• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Daugavpilī neplāno slēgt skolas, taču naudas trūkuma dēļ varētu tās apvienot

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:41, 23.01.2024


Daugavpils pašvaldība neplāno slēgt skolas, taču naudas trūkuma dēļ varētu tās apvienot, šodien preses konferencē norādīja domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.


Foto: LETA

Izglītības un zināntes ministrijas noteiktajiem skolēnu skaita kritērijiem Daugavpilī neatbilst divas skolas - J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskola un 11.pamatskola, informēja domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Aleksejs Vasiļjevs. Šādas skolas valsts nefinansē, bet pašvaldībai nav tādu "miljonu gadā", sacīja Vasiļjevs.

Savukārt Elksniņš skolu tīkla reformu nodēvēja par vērstu uz mazo skolu slēgšanu. Viņš sacīja, ka 20.gadsimta 30.gados Latvijas reģionos un pierobežā tika uzbūvētas daudzas skolas, jo "tas ir centrs, ap kuru veidojas pilsētu, pagastu un kopējās infrastruktūras attīstība".

Finansēšanas pārnešana uz pašvaldībām, kad pašvaldību izlīdzināšanas mehānisms pēc būtības ir nevienlīdzības mehānisms, Daugavpils mēra ieskatā, ir pašvaldību ņemšana par ķīlniecēm.

Pašvaldība pašlaik izvērtē risinājumus, ņemot vērā jauno kārtību, un pašvaldība "noteikti neies" pa skolu slēgšanas ceļu, uzsvēra Elksniņš. Pašvaldībā domāšot par skolu apvienošanu, lai veidotu to skolu ekosistēmu, ko pieprasa valsts.

Optimizējot skolu tīklu, līdzšinējo izglītības pakāpi 7.-12.klašu izglītības posmā varētu zaudēt ap 100 skolas, lēš IZM.

IZM piedāvā kritērijus "efektīva skolu tīkla izveidei". Galvenie rādītāji, kas raksturo efektīvu un ilgtspējīgu skolu tīklu, IZM ieskatā, ir sasniedzamība atkarībā no izglītības posma, skolēnu skaits klašu grupās atkarībā no skolēnu blīvuma pašvaldībā un pedagoģiskā personāla kapacitāte.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pīrsings. No seniem rituāliem līdz mūsdienu mākslai

Modes akcents vai kultūras mantojums? Pīrsings noteikti ir pasaulē populārākā un pieprasītākā ķermeņa modifikācija ar ļoti bagātu un noslēpumainu pagātni.

Sabiedrība Latvijas studenti var pieteikties trim Japānas valdības stipendijām 2025.gadam

Latvijas studenti un jaunieši līdz 10.jūnijam var pieteikties trim Japānas valdības stipendijām 2025.gadam.

Sabiedrība Rīgā ievieš «sniega biļetes» un bezmaksas sabiedrisko transportu autovadītājiem

Gaidot pirmdienas sniegputeni, Rīgā tiks ieviestas "sniega biļetes" un autovadītāji varēs izmantot sabiedrisko transportu bez maksas, informēja Rīgas dome.

Sabiedrība Oranžais brīdinājums! Rīt Latvijā gaidāma stipra snigšana

Jaunā darba nedēļa vietām Latvijā sāksies ar ļoti stipru snigšanu, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Lasiet arī

Sabiedrība Kas jādara, lai Jūsu bērns mācītos Jūrmalā (+VIDEO)

Iesniegumu var iesniegt klātienē vai elektroniski.

Sabiedrība Pēc emocionālām debatēm Jūrmalas dome nolemj reorganizēt divas skolas

Pēc emocionālām debatēm Jūrmalas dome ceturtdien pieņēma lēmumu reorganizēt Jaundubultu pamatskolu un Pumpuru vidusskolu, izveidojot jaunu Pumpuru vidusskolu.

Sabiedrība Rīgas dome nolemj likvidēt četras Rīgas pamatskolas

Rīgas dome šodien nolēma likvidēt četras pamatskolas un vienu bērnudārzu, bet vienu vidusskolu pārveidot par pamatskolu.

Sabiedrība Šogad Rīgā tiks remontētas vairāk nekā 20 skolas

Šogad Rīgā tiks remontētas vairāk nekā 20 skolas, šodien preses konferencē par 2024.gada Rīgas pašvaldības budžetu teica Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (NA/LRA).