• Laimdots,
  • Laimiņš,
  • Ludmila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


RTU sākas ziemas uzņemšana (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 09:09, 09.01.2024


Programmās ir gan budžeta, gan maksas studiju vietas.


Pieteikties studijām var elektroniski.

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) no 8. janvāra līdz 2. februārim gan klātienē, gan attālināti notiek ziemas uzņemšana pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju programmās. Daļa no tām tiek īstenota nepilna laika formā, lai studenti varētu darbu apvienot ar studijām, laiku tām veltot vakaros vai brīvdienās.

Studiju programmas

Ziemas uzņemšanā jaunus studentus gaida maģistra profesionālo studiju programma «Arhitektūra» un bakalaura profesionālo studiju programma «Apģērbu un tekstila tehnoloģija», ko īsteno Arhitektūras un dizaina institūts. Šajās programmās ir gan budžeta, gan maksas studiju vietas.

Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte piedāvā gan budžeta, gan maksas studiju vietas maģistra akadēmisko studiju programmās «Biznesa informātika» un «Digitālās humanitārās zinātnes», kā arī maģistra profesionālo studiju programmā «Informācijas tehnoloģijas projektu vadība». Savukārt maģistra profesionālo studiju programmā «Tehniskā tulkošana» paredzētas studijas par maksu.

Inženierekonomikas un vadības fakultātē varēs mācīties pirmā līmeņa augstākajās profesionālo studiju programmās «Nekustamā īpašuma pārvaldība» un «Uzņēmējdarbība un vadīšana», bakalaura profesionālo studiju programmās «Nekustamā īpašuma pārvaldība», «Uzņēmējdarbība un vadīšana» un maģistra profesionālajā studiju programmā «Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma vadīšana». Šajā fakultātē jārēķinās ar maksas studijām.

Savukārt Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātē varēs studēt maģistra akadēmisko studiju programmās «Materiālzinātne un nanotehnoloģijas» un «Ķīmija un ķīmijas tehnoloģija» gan budžeta, gan maksas studiju vietās.

Elektroniskā pieteikšanās

Pieteikties studijām elektroniski var, sākot no 8. janvāra līdz 2. februāra plkst. 15.00.

RTU bakalaura studiju programmu absolventi, kuri pretendē uz valsts budžeta vietām, elektroniski var pieteikties RTU portāla ORTUS sadaļā «Studentiem» vai arī sadaļas «Absolventiem» apakšsadaļā «Studiju informācija».

Pārējiem elektroniskā pieteikšanās notiek speciālā uzņemšanas vietnē, autorizējoties ar e-Paraksts mobile vai personas apliecību (e-ID karti).

Piesakoties elektroniski, visi nepieciešamie dokumenti jāpievieno e-pieteikumam.

Pieteikšanās klātienē

No 8. janvāra līdz 2. februāra plkst. 16.00 studijām var reģistrēties klātienē, RTU Uzņemšanas komisijā, Rīgā, Ķīpsalā, Āzenes ielā 6, 1. stāvā.

Piesakoties nepieciešami šādu dokumenti (līdzi jābūt oriģināliem, kopijas jāiesniedz):

-iepriekšējās izglītības dokuments:

-atzīmju (sekmju) izraksts;

-centralizēto eksāmenu sertifikāts, piesakoties pamatstudiju programmās ar vidējo izglītību;

-derīga pase vai ID karte;

-reģistrācijas maksas apliecinājums (izdruka no interneta bankas) vai arī var maksāt uz vietas internetbankā;

-laulības apliecība vai attiecīgs dokuments, ja izglītības dokumenti ir ar citu uzvārdu (vārdu) vai/un personas kodu;

-akadēmiskā informācijas centra izziņa, ja izglītība iegūta ārvalstīs;

-notariāli apstiprināta pilnvara, ja pieteikumu iesniedz klātienē cita persona.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Brīvdienās palaikam līs, vietām - stipri

Svētku brīvdienās laikapstākļus Latvijā noteiks ciklons, tādēļ debesis bieži būs apmākušās un ir gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Pēcpusdienā Pierīgā jārēķinās ar palēninātu satiksmi

Piektdienas pēcpusdienā autobraucējiem Pierīgā ir jārēķinās ar palēninātu satiksmi, brīdina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Diasporas bērniem palīdzēs atcerēties dzimto valodu (+VIDEO)

Kursos var iziet arī nepilsoņi, norāda Sabiedrības integrācijas fonds.

Sabiedrība Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus

Šodien Rīgā, Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Lasiet arī

Ekonomika Nodarbināto īpatsvars ar augstāko izglītību Latvijā sasniedzis 42,7%

Latvijas darba tirgū 2023.gada sākumā no 806 000 nodarbināto vecumā no 25 gadiem 42,7% bija ar augstāko izglītību, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš ir pieaugums par 0,7 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Sabiedrība Jaunā doktorantūras modeļa ieviešanu virza skatīšanai galīgajā lasījumā

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Augstskolu likumā, kas paredz ieviest jaunu doktorantūras modeli. Pie grozījumiem Saeima darbu sāka vēl 2023.gada sākumā.

Sabiedrība Fakultāšu skaitu samazinās arī Rīgas Stradiņa universitātē

Apvienojot vairākas fakultātes un izveidojot jaunu struktūru, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) deviņu fakultāšu vietā turpmāk būs piecas, informē RSU.

Sabiedrība Rektore: Budžeta vietām būtu jāseko darba tirgū pieprasītām profesijām

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) lēmums piesaistīt augstākās izglītības iestāžu finansējumu to absolventu skaitam un viņu nodarbinātības līmenim ir signāls ne tikai augstskolām vētīt un uzlabot savas programmas, bet arī sabiedrībai, ka valstij rūp cilvēku un tautsaimniecības nākotne, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Banku augstskolas rektore Līga Peiseniece.