• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Lietuvā jūrā noplūdušais piesārņojums iespējams sasniegs Latvijas piekrasti

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:42, 08.02.2024


Pie Būtiņģes termināļa Lietuvā jūrā noplūdušais piesārņojums iespējams sasniegs Latvijas piekrasti, informē Valsts vides dienests (VVD).


Foto: LETA

Pie naftas pārstrādes uzņēmumam "Orlen Lietuva" piederošā Būtiņģes naftas termināļa Baltijas jūrā vakar, 7.februārī, ap plkst.8 notikusi jēlnaftas noplūde, jūrā noplūstot ap 1400 līdz 1800 litru naftas.

Notikuma vietā Lietuvas Jūras spēku meklēšanas un glābšanas kuģis savāca ap diviem kubikmetriem (m3) ūdens-naftas maisījuma, savākšanas darbi turpinās arī šodien, taču šodien daļa piesārņojuma sasniegusi arī Latvijas ūdeņus.

Modelējot turpmāko iespējamo piesārņojuma virzību, iespējams, vieglākās frakcijas šodien pēcpusdienā varētu nonākt Latvijas piekrastē pie Nidas purva Papes dabas parkā.

Par situāciju informēta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un VVD, kas ir aktīvā saziņā ar Lietuvas vides un citām iesaistītajām institūcijām.

Jalinska norāda, ka tiek strādāts pie iespējamiem risinājumiem operatīvai situācijas novēršanai, ņemot vērā noplūdušās vielas īpašības un zemo ūdens temperatūru, pastāv iespēja, ka daļa piesārņojuma nosēdīsies un tā savākšana no ūdens virsmas būs apgrūtināta. Piesārņojums, ko nebūs izdevies savākt no ūdens virsmas, iespējams, vēlāk var tikt izskalots piekrastē.

Lietuvas komersanta atbildība un videi nodarītais kaitējums tiks vērtēts pēc avārijas seku novēršanas, uzsver Jalinska.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā gada sākumā bija nodarbināti 8700 Ukrainas valstspiederīgo

Latvijā šā gada sākumā kā darba ņēmēji bija reģistrēti 8700 Ukrainas valstspiederīgo, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē, atsaucoties uz Valsts ieņēmumu dienesta datiem.

Sabiedrība Saeima piektdien lems par Bražes apstiprināšanu ārlietu ministres amatā

Saeimas Prezidijs ir sasaucis parlamenta ārkārtas sēdi piektdien, 19.aprīlī, plkst.9, lai lemtu par diplomātes Baibas Bražes apstiprināšanu ārlietu ministres amatā.

Sabiedrība Latvijā strādā 8,7 tūkstoši Ukrainas valstspiederīgo

2023.gada sākumā, atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes novērtējumam, tikai 60% no Latvijā dzīvesvietu reģistrējušiem Ukrainas valstspiederīgajiem ar pagaidu aizsardzības statusus Latvijā pastāvīgi dzīvoja šeit.

Lasiet arī

Sabiedrība Garciemā, Lilastē, Carnikavā, Kalngalē auto novietošana pie jūras būs par maksu

Ādažu novadā no maija līdz oktobrim auto novietošana piejūras stāvlaukumos būs par maksu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Sabiedrība Aptauja: 70% Lietuvas iedzīvotāju uzskata Krieviju par reālu draudu

70% Lietuvas iedzīvotāju uzskata, ka Krievija rada reālus draudus Lietuvas nacionālajai drošībai, liecina aptauja.

Pasaule Viļņā Krievijas vēstniecība apmētāta ar Molotova kokteiļiem

Viļņā Krievijas vēstniecības teritorijā divas naktis pēc kārtas pagaidām nenoskaidrota persona iemetusi pudeli ar degmaisījumu.

Ekonomika Lietuvas «Vičiūnu grupe» pērn Krievijas budžetā iemaksājusi 55 miljonus eiro

Lietuvas pārtikas produktu ražotāja "Vičiūnu grupe", kas ir zīmola "Viči" īpašnieks un kuru Ukraina ir iekļāvusi starptautisko kara sponsoru sarakstā, grupas uzņēmumi pērn Krievijas valsts budžetā iemaksāja 5,46 miljardus rubļu (55,2 miljoni eiro), kas ir par 10,2% vairāk nekā 2022.gadā, liecina iniciatīvas grupas "STOP tirdzniecībai Krievijā" apkopotie dati.