• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgā bez maksas izvedīs Ziemassvētku eglītes

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:47, 04.01.2024


Atkritumu apsaimniekotāji 2024.gadā Rīgā no daudzdzīvokļu mājām un lielākajā daļā pilsētas arī no privātmājām Ziemassvētku eglītes izvedīs bez maksas, informē Rīgas dome.


Foto: LETA

Iedzīvotāji aicināti pievērst uzmanību, ka katrā atkritumu apsaimniekošanas zonā noteiktas dažādas prasības un termiņi eglīšu izvešanai.

Visiem pašvaldības uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" klientiem eglītes tiks izvestas bez maksas un iedzīvotājiem atsevišķi eglīšu izvešana nav jāpiesaka, tomēr jāņem vērā atkritumu apsaimniekotāju noteiktie termiņi un prasības.

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji aicināti pareizi atbrīvoties no Ziemassvētku eglītes - novietojot to atkritumu konteineru laukumā vai pie atkritumu konteinera. Eglītes sadzīves atkritumu konteinerā ievietot aizliegts.

Eglītes var noderēt kā kurināmais vai komposta saturs tiem, kuriem izveidota speciāla vieta komposta veidošanai. Tāpat, ja eglīte pēc svētkiem vēl ir zaļa, to var nodot arī briežu audzētavās, iepriekš ar tām sazinoties.

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētā, kur atkritumu apsaimniekošanu nodrošina "Lautus Vide" privātpersonām eglīšu izvešana būs par maksu - nosakot to 50% apmērā no nešķiroto sadzīves atkritumu maksas.

Bezmaksas izvešana no juridisko personu objektiem, tajā skaitā no daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām, kuriem ir noslēgts, aktīvs sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgums.

Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā, kur atkritumu apsaimniekošanu nodrošina "Eco Baltia Vide", eglīšu izvešanu jāpiesaka. Bezmaksas izvešana jāpiesaka līdz 31.janvārim, bet pieteikumiem pēc tam pakalpojuma maksa būs 6 eiro par eglīti, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Privātmāju iedzīvotāji aicināti paši pieteikt eglītes izvešanu, bet daudzdzīvokļu māju iemītniekiem ar šo vēlmi jāvēršas pie sava namu apsaimniekotāja.

Rīgas Centra rajonā, Latgales priekšpilsētā un Kurzemes rajonā, kur atkritumu apsaimniekošanu nodrošina SIA "Clean R", Iedzīvotāji var pieteikt bezmaksas eglītes izvešanu līdz janvāra beigām. Saņemot informāciju no iedzīvotājiem, "Clean R" izveidos speciālu eglīšu maršrutu, iepriekš informējot, kurā dienā egle tiks izvesta.

Eglītēm jābūt pilnībā atbrīvotām no rotājumiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Saeima piektdien lems par Bražes apstiprināšanu ārlietu ministres amatā

Saeimas Prezidijs ir sasaucis parlamenta ārkārtas sēdi piektdien, 19.aprīlī, plkst.9, lai lemtu par diplomātes Baibas Bražes apstiprināšanu ārlietu ministres amatā.

Sabiedrība Latvijā strādā 8,7 tūkstoši Ukrainas valstspiederīgo

2023.gada sākumā, atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes novērtējumam, tikai 60% no Latvijā dzīvesvietu reģistrējušiem Ukrainas valstspiederīgajiem ar pagaidu aizsardzības statusus Latvijā pastāvīgi dzīvoja šeit.

Sabiedrība Iegādāsies dabasgāzi 460 tūkstošu megavatstundu apjomā

Konkurences apstākļos saņemtie piedāvājumi ir izdevīgi, kas nozīmē siltumenerģijas tarifa samazinājuma prognozes vismaz par 6% sākot ar šo rudeni.

Lasiet arī