• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Grīziņkalna biedrība: Rīgas dome kavē tirgus izveidi (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 13:40, 07.02.2024


Uzlādes punkta integrēšana apkaimes laukumā ir absurda un nav iespējama.


Vieta, kur vēlas izveidot tirgu.

Līdzdalības budžeta konkursā iedzīvotāju atbalstītais priekšlikums, kas paredz degradētas teritorijas Grīziņkalnā (J. Asara/Pērnavas ielas krustojums) pārveidi par apkaimes tirgus laukumu, ir apdraudēts. Pēc finansējuma piešķiršanas teritorijas labiekārtošanai, Rīgas Domes Īpašumu departaments daļu teritorijas izsolījis elektroautomašīnu uzlādes staciju izbūvei, tādējādi padarot tirgus laukuma projekta realizāciju neiespējamu.

Grīziņkalna apkaimes biedrība saņēma Rīgas valstpilsētas pašvaldības Īpašuma departamenta vēstuli, kas adresēta Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centram un Centrālās administrācijas Teritorijas labiekārtošanas pārvaldei. Tajā Īpašuma departaments informē, ka ir noslēgts zemes nomas līgums elektrotransportlīdzekļu uzlādes punkta un tai nepieciešamo četru stāvvietu izbūvei, prasot integrēt tās iedzīvotāju projektā "Laiks tirgum Grīziņkalnā".

Grīziņkalna apkaimes biedrības virzītā iniciatīva "Laiks tirgum Grīzīņkalnā" bija viena no uzvarētājām Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta ideju konkursā un ieguva 70 000 EUR Rīgas pašvaldības finansējumu degradētas teritorijas sakārtošanai Pērnavas un Jāņa Asara ielas krustojumā, veidojot tur labiekārtotu Grīziņkalna apkaimes laukumu, kurā notiktu arī Grīziņklana tirgus. Konkurss noslēdzās 2023.gada 31.oktobrī. Šī konkrētā vietā tika apzināta un ar iedzīvotāju iesaisti izraudzīta ideju konkursā "Grīziņkalns tandēmā", kura rezultātā tika izstrādātas ideju skices par tēmu "Pilsētas Laukums Grīziņkalnā". Līdzekļi konkursa norisei 3 500 EUR apmērā tika nodrošināti no Rīgas Valstspilsētas budžeta Apkaimju iniciatīvu līdzdalības un piederības veicināšanas projektu finansējuma ietvaros.

Iegūstot publicitāti, Biedrība uzrunāja tirgus rīkotāju "Latvijas mājražotāji" rīkot pop-up tirdziņus un jau no šī gada tirgus šajā teritorijā notiek katru svētdienu, piesaistot lielu tirgotāju un pircēju interesi. Tirgus svētdienās jau kļuvis par vietējo iedzīvotāju tradīciju un tikšanās vietu.

Biedrība ir uzrunājusi izcilo latviešu mākslinieku, grīziņkalnieti Krišu Salmani, uzticot viņam vides objekta koncepcijas izstrādi. Paralēli Biedrība stādā pie 1.kārtas labiekārtojuma detalizācijas, paredzot labiekārtot (soliņi, cietais iesegums, zālājs, apstādījumi, utt.) laukuma centrā esošo zaļo zonu. Projekta 2.kārta paredzētu visas teritorijas cietā seguma nomaiņu un labiekārtošanu.

Iepazīstoties ar saņemto informāciju augstākminētajā vēstulē, Biedrība secina, ka izsole notikusi pēc Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta ideju konkursa noslēguma, neinformējot Biedrību par izsoles rīkošanu, tādējādi demonstrējot sliktu pārvaldību, rīkojoties pilnībā pretēji vietējo iedzīvotāju vēlmēm un pilnā mērā apturot jebkādu veiksmīgu apkaimes laukuma attīstību. Uzlādes punkta integrēšana apkaimes laukumā ir absurda un nav iespējama, un šobrīd vienīgais risinājums ir nomas līguma laušana, pauž biedrība.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīga: Par jaunām ēkām piešķirs NĪN atvieglojumus

Rīgas pašvaldība atgādina, ka NĪN atvieglojumu saņemšanai jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei vai Finanšu departamentā reģistrētam epastam.

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Lasiet arī