atvieglojumus

Rīgas pašvaldība atgādina, ka NĪN atvieglojumu saņemšanai jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei vai Finanšu departamentā reģistrētam epastam.

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Lasiet arī

Sabiedrība Turpinās žoga izbūve uz robežas ar Baltkrieviju - vēl jāizbūvē 19,9 km

Uz Latvijas-Krievijas robežas jāizbūvē vēl aptuveni 180 km žoga un ap 53 km robežapsardzības infrastruktūras.

Sabiedrība Valsts robežsardze: pie robežas atnesti cilvēki bez dzīvības pazīmēm

Piektdien pie Latvijas robežas atnestos cilvēkus bez dzīvības pazīmēm vēlāk aizvākuši Baltkrievijas robežsargi, informē Valsts robežsardze.

Sabiedrība Trešdien novērsti 73 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas robežu

Trešdien Valsts robežsardze novērsusi 73 mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, bet humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana nav liegta diviem cilvēkiem, aģentūru LETA informēja robežsardzē.

Kriminālziņas Palīgā Latvijai dodas otrā Lietuvas robežsargu grupa

Lietuvas robežsargi turpina palīdzēt Latvijai, kas saskaras ar pastiprinātu migrantu spiedienu uz robežas ar Baltkrieviju, un otrdien uz Latviju dodas jau otrā Lietuvas robežsargu grupa, kurā ir 20 cilvēku, otrdien paziņoja Lietuvas Valsts robežsardzes dienests (VSAT).