• Emīlija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas Universitātē drīzumā paliks tikai 5 spēcīgas fakultātes (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:08, 02.02.2024


Profesore Signe Bāliņa kandidē uz rektora amatu un vēlas īstenot lielu programmu.


Jaunā universitātes pilsētiņa Torņakalnā.

Nesen ir publicēts “AD Scientific Index” un tur LU ir 693. vietā reģionā, kas ir augstāka pozīcija Latvijā. Starp “Top 500” Latvijas zinātniekiem ir 190 LU zinātnieki, pie mums ir viens zinātnieks no pasaules “top 3%” un 11 no pasaules “top 10%” zinātnieku. Citās Latvijas augstskolās un universitātēs tik augsti vērtētu zinātnieku nav, pauž LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesore, LU rektora padomniece Signe Bāliņa.

"Tomēr mums ir mūsu stratēģija un tā nevar mainīties līdz ar reitingu kritērijiem. Tādēļ arī es tā piesardzīgi saku, ka mums ir jāiekļaujas pasaules “top” universitāšu ekosistēmā".

"2023.gada novembrī LU padome apstiprināja jauno universitātes struktūru, kura paredz, ka mēs ejam uz piecu fakultāšu modeli. Līdz šim LU bija 13 fakultātes, ap 20 institūtiem un bija ļoti, ļoti sadrumstalota pārvaldība. Konsolidācija un pāreja uz piecām fakultātēm nodrošinās labāku pārvaldību. Mēs arī ceram, ka sadarbība starp pētniekiem jaunajās fakultātēs būs labāka un produktīvāka. Pirms tam bija arī lielas diskusijas gan Senātā, gan akadēmiskajā saimē par topošo konsolidācijas modeli. Tas ir lēmums, kas ir pieņemts, un es domāju, ka ar šo lēmumu ir jādzīvo tālāk", - tā Signe Bāliņa.

"LU ir vairāk nekā 50 īpašumu, bet universitātes bizness nekad nevar būt nekustamo īpašumu apsaimniekošana. Mūsu darbs ir zinātne un studijas", - saka profesore. "Ja es tikšu ievēlēta rektora amatā, tad ir vairākas lietas, kuras ir jādara uzreiz. Pirmā - universitāte vēlē rektoru, rektors veido komandu, ar kuru tālāk viņš strādā. Tādēļ pirmais darbs ir izveidot komandu. Nākamais svarīgais darbs nākamajam rektoram ir domāt jau par 2025. gada budžetu, darboties kopā ar padomi un vest sarunas ar ministriju par 2025. gada budžetu, jo no nākamā gada mēs ejam uz rādītājos balstītu finansēšanas modeli. Tas nozīmē, ka mums ir jābūt izvērstai sarunai ar ministriju par to, kā ministrija redz šos izpildes rādītājus un kādā veidā mēs tos sasniedzam. Tas nozīmē, ka arī iekšienē ir jāmaina finansēšanas modelis un jāsaprot tie principi, kādā veidā mēs to darām".


Signe Bāliņa par Latvijas Universitātes nākotni raugās optimistiski.
Signe Bāliņa par Latvijas Universitātes nākotni raugās optimistiski.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pļaujas laikā zemnieki tiek mudināti saudzēt dzīvnieku pasauli (+VIDEO)

Vēlams zālājā atstāt nenopļautus laukumus – drošības salas.

Sabiedrība Vismaz 150 kandidāti vēlas kļūt par KNAB slepenajiem darbiniekiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) novēro augstu atsaucību uz KNAB pirmoreiz izsludināto publisko aicinājumu pievienoties komandai operatīvos darbiniekus, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

Sabiedrība Siliņa: Krievijas specdienesti dedzināšanas ziņu sūtījuši arī Latvijai

Krievijas specdienesti dedzināšanas ziņu sūtījuši arī Latvijai, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" atklāja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Sabiedrība Arī nākamnedēļ gaidāms silts, brīžiem karsts laiks

Silts un brīžiem karsts laiks Latvijā saglabāsies vismaz līdz jūnija sākumam, liecina "Global Forecast System" prognozes.

Lasiet arī

Ekonomika Latvijas Universitātē izgatavots unikālas elektrostacijas prototips (+VIDEO)

Tā varētu nodrošināt ar enerģiju apvidus, kuros elektrifikācija ir vāji attīstīta.

Sabiedrība Valdība lems par Rīgas centrā esošu vairāku LU fakultāšu ēku pārdošanu

Šodien valdība skatīs Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu atļaut Latvijas Universitātei (LU) izlikt izsolēs 11 nekustamos īpašumus Rīgā, iegūtos finanšu līdzekļus novirzot akadēmiskā centra Torņakalnā attīstībai, liecina Ministru kabineta darba kārtība.

Sabiedrība Izsludina starptautisku konkursu uz LU rektora amatu. Kāda ir alga?

Latvijas Universitāte (LU) ir izsludinājusi atklātu starptautisku konkursu uz rektora amatu.

Sabiedrība Starptautiskā reitingā RTU un LU - starp 300 Eiropas labākajām universitātēm

Starptautiskajā reitingā "QS World University Rankings: Europe 2024" Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU) ierindojušās starp 300 Eiropas labākajām universitātēm, ieņemot attiecīgi 262. un 266.vietu, liecina reitinga dati.